Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Części umundurowania do ubioru cywilnego - nosić czy nie?

Noszenia elementów umundurowania marynarza/żołnierza polskiego w połączeniu z ubiorem cywilnym
Jest dopuszczalne
19%
 19%  [ 58 ]
Jest niedopuszczalne
33%
 33%  [ 102 ]
Powinno być karane
19%
 19%  [ 60 ]
Powinno być dozwolone
21%
 21%  [ 65 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 12 ]
Nie obchodzi mnie to
2%
 2%  [ 7 ]
Głosowań: 223
Wszystkich Głosów: 304

Opublikował Wiadomość
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008   

Jestem zdania jak kilku moich poprzedników, że mundur to mundur nie ważne jaki / galowy czy polowy / - a do noszenia munduru mają prawo żołnierze / może nie tylko ale w szczególności / .
Spróbujcie pochodzić w policyjnym "czarnuchu" zobaczymy jak długo :?:
Pozdrowienia.
 
 
mario11 
1


Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 2
Skąd: Torun
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Czyli co nie mozna takze nosic skorzanego pasa oficerskiego w jeansach?
To jakas bzdura chyba.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Sob 12 Lip, 2008   

Jako chwilowy znawca tematu powiem dobitnie zakaz obowiązuje zgodnie z rozporządzeniem. Bo nie wiem jak ma się zachować Policja jak widzi zmęczonego odpoczywającego pod płotem w mundurze polowym. Policja myśli, że to żołnierz stara się wylegitymować nie daje rady, wzywa Żandarmerię, która odwozi Pana do Komendy Garnizonu, tam oczywiście pozostaje do czasu aż odpocznie. A rano Pan się budzi zdziwiony gdzie się znajduje, prosi o jeden telefon, który wyjaśnia wszystko. Pan jest cywilem i co teraz :?: Wszyscy biegają żeby tylko nie złożył doniesienia o pozbawieniu wolności w sposób nieuzasadniony. To tylko taka wymyślona historia z Panem który założył mundur polowy nie mając do niego uprawnień, ale realna w rzeczywistości.
A tak między nami to rozporządzenie jest martwe, bo z oficjalnych źródeł nie słyszałem, żeby ktokolwiek został ukarany za noszenie munduru bez uprawnień.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Bistro 
1
Bistro


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: niezidentyfikowano
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Według mnie powinno być dozwolone ponieważ każdy człowiek ma prawo nosić to co chce i to co mu się podoba
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Czy chodzenie po ulicy w sutannie nie będąc księdzem też uważasz za normalne
Cytat:
ponieważ każdy człowiek ma prawo nosić to co chce i to co mu się podoba

:?:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

~~Ad~~, Sutanna jest całym "umundurowaniem" księdza, tak jak w pewnych wypadkach koszulka z koloratką.


Ja osobiście nie widzę nic zdrożnego w chodzeniu np w spodniach czy kurtce od umundurowania. Oczywiście bez oznaczeń stopnia wojskowego czy przynależności do jednostki.

:gent:
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Królik, :gent:
W pewnych klubach byłbyś przebojem w takim mundurze.
Ale...
Na serio, to bym wypowiedzi Bistro nie brał.
I chyba już wiesz czemu ? :czytanie:
 
 
mimo66 
6
Zadowolony Emeryt



Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1429
Skąd: Landsberg
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Jestem za zakazem noszenia umundurowania z oznaczeniami.
Szlak mnie trafia jak widzę gościa krótko po oprzątaniu chlewu z butelką "winka" ubranego w bluzę wojskowa z naszymi flagami :x

Osobiście używam spodni i bluzy polowej z armii Tajlandzkiej, bardzo wygodne przyjemne w noszeniu.
Gdy jadę do lasu, na rybki, na jakiegoś grilla itp.

