Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DBAJMY O NASZ WIZERUNEK
Opublikował Wiadomość
CID.
Gość
Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   

Szanowni panowie.

To jak jest w tej naszej armii mamy i posiadamy swoj wizerunek czy nie. Bo ja juz nic z tego nie rozumie. Nikt praktycznie od dluzszego czasu nie podejmuje tematu w tym kierunku.
Spytalem grzecznie o szlabany, ktore niby popychali Ci panowie z MP w Iraku, a tu cisza.
Pozdrawiam.
CID.
 
 
ja 
3



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 137
Wysłany: Pon 17 Sty, 2005   co robiło MP??????????????????

Byłem na II zmianie i to co robiło MP woła o pomstę do nieba! Poza baze nie wyjezdzali , najwięcej pracy mieli, gdy wojsko chodziło na stołówke czy sa regulaminowo ubrani> szcególnie tutaj się wykazywali żandarmi z Al-kut, Babilonu< sprawdzanie prędkości pojazdów i wypełniania rozkazów wyjazdu to juz był ich szczyt mozliwości! Z alkomatami tez biegali po nocach! Niech nasi żandarmi wezma przykład z MP amerykańskiego! Oni obstawiali wszystkie konwoje, a w czasie powstania sadrystów jeżdzili razem z nami na patrole, tak długo, aż nie przybył Batalion amerykańskich > Bandytów<!
 
 
Dejmoss
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   

Szanowny kolego. Nie chcaiłem tego pisać ale prezentowane przez Ciebie posty rozbrajają mnie . Przeczytałem je wszystkie i wiem, że jesteś niespełnionym żołnierzem. Lubisz patrzeć komuś na ręce, a za swoją pracę oczekiwać odznaczeń. Myślę, że jesteś tylko krzykaczem. Nawiązując do działań MP w Iraku. Co ty możesz wiedzieć o działaniach MP w Iraku. Czy Ty stawiałeś im zadania ? Czy Ty uczestniczyłeś w wykonywaniu ich zadań. A może poddasz swojej opinii pozostałych żołnierzy z Baylonu lub Al Kut ? Twoja wiedza na temat zadań dla poszczególnych formacji ogranicza się do Ciebie. I niech tak pozostanie. Nie wiem gdzie byłeś, ale sadząc po Twoich wypowiedziach to śmiem twierdzić, że Czterej Pancerni i Pies oraz Kloss, wygrali II Wojnę Światową. Ty natomiast wojnę w Iraku. Zapomnieli Cię tylko odznaczyć. Albo jestś miesiąc w wojsku, albo niedoszkolony. Dalej .......Może powiesz jak ma wyglądać dbałość o wizerunek żołnierza ? Skoro zabrałeś tak dzirsko na ten temat głos. Z całą pwewnością nie taki jak Ty prezentujesz to na tym forum. ! " (płaczącego bo nie został dostrzeżony :cry: )
Jeszcze raz powtórzę co już raz na tym forum powiedzialem . Jeśłi nie wiesz co inni wykonywali i jakie mieli zadania, nie zabieraj głosu. Chyba, że byłeś Dowodcą MND CS. :zlybardzo:
 
 
Gość

Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   

Co za oburzenie panie DEJMOS.
 
 
Gosc
Gość
Wysłany: Wto 18 Sty, 2005   

P. Dejmoss.

Mam pytanie do Szanownego Pana Dejmosa. Oczywiscie jak Pan mozesz odpowiedziec. Pan jestes z MP czy tylko jestes pan tzw. SYMPATYKIEM tych sluzb.
Pozdrawiam.
Gosc.
 
 
ja 
3



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 137
Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   do dejmos

