Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o Studium Oficerskim
Opublikował Wiadomość
marekm
1


Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 34
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   Wszystko o Studium Oficerskim

Czy ktoś może wie (słyszał) czy w tym roku Studium Oficerskie w Wrocławiu lub Dęblinie będzie prowadziło nabór? Czy będą przyjmowali żołnierzy zawodowych w związku z poprawką do ustawy (przejscie do korpusu oficerskiego na potrzeby Sił Zbrojnych - dla najlepszych czyt. ,,żagli''). Za odpowiedzi wszelkie dziękuje
 
 
angel83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Lut, 2007   

Nikt nic raczej nie wie...póki co...jak będzie decyzja to napewno napiszą to na www.wso.wroc.pl. Ps. ja też z niecierpliwością oczekuję na tą decyzję..
 
 
Darth Klondajk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Przepraszam z góry za takie śmieszne dla niektórych pytanie, ale nigdzie nie mogłem znależć na nie odpowiedzi. Mianowicie czy po ukończeniu 5-letnich studiów magisterskich SO jest sie kierowanym do studium oficerskiego, czy automatycznie po ich ukończeniu dostaje się stopień podporucznika i etat??
 
 
zazik83 
3


Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 148
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, ale jeśli po maturze pójdziesz do WSO to po jej ukończeniu nikt Cię na pewno już nie będzie wysyłał do SO. Studium oficerskie jest dla absolwentów cywilnych uczelni z tytułem magistra.
_________________
Kingsajz dla każdego.
 
 
Hoot 
2



Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 88
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

jestem aktualnie na SO, jeżeli jesteście żołnierzami zawodowymi, to się zastanówcie, porażka tak ogólnie, mamy mniejsze prawa niż pchory czasami, książkę by napisał i by było mało, do roboty to pierwsi, ale jak coś trzeba dla nas załatwić, to zewsząd słychać tylko jedno, cyt: " panowie wy niejesteście kadrą wy jesteście tylko słuchaczami"

:x
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

Hoot no już nie przesadzaj, aż tak źle nie macie :) szału nie ma, ale że macie mniejsze prawa niż podchorążowie to już lekka przesada i teraz to fakt jesteśmy słuchaczami :)

Pozdrówki z SO
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   


A podchorążowie w szkołach oficerskich to nie słuchacze :?:


 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

P_E wszyscy jesteśmy teraz słuchaczami czy podchorążowie czy zawodowy po 8 września będziemy kadrą - niektórzy tylko nie potrafią się z tym pogodzić, maja swoje racje, mnie tez złości beton, ale trzeba zacisnąć zęby i do przodu - dużo nam już nie zostało.


Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Hoot 
2



Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 88
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

agnieszka napisał/a:
Hoot no już nie przesadzaj, aż tak źle nie macie :) szału nie ma, ale że macie mniejsze prawa niż podchorążowie to już lekka przesada i teraz to fakt jesteśmy słuchaczami :)

Pozdrówki z SO


Hm, polemizował bym z twoja wypowiedzią, skoro jestem tylko słuchaczem, to czemu muszę tyrać za amunicyjnego, od 17-stej do 3- w nocy, skoro jesteśmy na równych prawach, znowu niestety wysługują się żołnierzami zawodowymi gdzie tylko mogą.
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   


Ja się na tym pewnie nie znam, ale czy nie jest tak, że słuchacz to kandydat na żołnierza zawodowego :?:

Czy korona Ci spadnie z głowy jak posprzątasz, poniesiesz trochę amunicji czy obierzesz worek ziemniaków?

Jeśli Ci to nie pasuje, może zrezygnuj bo rączki mogą się pokryć odciskami :-o

Zapewniam Cię, że będzie to w przyszłości owocowało. Dlaczego? Nie muszę chyba tłumaczyć.

 
 
Hoot 
2



Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 88
Wysłany: Sob 10 Mar, 2007   

czy ta wypowiedz kierowana jest do mnie :?:

jeżeli tak, to chciałbym zaznaczyć że kolego szanowny już jestem żołnierzem zawodowym, i wiem co to codzienna słuzba etc. więc nierozumiem twojej wypowiedzi, jęzeli to kierowałeś do kogoś innego, to przepraszam.