Chyba w roku 1982/3 wracałem od babci pociągiem i juz u siebie na dworcu zgarnęło mnie WSW i rozebrało z bluzy moro, a pogoda była można powiedzieć jesienna, a do domku jeszcze spory kawałek.
Oczywiście nikomu sie nie poskarżyłem, bo i na co.
Później już człowiek był mądrzejszy oddawało się do farbowania i już nie zdejmowali z grzbietu pod warunkiem że nie był guzików woskowych i widocznych pieczątek.
:gent:
_________________
www.irekmo.pl
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, była taka moda na noszenie moro. Spodni. Lub też wierzchniej części. Ścigało ludzików za to MO, ZOMO, WSW i ORMO. Toteż ludziki imały się różnych sposobów. Ot, chociażby - farbowali.

Współcześnie? Guzik mnie obchodzi ludzik ubierający się w stroje wojskowe. Dopóty, dopóki nie:
    # niszczy
    # kradnie
    # bije
    # gwałci
    # morduje
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009   

dodałbym:

    # podpala


:cool:
:gent:
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
szafran73 
1


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Witam, nie jestem juz w armii pare lat wiec może coś się zmieniło hehehe. wczoraj na TVN widzialem Naszego Radka jak u siebie na ranczo pocinał na motorze w kurtce szuszu czy jak tam ją zwiemy razem z flagami na bicepsach.dodam, że na dole miał dzinsy jeśli ktoś nie widział. Czy pana MONA tzn eks Mona nie obowiązują przepisy ubiorze i jak to sie ma do noszenia elementów umundurowania przez cywili??? za to jakis paragraf chyba jest>???? Pozdarwiam i czekam na opinie

A ja bym prosił abyś poświęcił więcej uwagi na poprawne redagowanie postów.
Zdania to zaczynamy wielką literą i takie tam...
tj
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

A jakiejże spodziewałbyś się odpowiedzi? Wszak: co wolno wojewodzie, to nie tobie (tu następuje pauza) kasztelanie. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Królik napisał/a:
Nie, nie ma za to paragrafu.

Tu się troszkę mylisz szanowny Króliku
kodeks wykroczeń:
Cytat:
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nie istniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.

Paragraf jest tylko, kto się odważy? szczególnie, że zgodnie z ustawą o ŻW itd.:
Cytat:
Art. 3. 1. Żandarmeria Wojskowa wykonuje zadania należące do jej zakresu działania w Siłach Zbrojnych oraz w stosunku do osób określonych w ust. 2.
2. Żandarmeria Wojskowa jest właściwa wobec:
6) osób niebędących żołnierzami, jeżeli współdziałają z osobami, o których mowa w pkt 1-5, w popełnieniu czynu zabronionego przez ustawę pod groźbą kary albo też jeżeli dokonują czynów zagrażających dyscyplinie wojskowej albo czynów przeciwko życiu lub zdrowiu żołnierza albo mieniu wojskowemu,

Tu zdaje się zachodzą warunki do wykazania się ŻW. Tylko czy komuś się będzie chciało? Wszak lepiej ścignąć żołnierza za to, że jedzie po cywilnemu na kurs z przydziałową torbą w kamuflażu Pantera 93. Małe zagrożenie dla własnej przyszłości. Zresztą trudno się dziwić chłopakom z ŻW, wszak nie służą tam "samobójcy społeczni".
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Dajcie sobie panowie spokój. Już o tym dyskutowano na potęgę. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Benon 
6


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 1351
Skąd: CCCP
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Zakaz mógłby obowiązywać, jeśli munduru nie można by było kupić. A tak co, mój tata kupi sobie polar ( bez flag ) czy spodnie i nie może w tym chodzić ? Przecież kupił na allegro, legalnie, nie łamiąc regulaminu, albo jeszcze lepiej USZYŁ SOBIE. Sam pomykam na snowboard w spodniach gore tex, a w duże mrozy pod cywilną kurtkę ubieram windstopper, bez flag bez oznaczeń, taki sam jaki można kupić na allegro czy w sklepie internetowym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group