Chyba poglady wygłaszane przez pana nie podobaja sie tylko mi ! Nie podoba się panu ze piszemy tylko prawdę o misji w Iraku jaka ona naprawdę jest , bez filozofowania i dopatrywania się w głupocie pozytywnych aspektów! A moze nie podobał się panu prywatny post? Zastanówmy się zanim coś napiszemy o moje opinie nie musza się nikomu podobać! Tak na marginesie na poczatku naszej misji w Iraku mieliśmy spotkanie z MP gdzie nasz zaczęto straszyć > 17 bz<że za wykroczenia zastaniemy odesłani do kraju! Całe szczęście że dalsza służbe pełniliśmy w Karbali gdzie MP wiedziało poco jest i nie wtracało się do naszej pracy i jak szybko wyjeżdżakliśmy na patrole> a wyjeżdżaliśmy szybko nawet bardzo< oni cieszyli się że byli ochraniani my, że nie patrza nam na ręce! Aco do mojego spełnienia to spokojna głowa wiem co mogę i ile moge, stapam twardo po ziemi i nie zasłaniam się idotyzmami! Pozdrowienia dla wszystkich na forum!
Ostatnio zmieniony przez ja Sro 19 Sty, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dejmoss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Gosc napisał/a:
P. Dejmoss.

Mam pytanie do Szanownego Pana Dejmosa. Oczywiscie jak Pan mozesz odpowiedziec. Pan jestes z MP czy tylko jestes pan tzw. SYMPATYKIEM tych sluzb.
Pozdrawiam.
Gosc.


Nie jestem z tych słuzb, ale znam i szanuję ich pracę. W odrużnieniu od wielu nie obawiam się tych służb, bo i nie mam powodów. Wiem ,że MP czy też ZW jest dla nas, a nie przeciwko nam. Jeśli ktoś to dobrze zrozumie, to wie jak z tego korzystać. Pogląd, że policja z urzędu musi być nie lubiana już dawno minął. Bać się jej i nie lubieć pownini tylko przestępcy. A jeśli nie dażysz ich sympatią, to pokochasz kiedy będziesz w potrzebie, czego nikomu nie życzę.

Do "ja"
cyt. "stapam twardo po ziemi i nie zasłaniam się idotyzmami? i jeszcze coś chyba zastałem dostrzeżony bo jako chor. dowodziłem oficerami i niech tak zostanie! "

No kolego, ale żeś tu zaimponowal :lanie:
Przed Tobą kariera bracie się otworzyła :!: Sądzę, że masz szansę na dowodzenie V Zmianą. Najlepiej rownież będzie jak nawiążesz kontakt z Panem Zygą on Cię poinstruje w niektorych sprawach. A duet byłby z Was nie zły. Życzę dalszego dowodzenia oficerami bo sądzę, że bez Ciebie nie dadzą sobie rady, no i dużo kolejnych odznaczeń . :efendi2:
 
 
ja 
3



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 137
Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   co do Mp

Przytoczę jeszcze jedno zdarzenie w czsie jakiegoś konwoju do Al-kut! Prowadzimy konwój w którymś samochodzie jechało MP. W pewnym momencie na konwój jedzie arabski samochód od czoła , zmienił pas i jedzie na zderzenie czołowe! Strzelec PK wystrzelił w powietrze i samochód zjechał na pobocze! Konwój przejechał, ale w AL-kut podszedł do mnie żandarm który był konwojowany i zaczyna spisywac protokół odnosnie użycia broni w czasie ochrony konwoju, zadajac pytania: czy musieliscie użyc broni, czy zdajecie sobie sprawę ze te pociski gdzieś spadły, że mogliście kogoś trafić z tego samochodu? Ocena należy do czytelników Forum? Nie wiem czy ci żandarmi wiedzieli gdzie byli i czy zdawali sobie sprawę że ludność nas tam nie kocha!
 
 
AdAm D 
5



Dołączył: 13 Paź 2004
Posty: 400
Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Czytając tak waszą dyskusję o zachowaniach "misyjnych" ŻW, przypomniało mi się zdarzenie z Afganistanu o którym swego czasu czytałem w piśmie "Komandos", o którym tak tylko krótko rzucę. Otóż przy okazji jakiejś niegroźnej wywrotki terenowej Toyoty wykorzystywanej przez GROM, na miejscu zjawiły się amerykańscy i polscy żandarmi. Amerykanie zorientowawszy się, że to polska jednostka specjalna, przestali się interesować i odjechali, a polscy żandarmii sporządzili raport obwiniający GROM-owca o ..... "niemanie" (brak znaczy) przy sobie prawa jazdy... Raport powędrował do Warszawy, coby se komandos nie myślał, że mu to "wykroczenie/przestępstwo" ujdzie na sycho.
 