Pisząc odpowiedź pod postem, do którego się odnosisz nie ma sensu cytować wypowiedzi poprzednika. Poprawiłem.

Nie wiedziałem, że jesteś żołnierzem zawodowym, jednak odnośnie pracy fizycznej to na OP i oficerowie pracują, bosman obiera ziemniaki...
Na wojskach lądowych się nie znam ale jak myślisz, kto pracuje na rejonach, gdy nie ma marynarzy zasadniczej służby wojskowej?



[ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 ]
Ok, wiem że najbardziej pokrzywdzeni jesteśmy niestety my podoficerowie, tylko nielubię kiedy muszę wykonywać czyjąś robotę, bedąć formalnie tylko studentem :D
 
 
 
angel83
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007   

A czy ktoś wie czy teraz będzie nabór?
 
 
ReV
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   Zmiana Prawa / Ministra / Studiow

Na chwile obecna nalezy skonczyc studia stopnia II (tytul magistra), aby ubiegac sie o dostanie do rocznego Studium Oficerskiego.

Czy ktos ma jakies informacje, przecieki w sprawie zmiany tego chorego prawa - bylbym wdzieczny za info!


Dlaczego chorego?
Co jesli mamy dobrego fachowca, po uczelni technicznej, kierunku technicznego,
czyli np. informatyka po PW z tytulem inzyniera. Do tego ten sam czlowiek jest skoczkiem
spadochronowym, nurkiem i od paru lat trenuje kilka systemow walki wrecz.
Wojsko mu podziekuje tylko dlatego, ze ma inz., a nie mgr przed nazwiskiem?!
Rece opadaja...

Pozdro dla wszystkich,
napiszcie co o tym sadzicie!
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

ReV napisał/a:
Wojsko mu podziekuje tylko dlatego, ze ma inz., a nie mgr przed nazwiskiem?!


Zgodnie z ustawą pragmatyczną, pierwszy stopień oficerski uzyskać może wyłącznie posiadacz tytułu magistra.


Małe przypomnienie:
Inżynier, to tytuł zawodowy - oznacza absolwenta wyższej szkołu o profilu technicznym;
Magister - to pierwszy, najniższy tytuł naukowy;
Mgr inż. to tytuł zaowodowo (inż.) - naukowy (mgr), oznacza, że dana osoba ukończyła studia wyższe na poziomie magisterskim i wcześniej, albo jednocześnie uzyskała tytuł zawodowy inżyniera.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

Cytat:
Magister - to pierwszy, najniższy tytuł naukowy

:-o :???: :-o
Tytułem naukowym jest tytuł profesora określonej dziedziny nauki, tytułem w zakresie sztuki jest tytuł profesora określonej dziedziny sztuki. Tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Stopniami naukowymi są stopnie doktora i doktora habilitowanego określonej dziedziny nauki w zakresie danej dyscypliny naukowej. Stopniami w zakresie sztuki są stopnie doktora i doktora habilitowanego określonej dziedziny sztuki w zakresie danej dyscypliny artystycznej. Stopień doktora nadaje się osobie, która posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, lekarza lub inny równorzędny, zdała egzaminy doktorskie w zakresie określonym przez radę jednostki organizacyjnej oraz przygotowała i obroniła pracę doktorską.
Magister oraz tytuły: magister sztuki, magister inżynier, magister inżynier architekt, lekarz, lekarz dentysta (do 30 IV 2004 r. - lekarz stomatolog), lekarz weterynarii, magister pielęgniarstwa, magister położnictwa - nadawane po ukończeniu 4-6-letnich jednolitych studiów magisterskich. Tytuł zawodowy magister można uzyskać także po ukończeniu 2 - 2,5-letnich uzupełniających studiów magisterskich, które mogą podjąć osoby, które ukończyły wyższe studia zawodowe z tytułem zawodowym licencjat lub inżynier.
U S T A W A z dnia 27 lipca 2005 r. (Prawo o szkolnictwie wyższym) Dz.U. z 2005 r. Nr 164, poz. 1365:
Art. 2.
1. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
6) "tytuł zawodowy" - tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub tytuł
równorzędny;
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group