Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pyt. i odpowiedzi dla chętnych do zaw. sł. woj.
Opublikował Wiadomość
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Wto 16 Sty, 2007   

Kurczę, ale wstyd. Widzę jak byk: ...do zaw. sł. woj. ... i czytam: do zas. sł...
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.
 
 
crossman
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Sty, 2007   

Witam, nowy jestem, więc proszę o wyrozumiałość :viktoria:
Mam pytanie, czy za rok (rok szkolny 2008/09) będzie w jakiejś szkole podoficerskiej kierunek, specjalizacja rozpoznania, desantu itp. ? Wiem że w tym roku rozpoznanie jest w jednej ze szkół, ale czy będzie za rok :?: Trudne pytanie, ale może ktoś odpowie. Z głry dzięki ;)
 
 
Lucas
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Witam, chciałem zapytac czy po skończeniu PDF na kierunku logistyka jako zaw. żołnierz będę mógł służyc na innym etacie ? Czy kariera w armii już będzie w tym kierunku przebiegała ? :gent:
 
 
cimasz 
1


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

Witam!!! :D

Aktualnie jestem studentem II roku politologii zaocznej. Swoją przyszłość chciałbym związać z wojskiem. I tu pojawia się dylemat. Czy po zaliczeniu II rouku studiów wziąć urlop dziekański, by przez ten rok ukończyć szkołe podoficerską, czy skończyć studia a później uderzać na SO? Zakładając że wybiorę podoficerkę, chciałbym po jej ukończniu dokończyć studia - czy dowódca byłby skłonny się na to zgodzić, oraz zakładając że uzyskałbym stopień magistra czy trudno byłoby się dostać na przeszkolenie oficerskie? Moja decyzja podyktowana byłaby niepewną przyszłością SO (zwłaszcz biorąc pod uwagę kierunek moich studiów), oraz tym że chciałbym jak najszybciej rozpocząć przygodę z wojskiem.

Pozdrawiam!!!
 
 
leszek390
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Lut, 2007   

mam pyanko gdzie znajde konspekty na temat szkolenia doskonalące na stanowiskach funkcyjnych kompani remontoej?i budowa i eksplatacja U i SW z góry dziekuje

:gent:
 
 
zazik83 
3


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Lut, 2007   

Cimasz na ten moment trwa kształtowanie formuły UON, rola SO jest niepewna, prawdopodobnie nie będą przyjmowali tylu kandydatów co do tej pory więc pewnie postawią na osoby z technicznym wykształceniem, choć to oczywiście tylko dywagacje. Tak czy siak pozostaje na razie tylko obserwacja tym bardziej, że właśnie zmienił się szef MONu i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Z resztą zanim uzyskasz tytuł mgr miną jeszcze kolejne 3 lata, a do tego czasu.... :)
_________________
Kingsajz dla każdego.
 
 
Elok 
4


Wiek: 39
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 156
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 13 Lut, 2007   

Cześć!

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem zadania pytania vide Cimasz.
Ponieważ sytuacja w jakiej jesteśmy jest conajmniej dziwna i bardzo niepewna, (nikt nie wie co z SO, ciągłe zmiany koncepcji reformy szkolnictwa wojskowego) chciałbym się dowiedzieć jaka jest możliwość "przebicia się" do oficera startując w pdf i służąc od stopnia kaprala. Poza tym jakie są warunki pracy podoficerów?

Nie interesowało mnie to wcześniej, a teraz widze że to dla mnie być może jedyna droga. Nawet jeśli SO zostanie utrzymane to widząc reakcje wielu oficerów na absolwentów SO można się zniechęcic. Sam jestem zresztą zdania, że mimo nawet największych starań i poświęceń w rok nie zdołaliby ze mie zrobić oficera na miarę tych, którzy z podobnym zapałem studiowali przez 4 lata.

Muszę wybrać jedna z tych dwóch dróg - pdf i próba przebicia się, lub SO i specjalność logistyka, która zupełnie mi nie odpowiada ale tylko na taką mam się szanse dostać po AE.

Proszę o jakąś radę, jeśli wybiore pdf będe musiał rzucić studia a rodzinka mi powie żebym nie wracał, także jeśli ktoś doradzałby tę drogę proszę o podanie silnych argumentów.

Odpowiedź na to pytanie będzie nie tylko odpowiedzią dla mnie, ale dla całego grona ludzi w podobnej sytuacji.

P.s.: Z treści postu mogłoby wynikać, że mam coś przeciw korpusowi podoficerskiemu. Zapewniam że tak nie jest, niechęć moja w sprawie zdawania do pdf wynika ze złożonych stosunków w rodzinie i oczekiwań jakie ma ona wobec mnie :zly3: , a także - to rzecz jasna - z zarobków które nie przedstawiają się najlepiej, a rodziny miłością do ojczyzny się nie nakarmi.

