Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o Studium Oficerskim
Opublikował Wiadomość
strz.kalus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

Wiec tak jestem w 2 klasie LO i zawsze wiązałem swoją przyszłośc z wojskiem. Jak narazie jestem w JS ale mam zamiar dostać sie do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu tylko ze nie bezposrednio po liceum bo cienko u mnie z matma a jest wymagana na egzaminach. Wiec pozostaje Studium oficerskie ale najpierw trzeba miec studia cywilne i tu zaczyna sie moje pytanie jaki kierunek studiów wybrac by móc w przyszłosci dostac sie na zmech (dokładnie rozpoznanie) . Czy po AWF bede miał problemy z dostaniem sie do SO ? Prosze o odpowiedz.
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   Do strz.kalus

Moze byc AWf moze byc zarzadzanie i marketing moze byc ekonomia prawo. Prawde mowiac abys mial magistra to po pierwsze.Po drudgie trzeba byc dobrym z WF (bieganie plywanie podciaganie na drazku uginanie tulowia przy drabinkach tzw brzuszki.A bym zapomnial biegly angielski. No i po krotce po co sie pchasz do wojska czy nie ma fajniejszych zawodow w tym kraju. :gent:
 
 
strz.kalus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

W-f mam juz obcykany a jesli chodzi o zawod to nie widze lepszego ;)
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   Do strz.kalus

Szlifuj teraz jezyk najlepiej angielski :czytanie: .Jednak gleboko zastanow sie nad swoim wyborem.Gdybym mial jeszcze raz wybierac ta droge pewnie bym sie nie zdecydowal.Powodzenia. :hey:
 
 
Ania_82 
4
trzeba walczyć o swoje



Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 172
Skąd: Z krainy wielkich jezior
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

Ja jestem po AWFie i pracuje drugi rok w szkole - litosci... marne zarobki, a na awans trzeba czekac 5lat i dostaniesz 200zl wiecej i w zasadzie tylko musisz przeczekac ten okres bo i tak czy bys sie wykazywal, czy prowadzil zwyczajne lekcej nikt Ci za to wiecej grosza nie da. Rzucam szkole i startuje na SO. Nie ma co, moze tam ktos doceni moje checi.
 
 
 
Stary Wuj
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

Dziewczyno, lepiej dobrze się zastanów. Niestety wojsko dzisiaj jest dostępne dla kobiet, wiec do wojska możesz się pchać, ale zapamiętaj że w wojsku nie jest tak kolorowo jak na filmach. Po SO sprawa z awansami marnie się prezentuje, a zarobki w wojsku też nie są najlepsze.
 
 
Pers 
3


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 109
Skąd: z Kraju...
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

W porównaniu z innymi pensjami w małych miasteczkach, pensje oficerskie az takie najgorsze nie są....

Musisz jednak być świadoma dyspozycyjności, rygorów, stresów - coś za coś - zmywak w Irlandii lub oficer w Polsce. Co wolisz? :hey:
 
 
Ania_82 
4
trzeba walczyć o swoje



Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 172
Skąd: Z krainy wielkich jezior
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Zarobki powiadacie!? no prosze Was.. 100%wyzsze niz w oswiacie.. Zobaczymy najpierw czy sie dostane, pozniej poraz kolejny przemysle wszytskie za i przeciw. Ale bardzo dziekuje za odwodzenie mnie id tego panowie. I to pisza "obroncy" naszego narodu, ktorzy potrzebuja takie jak ja! :viktoria:
 
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Aniu, jedni będą Cię odwodzić inni przyklasną. Chciałoby się, aby w Armii byli sami pasjonaci. Ale są i tacy, którzy uprawiają krytykanctwo zmiast krytyki i malkonenctwo zmiast trzeźwej oceny. Wszędzie tak jest, w każdej grupie zawodowej.
To Twój wybór dotyczacy Twojej przyszłości - jezeli będzie Ci w Armii dobrze - wygrasz. Jeżeli będzie inaczej niż to sobie wyobrażałaś- możesz odejść. ;)
 
 
galer 
2


Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 70
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

taki jeden napisał/a:
To Twój wybór dotyczacy Twojej przyszłości - jezeli będzie Ci w Armii dobrze - wygrasz. Jeżeli będzie inaczej niż to sobie wyobrażałaś- możesz odejść. ;)


No i ładne podsumowanie! :gent:
Grunt to żeby samemu widzieć czego się chce i dążyć do tego. Myślę, że wtedy, przy odrobinie dobrej woli innych, można do czegoś dojść.

Aniu_82 widzimy się w lipcu na egzaminach!

:bye:
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Cytat:
Zarobki powiadacie!? no prosze Was.. 100%wyzsze niz w oswiacie..

Ale czas pracy 300% dłuższy - a jak na poligonie posiedzisz ze dwa miesiące to masz rok pracy w szkole "zaliczony". No i podwładni nie tak elokwentni i kulturalni jak nauczyciele... A jak wracają z przepustek i mają średnio po 1mg/l w wydychanym powietrzu to bywa, że lekko agresywni...
Pomimo wszystko - Ania_82 - jeśli jesteś przekonana do tego - życze powodzenia i trzymam kciuki za egzamin.
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
strz.kalus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Czyli np. po AWf nie bede miał problemow do SO? Bo w wymaganych kierunkach studiow na SO nie znalazłem AWF-u
 
 
Ania_82 
4
trzeba walczyć o swoje



Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 172
Skąd: Z krainy wielkich jezior
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

zadnych problemow ze sprawnoscia... ja robie wszytsko ponad norme a jestem juz 2 lata po studiach, ale ja sie ciagle ruszam..
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13521
Skąd: ---
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Atut masz w sobie ogromny, wszak jesteś absolwentką AWF. Z tego powodu na pewno sprawniejszą od większości żołnierzy zawodowych. Szkoły wojskowe kierunków stricte "liniowych" powinny być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. No, chyba że, myślisz o czymś więcej niż "bieganie po poligonie".
:gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
zazik83 
3


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

strz.kalus napisał/a:
Czyli np. po AWf nie bede miał problemow do SO? Bo w wymaganych kierunkach studiow na SO nie znalazłem AWF-u


W akceptowanych kierunkach w korpusie ogólnowojskowym wymieniono "inne" więc jak mniemam również AWF. :gent:
_________________
Kingsajz dla każdego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group