Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Części umundurowania do ubioru cywilnego - nosić czy nie?

Noszenia elementów umundurowania marynarza/żołnierza polskiego w połączeniu z ubiorem cywilnym
Jest dopuszczalne
19%
 19%  [ 58 ]
Jest niedopuszczalne
33%
 33%  [ 102 ]
Powinno być karane
19%
 19%  [ 60 ]
Powinno być dozwolone
21%
 21%  [ 65 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 12 ]
Nie obchodzi mnie to
2%
 2%  [ 7 ]
Głosowań: 223
Wszystkich Głosów: 304

Opublikował Wiadomość
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

serneek napisał/a:
(...) piszę o polówce która tak na prawdę jest ubiorem roboczym a nie wyjściowym. Przynajmniej tak byc powinno. (...)
Otóż, tak nie jest. Ubiorem roboczym jest "ubiór roboczy", czyli drelich (jeśli ktoś chce - niech chodzi). Mundur polowy jest ubiorem ćwiczebnym, przeznaczonym dla żołnierza wykonującego zadania w czasie służby.
Nie dla wędkarza, harcerza, punka, murarza czy "nurka śmietnikowego" itd.

Czy śmiesznie będę wyglądał w paliuszu? Tak samo śmiesznie, jak przypadkowy "mistrz" w Newach.

:gent:

P.S.
Królik napisał/a:
REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA.

Co Waszmościowie na to?
To zupełnie inna historia. Rekonstrukcje, to teatr, a ten rządzi się innymi prawami.
 
 
serneek 
5
serneek


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 308
Skąd: 17 województwo
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Po raz kolejny raz zapytam. PO CO? Komu to przeszkadza? :?: :?: :?:
_________________
Coraz mniej chce mi sie być tolerancyjny.
 
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

serneek napisał/a:
(...) Komu to przeszkadza? :?: :?: :?:
No wiesz... na przykład mnie.

:gent:
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   

Akt prawny

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ


z dnia 28 czerwca 2006 r.


zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części


(Dz. U. z dnia 10 lipca 2006 r.)


Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz. 130, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:



§ 1. W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 października 2005 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części (Dz. U. Nr 216, poz. 1827) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
"1. Mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów: galowego, wyjściowego, służbowego, ćwiczebnego, polowego, specjalnego i wieczorowego.";
2) w § 2 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
"3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16 i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.".


§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.


______
1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 162, poz. 1126, z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 123, poz. 1353.


Kłaniam SIVSON
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

Jeśli dobrze zrozumiałem zakaz dotyczy umundurowania polowego wzór 93 (pantera), tym samym wcześniejsze wzory np. "moro" i "deszczyk" nie podlegają zakazowi.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/1827.htm
 
 
SIVSON 
6
ŻANDARM



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 1526
Skąd: ŻANDARMERIA WOJSKOWA
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

:gent:

Zgadza się coyota ... chodzi tylko o aktualne wzory umundurowania MON ...

Kłaniam SIVSON ;)
_________________
"Nie ma dobrej armii bez policji wojskowej" - Napoleon Bonaparte- www.zw.wp.mil.pl www.oszw.sztab.org www.zw.sztab.org www.pl.wikipedia.org/wiki...rmeria_Wojskowa <ŻW><MP><SZKARŁAT GÓRĄ>
 
 
serneek 
5
serneek


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 308
Skąd: 17 województwo
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

Po przeczytaniu mam wrażenie, że ustawodawca był nielogiczny. Choc tu sie akurat nie dziwię.
Przecież sam ustawodawca mówi że mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów:polowych, galowych, etc. Czyli element takiego ubioru (zwłaszcza pozbawiony oznak) nie jest już mundurem. W związku z tym się moge nie martwić jeśli kupie spodnie np nasze pustyniaki nikt sie nie może do mnie przyczepić gdyż wg ustawy to nie jest mundur. Pytanie tylko po co w tym fragmencie
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 28 czerwca 2006 r. napisał/a:
Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16 i 17

jest mowa o częściach munduru, które jako jego częśc, same w sobie nie są mundurem. :?:
_________________
Coraz mniej chce mi sie być tolerancyjny.
 
 
 
serneek 
5
serneek


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2006
Posty: 308
Skąd: 17 województwo
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

Królik chyb się nie zrozumieliśmy. W poście powyżej napisałem o niespójności w ustawie. Oczywiście mogę go cytować do końca, mogę przytoczyć całą ustawę. Tylko po co? Gdy zapis jednego usępu przeczy innemu. :!: :!:
_________________
Coraz mniej chce mi sie być tolerancyjny.
 
 
 
crosbi 
3
podoficer - ratownik medyczny



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 134
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

Draken1970 napisał/a:
Od jutra klucze do mieszkania będę nosił na paliuszu, a po knajpach Warszawy i Goteborga zacznę włóczyć się w infule. Jak to odbierzesz?


Przede wszystkim skąd przyjacielu weźmiesz paliusz :?: Tego się nie da kupić na allegro.pl ;) Są one tak reglamentowane jak uzbrojenie - z tego co wiem idą do grobu z każdym metropolitą (nie każdy biskup może go nosić), są palone albo idą do muzeów diecezjalnych – no chyba, że trzymasz jakąś sztamę z siostrami z klasztoru św. Agnieszki w Rzymie :cool: - tam są robione. A infułę (czy mitrę - trochę się różnią) to możesz sobie kupić w jednym ze sklepików z dewocjonaliami pod Jasną Górą, ale nie wiem czy noszenie takowej to szpan :?:

A tak poważnie, jestem za tym co mówi ustawa - mundur tak, ale bez oznak organizacyjnych. Nie tak dawno widziałem jednego takiego przedstawiciela polskiej młodzieży, który do obstrzępionych spodni i plecaka kostki z "metalowymi" naszywkami nosił kurtkę polową wz. 93 razem z flagami. Działo się to we Wrocławiu, niedaleko dworca, gdzie lokalna ŻW zbiera żniwo z biednych żołnierzy ZSW. Szkoda, że nie widziałem reakcji odpowiednich organów porządkowych :( ....
_________________
Si vis pacem para bellum
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

No tak, a co powiecie Panowie na coś takiego, Pan z żona na zakupach, cywilki a do tego windstopper wojskowy :?: Nie stać go na wdzianko cywilne czy chce się pochwalić, że ma taki bajer :lanie:
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Jak znam życie to gościu się nawet nie zastanowił. Wisiało na wieszaku to ubrał i wyszedł...
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

crosbi - gratulacje za odkopanie tematu sprzed roku.

Niestety Draken1970 ,już Ci nie odpowie - opuścił nasze szeregi :( .
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
czarou 
5


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 377
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Częściowe umundurowanie mogą nosić kombatanci np. tylko beret.
 
 
Low_radiation 
6
bez tytułów



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 1034
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Jak najbardziej bgs-y i onuce :lol:
_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy.
— Marilyn Monroe

 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Sob 02 Lut, 2008   

Dopuśćmy jeszcze skarpety polowe (zimowe, w kolorze khaki lub czarnym). Od reszty - "wara"...
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group