Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 13 Lut, 2007
Zapomogi
Opublikował Wiadomość
skalator
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 34
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   Zapomogi

Niewiem czy ten temat przypadkiem nie nadaje się do rubryki absurdów . Jest to temat do wiadomosci ogółu a nie zapytenie jak później by wynikało , ale do brzegu . Ot jeden z jenerałów który obją dowódctwo pewną brygadą wprowadził kryterja przyznania takiej pomocy finansowej jaką jest zapomoga . Oprócz standardowych opinji na wniosku trzeba spełniać kryterje sprawności fizycznej i opinii okresowej minimum na oceny - tu uwaga - bardzo dobre czyli 5 , inaczej wniosek mozna wrzucić do kosza nawet jeżeli przedstawisz rachunki np. za leczenie swego syna na 3 tysiące złotych - czy to nie jest już paranoja . Więc niech ktoś mi powie czy to ja już jestem wypaczony czy pan jenerał żyje w matrixe - nie przytaczając jego tekstów .
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Ktoś tu po..mylił zapomogi z nagrodami chyba.
Może jeszcze kartkę od spowiedzi od kapelana i zaświadczenie o niekaralności z CRS? :zly2:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

skalator napisał/a:
czy pan jenerał żyje w matrixe

Gro z "jenerałów" żyje w matrixie, niestety :(
Może i to się niedługo zmieni. Miejmy nadzieję, że tak.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Skąd wnosisz ,że się poprawi? Liczysz na nowego ministra?A co do pana generała.Wnoszę że jest to jeden z ostatnio mianowanych generałów z tzw. rozdanie politycznego. Czyli nie liczą się kompetencje tylko odpowiednie poglądy.Jak czytam o takich gościach to mnie po prostu przewraca. Jak sie znam to facet nawet nie wie ile zarabia podoficer? Tak czy owak współczuje jego podwładnym. Swoją droga mógłby generał zajrzeć co to jest zapomoga i czy się różni od nagrody-którą prawdopodobnie generał dostaje co miesiąc.
_________________

 
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Zapomoga finansowa jak sama nazwa wskazuje jest i powinna być środkiem dla wsparcia rodziny którą dotknęła przypadłość losowa, gdzie niski dochód w przeliczeniu na członka rodziny nie pokryje tego wydatku. Należy zadać pytanie gdzie tego jenerała tak wyuczono, że samowolnie wymyślił sobie jakieś bzdetne kryteria. Przecież te pieniadze nie będą przeznaczone na wyjazd lub eskapadę tygodnową, tylko na leki dla chorego dziecka. Zapomoga ma być zastrzykiem finansowym, pomocą a chroniącym rodzinę przed wpadką w spiralę długów na które czekają dzisiaj tylko banki różnego rodzaju. Odnoszę wrażenie, że dzisiaj los podległego pracownika ich rodzin dla Dowódcy jest bardziej obcy, aniżeli dla caritas lub pomocy społecznej w gminie los nigdy nie pracującego menela.
_________________
kornel
 
 
 
bravo1 
5
już na emeryturze


Pomógł: 5 razy
Wiek: 65
Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 312
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

wojtek napisał/a:
nagrody-którą prawdopodobnie generał dostaje co miesiąc.


Mam nadzieję wojtek, że to tylko tak sobie napisałeś. Nie chce mi się wierzyć, że tak może być. Raz na kwartał - zgoda (to znaczy zgoda nie do końca) ale nie co miesiąc.
Chociaż :?: :?: :?:
_________________
IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY NIKT PRZEZ CIEBIE NIE PŁAKAŁ
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

wojtek napisał/a:
Liczysz na nowego ministra?

Tak, bo jestem optymistą, czego wielu na tym Forum brakuje. Bynajmniej, nie siedzę tylko i narzekam, ale staram się zmieniać rzeczywistość (nie chwalę się sprawami, które potrafiłem wykonać i wykonałem m.in. za sprawą Forum). I po części chyba mi się udało. Ponadto, nie siadałem na laurach.

Romuald Guzenda napisał/a:
Odnoszę wrażenie, że dzisiaj los podległego pracownika ich rodzin dla Dowódcy jest bardziej obcy

I nie jesteś w tym wrażeniu odosobniony. Ale .... wielu z nas jest właśnie dowódcami. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - czy widzimy trudną sytuację swoich podwładnych :?: Pragnę przypomnieć, że o zapomogę może (i moim zdaniem - powinien !) występować Dowódca, aby potrzebujący nie czuł się jak żebrak. Trzeba jednak spełnić kilka warunków (obie strony). Mam tu na myśli zaufanie, znajomość podwładnego, autorytet dowódcy, sprawiedliwość , etc.
Pamiętajmy, od nas też dużo zależy.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
M.P.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

