Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz palenia!

Czy zgodziłbyś się na wprowadzenie zakazu palenia w publicznych miejscach "zamkniętych i zadaszonych"?
Tak
63%
 63%  [ 116 ]
Nie
15%
 15%  [ 29 ]
Pod pewnymi warunkami
20%
 20%  [ 38 ]
Nie jestem zainteresowany
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 184
Wszystkich Głosów: 184

Opublikował Wiadomość
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sob 22 Paź, 2011   

Ja jako zawzięty palacz inicjatyw takie ja opisana powyżej popieram. Bo same zakazy których i tak nikt nie przestrzega niewiele dają.
Największą głupotą dla mnie jest zakaz palenia w pociągach, kiedyś były przedziały dla palących i było o.k., teraz nie ma i co wszyscy palą w kiblu (no chyba że wzorem samolotów zamontują czujniki dymu w toaletach).
Odnośnie zakazu palenia to jeszcze jedna ciekawostka: w PLL LOT wprowadzono zakaz palenia e-papierosów (jedyna znana mi linia lotnicza na świecie) i dlatego nie latam LOT-em. W innych liniach tego nie ma ale my zawsze byliśmy odmieńcami. :x
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Osobiście mi to lotto chociaż palę i to sporo.
Natomiast muszę głośno powiedzieć ze palacze wspierają budżet kupując papierosy obłożone sporą akcyzą. Inna sprawa 7 milionów poszło, nie było na co ich wydać?
Zaraz odezwą sie głosy, że NFZ płaci za moje leczenie, no to muszę zmartwić krzykaczy, płacę sam bo nie wyrabiam w kolejkach do lekarza, jak ostatnio usłyszałem /byłem z córką/ że mam przyjść w grudniu zapisać sie na nowy rok bo teraz juz nie przyjmują to się wnerwiłem tak ze ledwo udało mi się zachować spokój zewnętrzny no i jak zwykle zapisałem córkę na wizytę prywatną na dzień następny.

I to tyle jeżeli chodzi o propagandę w tym temacie.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

bolec71 napisał/a:
Największą głupotą dla mnie jest zakaz palenia w pociągach


Większą głupotą było dzielenie wagonu na dwie części, 2 przedziały dla palaczy, reszta dla niepalących. Można było palić w tych 2 przedziałach i na korytarzu na wysokości tych 2 przedziałów - prawda że „mądre” ;)
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

Tu się zgadzam się z tobą ero03 to nie było zbyt mądre.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 25 Paź, 2011   

Teraz są modne e-papierosy puszczające dymek.

Ciekaw jestem jak by zareagowali porządkowi (policja, ŻW, straż miejska itp.) gdyby ktoś zapalił w ich obecności w miejscu gdzie jest tabliczka zakazu palenia tytoniu :?:
 
 
jakobsjw1400 
3



Wiek: 55
Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Przeciez nie pale tytoniu.
Mialem raz tak na przystanku podeszo 2 straznikow miejskich i po chamsku do mnie ze tu nie wolno palic tytoniu to ja im ze nie pale tytoniu co nie widac i sie zaciagnolem
i sie zmyli w nie zadowoleni :D
_________________
jakobs
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Tutaj kolejny zakaz z trójmiejskiego podwórka:

Z gazeta.trojmiasto.pl:

Cytat:
Na gdańskim stadionie obowiązuje całkowity zakaz palenia. Łamiących go kibiców ochroniarze straszą zakazem stadionowym. Albo dla świętego spokoju odsyłają do toalet, "bo tam nie ma kamer"
Komunikaty o zakazie palenia na PGE Arenie można usłyszeć przed, w trakcie i po każdym meczu. I na trybunach faktycznie rzadko widać palaczy. Bo przenoszą się do podziemia. - To po prostu klasyczne zamiatanie problemu pod dywan, za zgodą i aprobatą ochrony. Rozumiem, że całkowity zakaz palenia wprowadzono, żeby było zdrowiej i ludzie niepalący nie byli truci. Ale efekt jest taki, że normalny człowiek nie może się teraz w przerwie załatwić, bo toalety zamieniły się w sauny nikotynowe - denerwuje się pan Marek. - Mało tego: nawet w niektórych miejscach na promenadach jest aż gęsto od dymu.

Podczas przerw w meczach kibice tłumnie ruszają zapalić. W pierwszych tygodniach działalności stadionu zwykle szli pod bramy, czyli w zasadzie na otwartą przestrzeń.


- Tam jednak palić nie pozwala ochrona, która informuje, że za trzy zdjęcia z papierosem będzie zakaz stadionowy - opowiada pan Adam. - Ale czasem puszczają też oko: żeby pójść do toalety, bo tam przecież nie ma kamer!

