Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pyt. i odpowiedzi dla chętnych do zaw. sł. woj.
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

A słyszałeś, że zdania rozpoczynamy wielka literą?
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

nie :)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Tytanie,
szkoda prądu na takiego ludzika.
W życiu bym go nie dopuścił do obsługi sprzętu.

Jeśli taki nie potrafi nawet napisać coś po polsku - to jaki byłby z niego żołnierz?

Chroń nas Panie przed takimi kandydatami.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

i napisał/a:
Tytanie,
szkoda prądu na takiego ludzika.


Jeśli taki nie potrafi nawet napisać coś po polsku - to jaki byłby z niego żołnierz?

.


Dostosowałem się do waszego poziomu :) Ciao
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Lepiej usuń w swoim podpisie Katowice, gdyż przynosisz hańbę Śląsku.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

i napisał/a:
Lepiej usuń w swoim podpisie Katowice, gdyż przynosisz hańbę Śląsku.


Widzisz to nie ja jestem ograniczony tylko ty ;) jak łykasz wszystko co na profilu piszę :) jak bym wpisał Parzymiechy to tez byś pewnie uwierzył i na google sprawdzał czy taka miejscowość istnieje :) Beka dożywotnia z ciebie :)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Sam sobie wystawiłeś świadectwo.
Wojsko takich nie potrzebuje. Idź do Biedronki.

Choć nie - lepiej - do psychiatry.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
grekuu 
1


Wiek: 33
Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

i napisał/a:
Sam sobie wystawiłeś świadectwo.
Wojsko takich nie potrzebuje. Idź do Biedronki.

Choć nie - lepiej - do psychiatry.


Świadectwo? na razie ty i drugi kolega wyżej pokazaliście swój poziom " ynteligencji " widać w jaki sposób piszecie i to wystarczy żeby z kimś takim dalej nie polemizować :)

Wystarczy.
Nie przedmówcy, lecz ty pokazałeś, iż "słoma z gumo-filców wystaje". Obrażasz, nie przyjmujesz argumentów. Zarówno zgadzam się z opiniami przedmówców - nie rokujesz perspektywy pozostania nawet "byle jakim" żołnierzem. SZ takich nie potrzebują.

Ostrzegam, iż dalszego trolowania nie będę tolerował, poddaję do rozwagę i do przemyślenia.

Moderator - focus.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

Precz trollu.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 20 Lis, 2021   

:trol:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Dorothy245 
1


Dołączyła: 29 Gru 2021
Posty: 1
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

Ten temat był już poruszany, ale może komuś jeszcze przyjdzie coś do głowy - jakie inne liceum niż wojskowe proponujecie wybrać pod kątem późniejszego pójścia do wojska?
 
 
melto1 
1


Dołączył: 07 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2022   

Cześć, jestem tu nowy i zamierzam wstąpić w szeregi wojskowe, a więc mam kilka pytań, które mnie nurtują:

1. Czy po studiach cywilnych na Uniwersytecie nie związanym bezpośrednio z wojskiem, z tytułem magistra (kierunek logistyka) ciężko jest się dostać na SP oficerską?
2. Na jakie zarobki może teraz liczyć "nowy" w służbie?
3. Ciężko jest otrzymać powołanie z rezerwy do zawodowej?
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2022   

melto1, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:

1. Kandydaci na oficerów kształceni są nie w SP, ale w akademiach wojskowych. Taki jak Ty absolwent cywilnej uczelni z tytułem magistra może się ubiegać o przyjęcie na 12 miesięczne szkolenie wojskowe. Szkolenie to kończy się mianowaniem na stopień podporucznika i powołaniem do zawodowej służby wojskowej (formalnie na wniosek, ale w praktyce, co do zasady, nie przewiduję odmów).
Ciężko czy lekko to pojęcia względne, zależne od różnych czynników. Najlepiej spróbować. Możesz to zrobić choćby nawet w tym roku, bo termin składania wniosków o przyjęcie na takie szkolenie upływa dopiero 31 maja. Jeśli chodzi o kierunki logistyczne, to można uderzyć do dwóch uczelni wojskowych: do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni - nabór na kierunek ogólnologistyczny (18 miejsc) lub do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu - nabór na kierunek infrastruktura (4 miejsca).

2. Zarobki wg obecnych stawek:
- w trakcie nauki - 4 560 zł brutto,
- po powołaniu do zawodowej służby wojskowej w stopniu podporucznika - 6 300 brutto + ewentualne dodatki.

3. Z powołaniem z rezerwy do zawodowej służby wojskowej różnie bywa, jednak na ogół nie ma i nie będzie problemu, choćby dlatego, że planowane jest poważne zwiększenie liczebności armii. Ale w tym punkcie wkroczyliśmy na zupełnie inną drogę, niż ta opisana powyżej.
 
 
melto1 
1


Dołączył: 07 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2022   

Wielkie dzięki za tak szybką i kompletną odpowiedź :)

Ale, dalej:

1. Ciężko jest się dostać na takie szkolenie?
2. Czy w ogóle mam jakieś pole do wyboru?
3. Czy właśnie, gdy będę w takim momencie i złożę aplikację, to brać co daje WKU, czy czekać na odpowiednią sytuację?

Dzięki.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2022   

A więc dalej:

1. Myślę, że prawdopodobieństwo dostania się na roczne przeszkolenie jest odwrotnie proporcjonalne do ilości kandydatów na dany kierunek. Ile osób jest chętnych na logistykę w tym roku i ile ich było w latach poprzednich - tego nie wiem. Oczywiście istotny jest też wynik uzyskany przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym ze sprawdzianu sprawności fizycznej.

2. Zależy, o jaki zakres wyboru pytasz. Jeśli chodzi Ci o wybór innego kierunku szkolenia oficerskiego, to owszem, możesz się jeszcze ubiegać o przyjęcie do AWL na kierunek pancerno-zmechanizowany (17 miejsc).
Ale możesz też skorzystać z innej, na pewno łatwiejszej i pewniejszej drogi do zawodowej służby wojskowej. Mianowicie możesz zgłosić się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, składającej się z 28 dniowego szkolenia podstawowego oraz 11 miesięcznego szkolenia specjalistycznego. Służbę tę kończy się w stopniu szeregowego i w takim też stopniu żołnierz może być powołany do zawodowej służby wojskowej. Aby potem zostać oficerem, a choćby tylko podoficerem, muszą upłynąć lata. Tak wynika z dotychczasowych doświadczeń, choć może obecnie będzie łatwiej, bo za kilkanaście dni wchodzą w życie zupełnie nowe przepisy dotyczące służby wojskowej.
Dodam jeszcze, że z dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej będzie można zrezygnować już po szkoleniu podstawowym i wówczas także będzie można zostać szeregowym zawodowym, ale już nie tak łatwo, jak po pełnej służbie.

3. Nie wiem, o co pytasz. W jakim sensie brać co WKU (po nowemu: wojskowe centrum rekrutacji) daje? Chodzi Ci o rodzaj służby, miejsce służby, czy jeszcze coś innego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group