Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownicy cywilni łączności
Opublikował Wiadomość
madmax123
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   Pracownicy cywilni łączności

Witam wszystkich chętnych do rozmowy na temat zarobków i pracy na GWŁ-ach i nowo popwstałych RWŁ-ach . Ja osobiście rozpocząłem ten rok od wstecznego jakieś 200 zł. z ciekawości zbieram dane o innych GWŁ-ach RWŁ-ach.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Mój kolega właśnie zwalnia się z GWŁ. Jako magister z wykształceniem pedagogicznym nie mógł sobie pozwolić na zarobki poniżej 1000 zł. Właśnie dostał pracę o 200zł lepjej płatną i czasem pracy o połowę krótszym :hey:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
frezerino
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

No cóż jeżeli do końca roku nic się nie zmieni , a przełożeni będą dokładać tylko obowiązków to wiem na pewno ,że wszyscy młodzi i zdolni opuszczą szeregi RWŁ.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

W temacie to słyszałem, że GWŁ mają zostać samodzielnymi jednostkami może nie wojskowymi ale budżetowymi lub pomocniczymi. Prawdopodobnie wychodzą spod struktur wojskowych. Bo na chwilę obecną poza obsługą jednostek to gro obowiązków związanych jest z utrzymaniem łączy telekomunikacji i obsługą cywili. Nie jestem temu przeciwny, ale wszystko na zdrowych rynkowych zasadach a nie monopolu. Zarobki jak zarobki w jednej jednostce więcej w drugiej mniej. Obowiązków dużo bo to i dyżury, ale pracować gdzieś trzeba. Dobry i tysiąc złotych, jak jest to czasami jedyne źródło utrzymania. U mnie w jednostce średnia GWł 1000-1200 zł. Pozdrawiam. :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Tatko 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: GWŁ
Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

Witam.
Czy ktoś orientuje się może co do przyszłości bliższej i dalszej GWŁów/RWŁów? Wiele się ostatnio zmieniło ale póki co, trudno nawet określić, bez względu na to z której strony się patrzy, czy na lepsze czy gorsze? Ktoś zna plany organizacyjne, najważniejsze zadania na przyszłość? Będzie rozwój czy wręcz przeciwnie, sprzęt, etaty? Chyba koncepcja na kilka (kilkanaście) najbliższych lat istnieje? Proszę nie tylko o konkrety ale również gdybanki.
Pozdrawiam i przepraszam za tyle pytajników na początek ale chyba warto trochę rozkręcić wątek?
No i znowu pytanie ;)
Zapraszam do odpowiedzi lubiących zdania oznajmujące. :)
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 24 Lis, 2007   

Wobec braku konkretów, można tylko "gdybać".
Wiadomo, że R(G)WŁ-y od nowego roku przestaną wystawiać rachunki za tzw. "mieszkaniówkę" z powodu wycofania się ze świadczenia usługi dostępu do sieci publicznej dla WST zainstalowanych w mieszkaniach. W związku z tym może stracić pracę lub zostać przesunietych na inne stanowiska kilku PW. Czyli zmiany raczej nieistotne.
Mówi się o zmianach w przydziałach gospodarczych. Jeśli RWŁ-y będą podlegać (gospodarczo, najpewniej tylko w służbie łączności) bezpośrednio pod Warszawę, to... też się nic nie zmieni.
Wiadomo, że istniejące (tworzone w pośpiechu) etaty RWŁ-ów nie bardzo przystają do rzeczywistości. Będą zmiany, ale raczej bez redukcji etatów a tylko przesunięcia na stanowiskach. Może gdzieniegdzie w GWŁ-ach zlikwidują i tak praktycznie nieistniejące stacje radiowe lub inne komórki. Praktyka wykazała, że da się żyć z okrojonymi GWŁ-ami, więc takie już pozostaną.
Trwa automatyzacja central, więc jeśli gdzieś były jeszcze telefonistki, to na pewno ich już nie będzie od nowego roku, a przekwalifikować je (np. na monterów) też się za bardzo nie da.
Ze względu na niskie płace, nadal będą występować braki na etatach informatyków (nie rozwiązuje problemu zatrudnienie na tym stanowisku tzw. "komputerowca") oraz referentów ds. budżetowych ;)
Tak więc nie zanosi się na większe zmiany. I to jest ta dobra wiadomość :viktoria:
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
R2D2 
1



Wiek: 49
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 31 Sty, 2008   

Dzień dobry, z racji tego ,że jestem tu nowy chciałem się serdecznie przywitać.Witam wszystkich :!: :!:
Nastąpił nowy rok i zmiany w GWŁ, z moich obserwacji wynika ,że nie było zwolnień. Panie telefonistki dostały propozycje zatrudnienia na innych stanowiskach, oczywiście nie obyło się bez zgrzytania zębami ale ogólnie jest spokój. Chociaż z opinii niektórych ŻZ ze szczebla dowódczego te twory, które powstały nie mają zbyt długiej racji bytu. Ale jest to ich zdanie i nie bardzo chcą się podzielić wiedzą z kąt skąd ją mają.
_________________
„»Miej czyste myśli!" biały kolor znaczy, »Nieś krew za wol­ność!" — czerwony tłumaczy"
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 14 Mar, 2008   