Według kibiców sprawę rozwiązałby wyznaczone na promenadach strefy dla palaczy.

Rzecznik Lechii, która jest gospodarzem PGE Areny, komentuje: - Nie ma zasady, że za trzy zdjęcia z papierosem będzie zakaz stadionowy - informuje Michał Lewandowski. - Chcemy kibiców edukować, a nie karać. Oczywiście jeżeli ktoś będzie uporczywie łamał przepisy musi liczyć się z konsekwencjami. Rzeczywiście, pracujemy nad sprawą ewentualnych stref dla osób palących np. na promenadach wewnętrznych. Ale kwestia jest wciąż analizowana przez naszych prawników. Bo ustawa antynikotynowa, która wprowadziła zakaz palenia na obiektach sportowych, nie jest precyzyjna.

Nieprecyzyjny zapis, o którym mówi rzecznik, to sformułowanie, że zakaz obowiązuje w "pomieszczeniach obiektów sportowych". Jednak np. Legia Warszawa na jego podstawie wyznaczyła na stadionie strefy dla palących: - Bezwzględny zakaz palenia obowiązuje na trybunie rodzinnej. W pozostałych częściach stadionu znajdują się strefy dla palących - na promenadach przy trybunach - informuje Michał Kocięba, rzecznik stołecznego klubu.

Również sanepid nie widzi problemu, by na promenadach stworzyć palarnie.

- Jako pomieszczenie należy traktować przestrzeń zamkniętą ograniczoną z każdej strony przegrodami budowlanymi takimi jak podłoga, sufit, ściany. W odniesieniu stadionu zakaz wynikający z ustawy obejmuje więc toalety, loże, kiosk, fan pub, pomieszczenie klubu biznesu, zaplecze sportowe, szatnie. A promenady nie są przestrzeniami zamkniętymi. Zatem wprowadzenie całkowitego zakazu palenia tytoniu na terenie obiektów sportowych oraz ewentualne wydzielenie stref dla osób palących zależy tylko od właściciela lub zarządcy obiektu - napisała w odpowiedzi na nasze pytania Halina Bona, dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gdańsku.

Mało tego, zgodnie z tą definicją, palenie mogłoby być dozwolone również na trybunach.



No i zarządzający PGE Areną okazują się "świętsi od papieża", może podczas meczów wprowadzić zakaz palenia w całym Gdańsku :?: A podczas EURO 2012 w całej Polsce :?:
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

steell napisał/a:
Zaraz odezwą sie głosy, że NFZ płaci za moje leczenie, no to muszę zmartwić krzykaczy, płacę sam bo nie wyrabiam w kolejkach do lekarza,

Płacisz, bo zwykła wizyta u lekarza kosztuje circa 100 zł. Pytanie czy również chętnie zapłaciłbyś np za przeszczep płuca (w skrajnych przypadkach)- 400- 600 tys. zł czy za usunięcie jednego (tu strzelam- kilkadziesiąt tysięcy zł) czy chemioterapii - 60-100 tys. zł czy jednak cichutko zrzucił to na NFZ ;)
Miesięczny koszt specyfików wspomagających walkę z rakiem np. Tarceva 100- to "bez NFZ"- ok 6 tys. zł.
Więc najpierw pomyśl o prawdziwych kosztach, a potem kozacz :gent:
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

bolec71 napisał/a:
No i zarządzający PGE Areną okazują się "świętsi od papieża", może podczas meczów wprowadzić zakaz palenia w całym Gdańsku :?: A podczas EURO 2012 w całej Polsce

JA jestem za :viktoria: :viktoria: :viktoria:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

bolec71 napisał/a:
Nieprecyzyjny zapis, o którym mówi rzecznik, to sformułowanie, że zakaz obowiązuje w "pomieszczeniach obiektów sportowych".


I znów działacze udowodnili słuszność powiedzenia - "... Polak potrafi ..." :!:

Zastanawia mnie, kto zaliczył trybuny stadionu do "pomieszczeń obiektów sportowych" :?:

Bo jeśli trybuny to pomieszczenia, to jak nazwać toalety, kabiny sprawozdawców itp. :?:
 
 
motylemjestem 
1


Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 14
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Zakaz palenia jest OK.

Ale zakaz piwka w miejscu publicznym? Kto odwiedził kiedyś park miejski w weekend w Niemczech, Hiszpanii lub na Ukrainie wie, o czym mówię. Kulturalni ludzie, starsi i młodsi siedzą sobie z piwkiem na ławkach. Nie żadne menele. Menel zawsze i tak znajdzie sposób.
_________________
Today!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group