Pozdrawiam! :gent:
_________________
Do odważnych świat należy ! ;)
 
 
Wrrr
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Lut, 2007   

Hey.Czy aby zostać żołnierzem zawodowym z "cywila" obowiązuje nadal wiek 30l?
 
 
crossman
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

Witam
Mam pytanko, mianowicie, jak to jest z żołnierzami zawodowymi (np. kapral) siedzi on w koszarach cały czas, czy mieszka w swoim domu i przyjeżdża na jednostkę odwalić 8 godzin :?: Oświećcie mnie :efendi2:
 
 
obcy 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 1271
Skąd: marynarka
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

Wrrr nie pamiętam szczerze jak to jest z szer.zaw. czy jest jakieś ograniczenie wiekowe,jeśli chodzi o podoficerów to obowiązuje wiek do 30 roku życia,jeśli chodzi o SO to jest ograniczenie do 35 roku życia.

Crossman kapral (mat i każdy inny żz) siedzi w koszarach tyle czasu ile zajmie mu wykonanie postawionych danego dnia zadań taka jest rzeczywistość,zaś jeśli chodzi o czas służbowy to faktycznie jest to 8 godz. w większości jednostek od 7:30 do 15:30 i do domu,chyba że ma się służbę lub nadzór lub inne zadania do wykonania,może się on wydłużyć.

Pozdrawiam :gent:
_________________
Głupiec odrzuca to co widzi, a nie to co myśli; mędrzec odrzuca to co myśli, a nie to co widzi. Huang Po
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sro 21 Lut, 2007   

crossman - żołnierz zawodowy zawsze wraca do domu - no chyba ,że ma służbę ;) (lub inne zadania).
crossman napisał/a:
przyjeżdża na jednostkę odwalić 8 godzin

Ale z takim podejściem - pode mna byś długo nie posłużył :zly3:
Poczytaj sobie ustawę o Służbie Wojskowej Żołnierzy Zawodowych - wszystkiego się dowiesz.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
crossman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

jankes1350 napisał/a:
Ale z takim podejściem - pode mna byś długo nie posłużył :zly3:


Maruda napisał/a:
Takich cwaniaczków dosyć się naoglądałem, wiecznie niezadowoleni malkontenci, którzy narzekają, że mają źle, wszyscy ich się czepiają a oni tacy zalatani*. Za takie grosze to oni nie będą pracować.

Mało ich tu na forum :?:

Zastanów się. Wojsko to nie fabryka gwoździ


Zabrzmiało to tak jakbym był jakimś ''dresiarzem'' albo nierobem... ale naprawdę tak nie jest, chciałbym jak najwięcej robić w wojsku. Gdybym chciał nic nie robić to bym do wojska się nie ''pchał''

Sorki panowie za tamten post, nie chodziło mi o ''odwalanie 8 godz'' tylko o czas pracy np. czy siedzi się w koszarach (nuda dla mnie) czy po poligonie kilka dni się biega (ta opcja mi bardziej odpowiada) Nie chciałbym iść do wojska tylko po to by się ''opier...'' Słyszałem już o ''pancerniakach'' (nie ważne skąd) że potrafią tylko pić, nic nie robić i po ''odwaleniu'' godzin iść do domu...

ps. pisać na forum może nie potrafię, ale w realu szybko się uczę i pożytek byłby ze mnie...
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   

A to :efendi2: wystąpiła nadinterpretacja ;) .
Oczywiście główna rolę odgrywa specyfika jednostki w której chciałbyś służyć.
Jeżeli chcesz "ganiać "po poligonie polecam wybrane jednostki liniowe - najlepiej będące "w pierwszym rzucie".Ale możesz także trafić na szkolenie "młodego wojska" wtedy czeka cię pisanie kart pracy i prowadzenie zajęć w roli instruktora (regulaminy,musztra itd.).
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
crossman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

Nie, no nic się nie stało :viktoria: A czy mógłbyś mi powiedzieć jak to jest np w 16 batalionie desantowo-szturmowym, 1 PSK (chociaż niewiele) albo w 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie :?: Z góry dzięki za jakiekolwiek info (nie chodzi mi tutaj o info niejawne)
 
 
Pol
1


Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 41
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

Jestem kpr. pchor. rez. (studentem po przeszkoleniu) mam pytanie: czy z moim małym doświadczeniem i kwalifikacjami jest szansa, że dostane etat w jednostce wojskowej?
Teoretycznie wiem ze jest taka możliwosć, ale jak jest w praktyce? Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestji?

Dzięki, pozdrawaim.
_________________
Pol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group