Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotyczy świadczenia pieniężnego tuż przed wyjazdem na misje
Opublikował Wiadomość
skorpionxx
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 256
Skąd: czy to wazne? Ludzie nie dziela sie na tych ze wschodu i zachodu
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

focus napisał/a:


Nastąpiła zmiana przepisów - decyzyjnych w tej kwestii. Potencjalny kandydat skierowany do służby poza granicami państwa w ramach PKW na podstawie decyzji uprawnionego organu ( SG/DO) winien mieć wypłaconą jednorazową należność pieniężną przez macierzystą jednostkę (OG).



Mogę poprosić jakąś podstawę prawną, rozporządzenie, ustawa czy nr pisma?
U mnie w JW się głowią kto ma płacić.

Będę wdzięczny za pomoc.
_________________
zyje sie raz ale intensywnie
 
 
Oldar 
1


Wiek: 63
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

Dziennik Ustaw Nr 42 — Poz. 344

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 4 marca 2009 r.
zmieniajàce rozporządzenie w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych pełniàcych służbę poza granicami państwa
_________________
Kontrola jest najwyższym stanem zaufania
 
 
tobi56 
1


Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   Należność finansowa przed wyjazdem w rejon misji

Człowiek na misji od 29.03.09 (wylot z kraju) a należności jak nie było ta nie ma. Brak słów. Księgowa z OG twierdzi , że wypłacić nie może i już.
 
 
Nikolasss 
1
Nikolasss


Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Popieram Przedmowcę. Mój Mąz też jest od 29.03.09 na misji a należności jeszcze nie wypłacili...
 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Masz rację, tyko gdzie tkwi problem? Jak będzie rozkaz to nie będzie problemu. Ludzie gdzie Wy żyjecie w wirtualnej przyszłości? Czy realnym świecie? :czytanie:
 
 
kasiiiiunia 
1


Dołączyła: 25 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   

Ja po certyfikacji zaraz dostałam pieniądze a wylot dopiero w maju, więc nie mam pojęcia jak to działa.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2009   

kasiiiiunia napisał/a:
nie mam pojęcia jak to działa.


Wypłata następuje po wydaniu decyzji personalnej (rozkazu) SG/DO o skierowniu do służby poza granicami państwa. Odstępstem może być podjęcie przez dowódcę indywidualnej decyzji o wypłacie jednorazowej należności w formie zaliczki, która podlega rozliczeniu w terminie 30 dni.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
cycu1717 
2
cycu1717


Wiek: 43
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 69
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Czy za opóźnienie w wypłacie należności zagranicznej można naliczyć odsetki?Jestem na misji od miesiąca i nie zanosi się na wypłatę tej należności . Koledzy z wcześniejszej zmiany otrzymali pieniądze po trzech miesiącach pobytu.
Myślałem , że te pieniądze są na doposażenie żołnierza wyjeżdżającego(poprawcie mnie jeśli się mylę).
Żenada
 
 
 
Oso
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 340
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

U nas ten sam problem.3 tygodnie poza krajem a pieniedzy ani widu ani slychu.A jednostka ponoć jedna z najlepszych:-)
Wyszlo jak zawsze znow nas maja w nosie.Pieniedze dostaniemy po wielu miesiacach.Moze ktos sie z W-wy tym zainteresuje?Czyżby "góra" znow wychodzila z zalozenia,że mamy cicho siedziec?
 
 
slupek 
2


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2009   

focus napisał/a:


... Odstępstem może być podjęcie przez dowódcę indywidualnej decyzji o wypłacie jednorazowej należności w formie zaliczki, która podlega rozliczeniu w terminie 30 dni.


Nowe rozporządzenie nie przewiduje możliwości wypłacenia zaliczki - ten punkt został skreślony.
 
 
SSGT_Jacek 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 77
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2009   

Należność została mi wypłacona jako zaliczka, a po kilku dniach jak otrzymałem do łapki wyciąg z rozkazu o wyznaczeniu zaniosłem do finansowca i zmieniło się w normalną należność.

Przeprszam, ale przedmówca chyba nie do końca przeczytał wyżej cytowane Rozporządzenie MON, bo zapis o zaliczce funkcjonuje nadal w najlepsze :czytanie:
 
 
 
slupek 
2


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2009   

No cóż jeśli "ktoś" wypłacił Tobie to nie znaczy, że ja coś źle przeczytałem - to "ktoś" nie jest na bieżąco ;)

Odszukaj sobie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 4 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych pełniących słuzbę poza granicami państwa (Dz. U. 2009 r.,nr 42, poz. 344)
i tam:
Cytat:
6) w§ 14:
a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Jednorazową nale zność pieniężną wypłaca się w złotych, po wydaniu decyzji o skierowaniu do pełnienia służby poza granicami państwa. Przepisy § 11 ust. 3—5 stosuje się
odpowiednio.”,
b) uchyla się ust. 3 i 4;


i zobacz o czym mówiło stare rozporządzenie w ustępie 4:

Cytat:
4. W uzasadnionych przypadkach dowódca jednostki wojskowej, o której mowa w ust. 3, może podjąć decyzję o wypłacie żołnierzowi zawodowemu zaliczki na poczet jednorazowej należności pieniężnej przed wydaniem decyzji o skierowaniu do pełnienia służby poza granicami państwa. Zaliczka podlega rozliczeniu w terminie jednego miesiąca od dnia jej wypłaty.


Cytat:
Przeprszam, ale przedmówca chyba nie do końca przeczytał ...

Tu lepiej pasuje: Przeprszam, ale mój finansowiec chyba nie do końca przeczytał .... ;)

Pozdrawiam.
 
