Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tatikola
Czw 05 Lip, 2007
Panie w mundurach
Opublikował Wiadomość
angler
[Usunięty]

  Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   Panie w mundurach

W mojej jednostce jest kilka Pań w mundurach.
Ale takiego obrazka jeszcze nie widziałem.

http://www.mon.gov.pl/gal...ie_616_8415.jpg

Zdjęcie z Dęblina.
(opublikowane na stronie MON)

Może marudzę, ale dziwnie mi tu wygląda połączenie kurtki z gołymi nogami.
Co wy na to , drogie Panie ?
Ostatnio zmieniony przez angler Nie 07 Sty, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andree77 
5



Wiek: 113
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 476
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Całkiem, całkiem. W kroku może są trochę niezgodne. Ale popatrz na trybunę !
_________________
Andree77
Nikt nie jest doskonały, ale zgredów miłuję inaczej!
Dreptać, spacerować, maszerować Panowie ! To chroni przed CVD !
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Zapraszam do lektury Przepisów Ubiorczych - tam wszystko można znaleźć. :cool:

Na marginesie: nikt z defilujących się wówczas nie spodziewał, że na trybunie stoi ich przyszły Komendant. :lol:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
czoper
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Witam wszystkich :gent:
I bez żadnej uszczypliwości - coraz więcej kobiet w naszej armii , a i język się poprawi ,
szkolenie też a i urok - faktem jest , że mobing trochę przysłania ..... / zapomniałem , mój kolega puścił do mnie oczko i się zastanawiam czy go nie podać do sądu /
Pozdrawiam :cool:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 06 Sty, 2007   

Coś te spódniczki troszkę przykrótkawe, ale mnie to nie przeszkadza :cool:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
andree77 
5



Wiek: 113
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 476
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Kto nie poprawiał umundurowania ! Założę się. że najwięcej do powiedzenia mieli przy określaniu fasonu spódnicy ci, którzy w spódniczki ubierają się raczej nie na służbę. Bardziej funkcjonalne, a również posiadające swoją dawkę kokieterii byłyby spódniczki zbliżone do używanych przez 'wrotki' w sieci 'Auchan'. Szczególnie w lotnictwie i marynarce, bo tam lubi dmuchać.
A i szpagatem można się popisać !
_________________
Andree77
Nikt nie jest doskonały, ale zgredów miłuję inaczej!
Dreptać, spacerować, maszerować Panowie ! To chroni przed CVD !
 
 
angler
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Cytat:
Zapraszam do lektury Przepisów Ubiorczych - tam wszystko można znaleźć.


Czyli również odpowiedni zestaw na okres jakby nie było "zimowy" i pogodę jak na zaprezentowanym obrazku.
Chyba, że kobiety w mundurach powinny się hartować i pokazywać swoje atuty bez względu na aurę lecz na okoliczność gości na trybunie.
 
 
celok 
2



Wiek: 58
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 94
Skąd: zachód
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Panowie :!: :!: każda kobieta powoływana do zawodowej i kontraktowej służby wojskowej , zgodnie z obowiązującymi przepisami otrzymuje na umundurowanie wyjściowe ekwiwalent pieniężny , a dokładniej na jego uszycie , na dień dzisiejszy wynosi to ponad 4 tysiące :?: Jest tylko jedno małe ale, czy faktycznie wykorzystują one całą kwotę na uszycie wszystkich przedmiotów wyjściowych :?: , czy kierowane radami starszych kolegów płci przeciwnej szyją tylko po jednym mundurze wyjściowym a nie trzech które powinny posiadać , nie wspomnę o pozostałych przedmiotach , które powinna posiadać.No ale to już zmartwienie mundurowców na następnym przeglądzie umundurowania , objętego rocznym równoważnikiem pieniężnym.
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

celok, Nie wiem czy znasz kobiety w mundurach.Kwota jaka dostawały po ukończeniu szkoły na uszycie sortów mundurowych była i jest niewystarczająca.Od mojej koleżanki usłyszałem ,że za uszycie jednego munduru wyjściowego krawiec zażyczył sobie 1500 zł.Więc siłą rzeczy otrzymane pieniadze nie wystarczyły by na wszystkie obowiązujące sorty.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
czoper
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Witam wszystkich :gent:
Szanowni Panowie o co kruszycie kopię , przecież Panie w mundurach są warte dużo większe pieniądze, bardzo proszę bez mobingu , obejrzałem zdjęcie i widziałem maszerujące Panie nawet równiej szły od Panów. A co niektórzy zauważyli : gołe nogi , krótkie spódniczki - poprostu nieładnie Panowie / be /.Tylko szkoda , że publikując zdjęcie nikt z Panów nie pomyślał i Pan Panie angler / trzeba było zakryć twarze nie po to , że są nieładne a po to aby ustrzec owe Panie przed naśmiewaniem się ze strony mniej życzliwych . Przypomnę tylko , że mordercom na zdjęciach oczy się zasłania .Serdecznie przepraszam
za nieodpowiedzialnych redaktoów nieokreślonego czasopisma sensacyjnego .
Pozdrawiam Panie w mundurach - nie przejmujcie się !!!! :cool:
 
 
jezykkic 
4


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Sie 2006
Posty: 184
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

Panowie, spojrzałam na to zdjęcie fachowym okiem. Koleżanki mają cieliste rajstopy i nie zmarzną. Nie martwcie się. O długości spódnic nic nigdzie nie ma, ale trochę taktu i wyczucia i jest ok.I nikt nie komentuje kolan i nóg. Ja mam w kolano i usłyszałam, że tak lepiej wygląda niż zbyt krótka. Pewne długości przy mundurze nie pasują.
Jako ciekawostka:
Np. moja koleżanka w szkole zakładała białe rajstopy, ale to sami koledzy nie pozwalali jej wyjść na zewnątrz.
Panie ubrane są zgodnie z przepisami ubiorczymi. Też tak chodzę, ale to wina kurtki, która sprawia przy każdym kroku, ze spódnica "podchodzi" do góry.
_________________
Everything is under control.
 
 
prowokacja:)
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sty, 2007   

Ładnie panie wyglądają :) Ja mam spódnczkę równą z kolanem :P
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

angler napisał/a:
Może marudzę, ale dziwnie mi tu wygląda połączenie kurtki z gołymi nogami.
Co wy na to , drogie Panie ?

Co prawda facet wąsaty i brodaty ze mnie i nie do mnie było to pytanie, ale pozwolę sobie na słów kilka komentarza. Po pierwsze - marudzisz ;) Po drugie - nie mniej dziwnie wygląda zielony krawat do białej koszuli ;) Po trzecie - ortalionowa kurtka do garnituru - bo taki krój ma nasz mundur. I takich dziwności, przy odrobinie złej woli, moglibyśmy znaleźć więcej. Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
werty 
5



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 13 Kwi 2006
Posty: 695
Skąd: teraz tu, jutro tam
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

i napisał/a:
Zapraszam do lektury Przepisów Ubiorczych - tam wszystko można znaleźć.

To jak wytłumaczyć, że obie panie ze zdjęcia mają inne buty? Przyjrzyjcie się dobrze: obie pary butów są do siebie bardzo podobne, ale nie takie same! A mówią: "W wojsku ..........wo, ale jednakowo".
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

A tego nie zauważyłem - niestety serwer jest niedostępny :cry:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group