Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 13 Lut, 2007
Zapomogi
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Wrz, 2010   


Mr Google podpowiada, że to taki twór.

 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010   

Jak mieszkałem w Wejherowie, to ten stwór nazywał się Pułk Łączności MW ;)
 
 
hans37 
1


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 31
Skąd: Od Smoka
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

W mojej jednostce, podczas luźnej rozmowy kolega stwierdził, że jak wziął kredyt i się "buduje" to zapomoga należy mu się jak psu miska.....

Chyba też wezmę kredyt na np. najnowsze AUDI - zapomogami spłacę... :brawo:
_________________
"SZCZĘŚLIWY*, MŁODY EMERYT"

* - tzn. kiedy ma najmniejszy z możliwych kontakt z instytucjami wojskowymi
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

hans37, Twojemu koledze coś się lekko pomyliło. Nie wyprowadzaj go z błędu. Tylko daj znać, czy dostał. :gent:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2010   

Przecież kolega ma trudną sytuację finansową. Gdyby tak nie było nie brałby kredytu na budowę domu. Chyba logiczne. :brawo:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 26 Wrz, 2010   

hans37, Twój kolega ma rację :!:
Należy mu się zapomoga na leczenie w T..... ;)
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 19 Paź, 2010   

Rzeczpospolita 2010-10-19, s.4,
Cytat:
Bliscy poległych dostaną wsparcie
Minister Obrony Narodowej będzie mógł przyznać zapomogę rodzinom żołnierzy, którzy zginęli w akcji. Do konsultacji społecznych trafił projekt rozporządzenia w sprawie warunków i trybu przyznawania nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzom zawodowym. Nowe przepisy pozwolą przyznawać zapomogi rodzinom żołnierzy, którzy polegli bądź zaginęli podczas pełnienia służby. Dotyczy to także członków rodzin żołnierzy, którzy zmarli w ciągu trzech lat po zwolnieniu z zawodowej służby w następstwie wypadku lub choroby pozostających w związku z wykonywaniem obowiązków. Dowódca jednostki, w której służył ostatnio zaginiony lub poległy żołnierz, będzie miał obowiązek powiadomić jego rodzinę o prawie wystąpienia do ministra obrony z wnioskiem o przyznanie zapomogi. Będzie ona wypłacana jednorazowo, jej wysokość zależeć zaś ma od sytuacji konkretnej rodziny. Przepisy określające tryb i zasady przyznawania i wypłacania nagród uznaniowych i zapomóg z tytułu innych zdarzeń losowych pozostaną bez zmian. W tym roku na zapomogi i nagrody w budżecie zarezerwowano ponad 8,5 mln zł.


Jedna z rzeczy na którą wielu czekało. Od konsultacji społecznych do finału jeszcze trochę drogi zostało. Tylko czy my, albo nasze rodziny zawsze muszą liczyć na zapomogi :?: .
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 20 Paź, 2010   

FAZI 1 napisał/a:
Jedna z rzeczy na którą wielu czekało.

Co to jest i kto na to czekał?

Nie sądzisz, że rodziny poległych żołnierzy powinny mieć takie same prawa jak rodziny emerytów :?:
A nie wypraszać min. ON o zapomogi :!:
 
 
gonzo 
4
curious



Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 254
Skąd: Skądinąd
Wysłany: Wto 26 Paź, 2010   

ero03 napisał/a:
Jak mieszkałem w Wejherowie, to ten stwór nazywał się Pułk Łączności MW ;)

Aktualnie ta jednostka ma się nijak do PŁ sprzed 10 lat. Jest to organizm prawie 10x większy. W Wejherowie jest tylko jeden z elementów i siedziba.
 
 
laszek 
1


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

Witam, szukałem na forum w i googlach wzoru o zapomogę. Czy wzór tego wniosku jest jakiś określony, czy poprostu we wniosku mam napisać uzasadnienie dlaczego chciałbym otrzymać zapomogę.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

laszek, tak. Wystarczy umotywować potrzebę zapomogi pieniężnej. Jeśli ta zapomoga jest związana z wydatkami na leczenie i masz rachunki na duże kwoty z nim związane to możesz także i je załączyć do swojego wniosku.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
laszek 
1


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

Właśnie o to chodzi. Mam rachunki za leczenie i dowódca zgodził się udzielić zapomogę, tylko mam napisac wniosek. Dzieki za pomoc
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 24 Sty, 2011   

laszek sprawdź w JW może mają jakieś wzory.
WBE mają takie wzory i nie chcą przyjmować wniosków napisanych odręcznie.
 
 
gieniomar 
4
gieniomar



Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 227
Skąd: Ustka/Gdynia
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Wniosek o zapomogę jest typowym wnioskiem pisanym do dowódcy. Nie ma określonego odrębnego wzoru. Zgodnie z rozporządzeniem MON żołnierz musi udokumentować wydatki do zaistniałej sytuacji motywując, że sytuacja materialna jego rodziny pogorszyła się z tego powodu. Możesz złożyć wniosek z powodu zaistnienia zdarzenia losowego, choroby własnej lub członka rodziny oraz z innych przyczyn pogarszających sytuację materialną żołnierza. Jeżeli złożysz wniosek z powodu poniesienia kosztów leczenia i posiadasz zaświadczenie lekarskie, że chory żołnierz lub członek jego rodziny wymaga stałej opieki medycznej (choroba przewlekła), powinieneś zostać zwolniony od opodatkowania kwoty zapomogi. W ciągu jednego roku można zwolnić od opodatkowania od kwoty około 2280 (dokładnie nie pamiętam, ale finansowcy znają ten przepis Ministra Finansów). Pozdrawiam. :gent:
_________________
Sindbad Yachtsman
 
 
laszek 
1


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Przemyśl
Wysłany: Wto 25 Sty, 2011   

Wszystko już jest załatwione, faktycznie jedną zapomogę dostałem w wysokości 2200 zł, bez podatku. Teraz dostanę nastepną też bez problemu. Leczę się po powrocie z Afganistanu, gdzie zostałem ranny. Na szczęście mam bardzo wyrozumiałego dowódcę, który dba o swoich żołnierzy i nie trzeba się o nic prosić. Jeszcze raz wielkie dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group