I tu się Stevie nie zgodzę z kąd dowódca ma wiedzieć ,że akurat jestem w dołku ????
Nie chodzę i nie płacze mu w kołnierz ,mam potrzebę pisze wniosek załączam rachunki (np. za leki ) dowódca go rozpatruje pozytywnie lub nie .
Sprawdzone i działa pod warunkiem, że dowódca podchodzi do zagadnienia uczciwie.
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Praktycznie w każdej jednostce jest podobnie.Prośbę o zapomoge może napisać każdy,tyle że nawet jak przedstawi rachunki potwierdzające wydatki może dostać odpowiedz nie ma pieniędzy.
Zresztą sprawa przyznawania zapomóg była już na forum poruszana - niestety nic się nie zmieniło :cry:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Nie 11 Lut, 2007   

Steve to nie zarzut.Gratuluję optymizmu i cieszę się, że dzieki niemu udało Ci się załatwić parę spraw które poprawiły jakość służby i trochę zmieniły w naszej służbie.I dlatego to forum jest potrzebne.
Panowie mi się wydaje ,że w przypadku o którym mówi Skalator najważniejsze jest stwierdzenie o 5 z Wf-u. Bardzo duże sory ale co ma ocena z wf-u do zapomogi?Sami napisaliście co to jest zapomoga i na jakich zasadach się ją przyznaje. W którym punkcie jest mowa o ocenie ze szkolenia fizycznego? Rozumując jak ten dowódca - wszyscy którzy uzyskali 4 powinni oddawać część pensji albo zostać pozbawieni nagrody rocznej. Przecież to chore. Nie to za delikatne słowo.Współczuję naprawdę podwładnym pana generała-jeśli ma odrobinę honoru powinien szybko wycofać się z postawionych warunków.
_________________

 
 
 
cwaniak 
5



Pomógł: 9 razy
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lis 2005
Posty: 847
Skąd: 54.390 °N, 19.819 °E
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Jak to kiedyś powiedział jeden z przełożonych:

Zapomoga jest jedną z form nagrody.
_________________
Potencjalny polityk powienien wiedzieć co mówi,
szkoda, że mówi co wie!!!
 
 
 
Dziadek_
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Oto przykład przydzielania zapomóg (widziany oczami podoficera) :
Wyższy przełożony mówi: Pisz wniosek o zapomogę, bo nie mogę dać Ci nagrody (powód: 2 z WF)
Więc napisałem.
Odpowiedź dowódcy JW: brak pieniędzy na zapomogi. Wniosek złożyć za miesiąc.
Więc złożyłem po miesiącu.
Odpowiedź dowódcy JW: za słaba motywacja, aby otrzymać zapomogę.
(pewna osoba skorzystała z mojego wniosku o zapomogę, zmieniając dane personalne - zapomogę otrzymała).
Propozycja wyższego przełożonego : napisz,że dziecko Ci często choruje albo coś w tym stylu.
Więc NIE napisałem...
i chyba już nigdy nie napiszę wniosku o zapomogę.
Pogodziłem się z tym. W końcu to pieniądze o charakterze uznaniowym, a nie coś, co mi się obowiązkowo należy.
Najważniejsze, że mam spokojne sumienie, że nie "wykrakałem" choroby dziecka czy innego nieszczęścia. :gent:
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Dziadek_ napisał/a:
Propozycja wyższego przełożonego : napisz,że dziecko Ci często choruje albo coś w tym stylu.


Niestety - taka jest "smutna rzeczywistość" :(
Przełożeni swoimi decyzjami odnośnie przydzielania zapomóg spowodowanym chronicznym brakiem środków - żądają od Nas "motywacji nie zawsze zgodnych z prawdą".
Kiedyś już czytałem,że zapomogę dostawali ludzie np: na zakup zimowych butów,kurtek dla dzieci lub opału na "okres zimowy".O ile na zakup tego drugiego ,mozna było przedstawić fakturę tak jak na zakup leków,to z ubraniami każdy wie jak jest - kupuje się je z reguły na bazarach lub "ciuchlandach".
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

Ładnie popłynałeś -znam inny przykład faceta który dostał zapomogę na zakup opon zimowych do swojego samochodu, miesiąc póżniej dostał zapomogę na naprawę tego auta.To jak ktoś powiedział był asior miał koneksje dlatego w roku dzięki zapomogom wskakiwał na 3 próg podatkowy/zaznaczam że było to troche czasu temu/
_________________

 
 
 
50%złotej rączki
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2004
Posty: 252
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   

U mnie w JW z reguły to komisja złożona z mężów zaufania pododdziałów dzieliła to co stary skapną. Zdarzały się też wycieki kasy, ale zapomogi i nagrody lecą z jednego koryta, a głos ostateczny należy do starego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group