 
SSGT_Jacek 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 77
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2009   

No i zgadzam się z przedmówcą aczkolwiek nie do końca

Bo w tym samym rozporządzeniu również napisano

Cytat:
3) w § 11:
a) ust. 3 i 4 otrzymują brzmienie:
„3. Jednorazową należność pieniężną wypłaca dowódca jednostki wojskowej właściwy w sprawie wypłaty uposażenia.
4. W uzasadnionych przypadkach dowódca jednostki wojskowej właściwy w sprawie wypłaty jednorazowej należności pieniężnej może podjąć decyzję o wypłacie żołnierzowi zawodowemu zaliczki na poczet jednorazowej należności pieniężnej przed wydaniem decyzji o skierowaniu do pełnienia służby poza granicami państwa. Zaliczka podlega rozliczeniu w terminie jednego miesiąca od dnia jej wypłaty.”,




Więc widzę, że nie tylko ja nie doczytałem wszystkiego poprostu zapisy zmieniły miejsce w Rozporządzeniu w jednym je skasowano w drugim wstawiono.

W sumie obaj mamy racje, ale funkcja zaliczki jak funkcjonowałą tak funkcjonuje i nic tego na razie zmieni.
Cytat:
 
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2009   

Witam Szanownych Forumowiczów.
Oprócz cytowanych tu rozporządzeń istnieją jeszcze dwa inne mówiące o wypłatach i świadczeniach. Wspomniana Księgowa i Kielce mylą się, że nie ma podstawy. Niech poczytają nie tylko rozporządzenia MONa ale też i Rady Ministrów. Jest takie rozporządzenie:
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 18 listopada 2003 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie należności pieniężnych i świadczeń otrzymywanych przez żołnierzy wyznaczonych do pełnienia służby poza granicami państwa i pracowników wojska zatrudnionych w jednostkach wojskowych wykonujących zadania poza granicami państwa (Dz. U. z dnia 2 grudnia 2003 r.)
§ 5 ust. 5
5. W sytuacji wyjątkowej, bezpośrednio przed wyjazdem żołnierza do rejonu działania operacji wojskowej, gdy nie została jeszcze wydana decyzja o wyznaczeniu żołnierza do pełnienia służby poza granicami państwa, dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz przygotowuje się do pełnienia służby poza granicami państwa, może zezwolić na wypłacenie zaliczki na poczet przysługującej jednorazowej należności pieniężnej. Zaliczka powinna być rozliczona w ciągu miesiąca od dnia jej wypłacenia.

obowiązuje do dziś.
Teraz odpowiedź dla jednego z Dowódców wymienionych na tym forum do podstawy na bezpłatny dowóz:
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 25 maja 2004 r. w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa. (Dz. U. z dnia 19 czerwca 2004 r.)
§ 24. Żołnierze skierowani do pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa mają prawo do:

5) bezpłatnego przewozu:
a) z kraju do rejonu działania i z powrotem, w związku z rozpoczęciem i zakończeniem pełnienia służby poza granicami państwa, z wyjątkiem powrotu związanego z wcześniejszym zakończeniem pełnienia służby z przyczyn, o których mowa w § 10 ust. 2 pkt 2 i 3,


oraz

Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 21 grudnia 1999 r. w sprawie należności pieniężnych i świadczeń otrzymywanych przez żołnierzy wyznaczonych do pełnienia służby poza granicami państwa i pracowników wojska zatrudnionych w jednostkach wojskowych wykonujących zadania poza granicami państwa. ( z późn. zm.)
§ 3. 1. Żołnierzom przysługują także:
...
7) bezpłatny przewóz:
a) z kraju do rejonu działania operacji wojskowej i z powrotem, w związku z rozpoczę-
ciem i zakończeniem pełnienia służby poza granicami państwa,


oba obowiązują do dziś.
I na koniec sprawa pracowników cywilnych i jednorazowej należności:
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 21 grudnia 1999 r. w sprawie należności pieniężnych i świadczeń otrzymywanych przez żołnierzy wyznaczonych do pełnienia służby poza granicami państwa i pracowników wojska zatrudnionych w jednostkach wojskowych wykonujących zadania poza granicami państwa.

§ 13. 1. Pracownikom, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 2, przysługują:

2) jednorazowa należność pieniężna,

5) bezpłatne świadczenia podczas przygotowania do udziału w operacji i przebywania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, w zakresie:
a) zakwaterowania i wyżywienia,
b) ubioru i wyekwipowania,

7) bezpłatny przewóz:
a) z kraju do rejonu działania operacji wojskowej i z powrotem, w związku z rozpoczęciem i zakończeniem pracy poza granicami państwa, oraz bezpłatne wyżywienie w czasie tego przewozu,

I chyba to wszystko w tym temacie według mojej skromnej wiedzy.
Pozdrawiam.
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
slupek 
2


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 83
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 24 Wrz, 2009   

SSGT_Jacek napisał/a:
No i zgadzam się z przedmówcą aczkolwiek nie do końca

Bo w tym samym rozporządzeniu również napisano

Cytat:
3) w § 11:
....

Więc widzę, że nie tylko ja nie doczytałem wszystkiego poprostu zapisy zmieniły miejsce w Rozporządzeniu w jednym je skasowano w drugim wstawiono.

W sumie obaj mamy racje, ale funkcja zaliczki jak funkcjonowałą tak funkcjonuje i nic tego na razie zmieni.
Cytat:


Jacku niestety ale ten zapis § 11 dotyczy tylko obserwatorów! a ja odnosiłem się do wyjazdu poza granicami w ramach PKW - rozdział 4 rozporządzenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group