Tą wiedzę mają z doświadczenia. Pomyśl: czy źle zaprojektowany dom długo postoi? A reformę wojskowego systemu łaczności stacjonarnej źle zaplanowano. Nieprzemyślane działania doprowadziły do odejścia z węzłów najbardziej doświadczonych żołnierzy i pracowników. Obecnie przyjęta ścieżka rozwoju żołnierza, nie pozwala na zdobycie tego doświadczenia, a nędzne płace pracowników nie pozwalają na zatrudnienie specjalistów.
Sprawa telefonistek, pomimo że z moralnego punktu widzenia jest bardzo pozytywna, przyczynia się tylko do pogorszenia istniejacej sytuacji.
Telefonistka przeszła na stanowisko technika, informatyka, montera kablowego czy operatora radiostacji? A zdobyła wymagane na tym stanowisku kwalifikacje? Co taki przyuczony pracownik jest wart i kto za nią faktycznie wykonuje pracę?
Odebranie prawa podejmowania decyzji finansowych szefowi węzła i podległość pod Warszawę pod instytucję, która nie była i nie jest przygotowana do tego.
Czy zatem można dobrze wróżyć takiej instytucji?
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

radiola z tą podległością bywa różnie. Wszystko zaczęło się od tego, że wydzielenie węzłów łączności z macierzystych OG odbyło się nie tak jak to powinno do końca wyglądać. Rozkazy przychodziły w przeddzień przejścia na nowe struktury. A gdzie przekazanie sprzętu, zaopatrzenie itp., w końcu nie jest to przysłowiowa "sznurówka" tylko sprzęt ogromnej wartości. A później dziwimy się, że kontrola gospodarczo finansowa miała dużo pracy.
A w tej chwili węzły gdzie indziej na zaopatrzeniu finansowym, gdzie indziej na mundurowym i tak można dawać przykłady.
Na koniec optymistycznie dobrze, że jeszcze można służbowo gdzieś zadzwonić.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   

Zadzwonić jeszcze można, ale i to może sie skończyć niedługo. W GWŁ-ach pracują przecież w większosci cywile. Wiadomo jak wyanagradzani :zly3: Generał (ten od łaczności) nie widzi problemu, żeby pracownik za 1200zł tyrał i jeszcze poprawiał błędy w organizacji i zarządzaniu tym systemem. Specjaliści od łączności już odeszli. Pozostali są bardzo niezadowoleni z niskich wynagrodzeń. A przecież system jest coraz nowocześniejszy. MON zamontował nowoczesne centrale, cyfrowe urządzenia do zarządzania traktami, stanowiska wideokonferencji i zdalnego nadzoru, planuje wprowadzić telefonię VoIP. Czy ktoś zdrowy na umyśle za te pieniądze bedzie to obsługiwał? :nie2:
Ludzie naprawdę są wk... Zakładają nowe związki zawodowe, bo poprzednie siedzą w kieszeni generałów. Teraz, mając poparcie Solidarności, mogą wiele więcej.
Wiec nie zdziw się, jak to kiedyś się zawali :( .
Może wtedy np. Francuzi bedą nam stawiać w gabinetach telefony ;)
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
lezyce1 
1


Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: gdynia
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Dzień dobry,jestem nowym użytkownikiem tej strony i chciałbym się dowiedzieć,czy istnieje
zapis o dowożeniu pracowników cywilnych do jednostki,do której nie ma możliwości dojazdu
środkami komunikacji,a tylko prywatnym pojazdem.Nadmieniam,że jednostka znajduje się
poza obszarem zamieszkanym,a dojście od najbliższego środka komunikacji zajmuje pieszo
około 0,5 godziny.Natomiast w soboty, niedziele i święta nie ma żadnej możliwości dojazdu,
ponieważ najbliższy transport jest oddalony o około 11km.Czy inni użytkownicy forum też
mają podobne problemy.POZDRAWIAM. :-o
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

Nie spotkałem się nigdzie w przepisach aby pracodawca miał obowiązek zapewnić dojazd do miejsca pracy dla swojego pracownika.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 24 Gru, 2013   

Jakieś zmiany w organizacji jednostek łączości stacjonarnej?
Coraz częściej słychać głosy o stworzeniu jednolitej struktury stacjonarnych węzłów łączności. Bez podziału na rodzaje sił zbrojnych.
Może jest szansa na przywrócenie znaczenia niektórych węzłów (np. Poznań, Szczecin), a tym samym zwiększenie zatrudnienia :D
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

To już wprowadzili. Łączność podlega pod odpowiednie CWT a te podlegają pod ISI. Więc przy jednym dowództwie poza RSZ to tylko kwestia czasu gdy nastąpi ujednolicenie.
To jednak nie rozwiąże problemów kadrowych, węzły, sektory to małe komórki gdzie nie ma żadnej elastyczności etatowej, takie samodzielne plutony i kompanie. Rzeczywiście mówi się o wzroście etatów. Ale to wszystko najwcześniej od 2015.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

Forum Pracowników Wojska zamknięte, więc mogę tylko tu pisać.
Już .... mnie bierze, bo nie dość, że mamy minimalne wynagrodzenie, to jeszcze kantują jak mogą.
Dzisiaj dowiedziałem się, że RWT w Bydgoszczy oszukiwało pracowników wojska na płacach. Podobno od 2011r. wypłacano zaniżone należności. Kontrola gospodarcza w ubiegłym roku to wykryła i teraz pracownicy dowiadują się, że dostaną wyrównanie. Niektórym wychodzi nawet po kilka tysięcy zł.
Ciekawe jaki był mechanizm tego oszustwa.
_________________
W wyniku powyższych czynności ustalono brak możliwości wykorzystania... w dalszej służbie wojskowej, co skutkuje dokonaniem... wypowiedzenia stosunku służbowego przez organ wojskowy - gen. bryg. Zbigniew Jabłoński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group