 
Dejmoss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Jeszcze raz stanę w obronie tych nieszczęsnych Mp - kow . O ile wiem to, przy każdym użyciu broni obowiązują określone procedury. Nie chiałbyś z pewnością znaleźć się na miejscu tego MP-ka, gdyby on odstapił od tego i zarzucono mu zaniechanie podjęcia tych czynności. Czy wiesz czym to może się zakończyć ? To że było wiele takich przypadkow i były załatwiane w różny sposób, nie powinniśmy się w ogóle chwalić.

Do Panów Żandarmow !
Panowie, czy ja mam rację ? I proszę odezwijcie się jeśłi ktoś Was tutaj szkaluje lub się z Was wyśmiewa. Chyba, że dosłownie wyznajecie zasadę " milczenie jest złotem ............." Znam Waszą robotę i wiem, że odwaliliście kawał dobrej roboty i z pewnością nie taką jak tutaj niektorzy przedstawiają.
Pozdrawiam .
 
 
chor.rez. ZW
Gość
Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Panie Dejmoss, cos Pan taki nieprzejednany???
Ksiezyc tez ma swoja ciemna strone!
 
 
AdAm D 
5



Dołączył: 13 Paź 2004
Posty: 400
Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Ja tam rozumiem, że użycie broni obostrzone jest procedurami, zasadami itp, ale chyba wyraźnie uzwględniają one odpowiednie zachowanie w warunkach bojowych i ogólnie mówiąc zagrożenia. Czymże jest bowiem sytuacja, gdy na czoło konwoju jadącego w okolicy o wiadomym stopniu niebezpieczeństwa, jedzie nieznany samochód kierując się kursem kolizyjnym ;-) Żeby chociaż jeszcze zamachy samobójcze z użyciem samochodów-pułapek były w Iraku czyms nieznanym..., ale wiadomo jak jest. Znając te okoliczności, to jakby nie patrzeć, w prezentowanym zdarzeniu nijak nie można się dopatrzeć uchybienia ze strony strzelca PKM.
 
 
Dejmoss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sty, 2005   

Właśnie po to są wspominane procedury, aby sporządzić dokument stwierdzający, że dane użycie było zasadne . Aby nikt nie dorzucił czegoś, co nie jest nasze.

"Ksiezyc tez ma swoja ciemna strone!"
To jest prawda i jak najbardziej należy o tym mowić. Pod warunkiem, że będzie to zdrowa dyskusja, a nie głośne "opluwanie"
 
 
ja 
3



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 137
Wysłany: Czw 20 Sty, 2005   

Co do procedury to stosowny meldunek ustny badz pisemny składa d-ca konwoju oficerowi dyżurnemu MNDCS w Babilonie i swojemu przełozonemu czyli d-cy 2BG, a nie osoba konwojowana, która jedzie w którymś samochodzie z kolei i nie wie zabardzo co dzieje się na poczatku kolumny! Tyle wyjasnienia. Pozdrawiam!
 
 
Carabinierii.
Gość
Wysłany: Sro 02 Lut, 2005   

Sz. P.

Po przeczytaniu postow GALLA ANONIMA w Misjach pt. Pamietnik III Zm. i IRAK C.D. siwetnie te opowiesci pasuja do naszego wizerunku, a szczegolnie ten pierwszy temat pt. WYLOT. Smiechu warte, ale najprawdopodobniej prawdziwe. Wizerunek Poskiego zolnierza
( szczegolnie oficera starszego ). Kto tam dowodzil, ze mundur Polski i zasady zostaly podeptane. Polacy potrafia. Wsty i zenada. Szkoda slow, a my tu gawedzimy o wlasciwym wizerunku WP. A tam kto dal plame.
Pozdrawiam.
Carabinierii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group