Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Części umundurowania do ubioru cywilnego - nosić czy nie?

Noszenia elementów umundurowania marynarza/żołnierza polskiego w połączeniu z ubiorem cywilnym
Jest dopuszczalne
19%
 19%  [ 58 ]
Jest niedopuszczalne
33%
 33%  [ 102 ]
Powinno być karane
19%
 19%  [ 60 ]
Powinno być dozwolone
21%
 21%  [ 65 ]
Nie mam zdania
3%
 3%  [ 12 ]
Nie obchodzi mnie to
2%
 2%  [ 7 ]
Głosowań: 223
Wszystkich Głosów: 304

Opublikował Wiadomość
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

PDT - z dokumentu przytoczonego przez Ciebie spokojnie możemy nosić np. mundury pustynne
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2012   

tyracze, tylko w następujących sytuacjach w przypadku byłych żołnierzy:

Cytat:
1) w dniach świąt państwowych i wojskowych oraz gdy uczestniczą w uroczystościach organizowanych przez komórki organizacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej oraz przez jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowane;

2) gdy uczestniczą w uroczystościach organizowanych przez organy państwowe, organizacje kombatanckie lub stowarzyszenia dla uczczenia rocznic związanych z walką o suwerenność i niepodległość Ojczyzny;

3) w czasie wygłaszania prelekcji dotyczących historii lub obronności państwa w jednostkach wojskowych, szkołach, zakładach pracy lub organizacjach społecznych;

4) w czasie spotkań autorskich związanych z własną twórczością nawiązującą do historii lub obronności państwa;

5) w czasie uroczystości osobistych i rodzinnych.



Zwracam jednak uwagę na przepis § 1 ust. 2:

Cytat:
Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, upoważnia do noszenia umundurowania oraz odznak i oznak wojskowych we wzorach i kolorach aktualnie obowiązujących w myśl przepisów wydanych na podstawie art. 67 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, zwanej dalej "ustawą", w stopniu wojskowym posiadanym przez żołnierza.


Nawiązując "przepisów wydanych na podstawie art. 67 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej" należałoby zajrzeć do rozporządzenia wydanego na podstawie tego przepisu i zaopatrzyć się w oznaki rezerwisty.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

PDT napisał/a:
Ale snujecie "opowieści z mchu i paproci".

maxikasek napisał/a:
Ja też noszę do lasu wz.93 z odprutymi flagami.


Poniższy akt prawny jest obowiązujący:....


DLatego napisałem dlaczego je odprułem- bo psuły cały kamuflaż. Resztę mam w.... za słabą głowę aby ogarnąć ;) Za PRL nikomu nie chciało się ścigać za noszenie części sortów mundurowych- teraz z braku roboty się wzięli ;)
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

Cytat:
Zabrania się noszenia
11) mundur polowy wzór 93 (z nadrukiem pantera);

12) mundur polowy tropikalny wzór 93 (z nadrukiem pantera);

13) mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym;

Czyli polowe inne można
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

maxikasek napisał/a:
DLatego napisałem dlaczego je odprułem- bo psuły cały kamuflaż.



Odprucie oznak nie uchyla zakazu.


maxikasek napisał/a:
Resztę mam w....


W razie czego nie szukaj wsparcia na NFoW, bo byś udowodnił mentalność Kalego.

:gent:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2012   

maxikasek napisał/a:
Za PRL nikomu nie chciało się ścigać za noszenie części sortów mundurowych- teraz z braku roboty się wzięli


Czy aby na pewno :?:

Pamiętam czasy za komuny, kiedy na wyjście w polówce na miasto trzeba było mieć specjalną zgodę i widziałem po przełomie kat. w mundurze wyjściowym, w cywilnej, czarnej, wełnianej czapce.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

Wtedy mieszkałem na wsi i praktycznie każdy rolnik czy drwal śmigał w bechatce, kurtce czy opinaczach albo kamaszach milicyjnych. Co kto zdobył- WP, MO czy strażackie. Choć jak podejrzewam z uwagi nie tylko na cenę (zwyczajowa flaszka), ale i jakość. Sam pamiętam, że jako nastolatek 6 lat, całorocznie, śmigałem w kamaszach ZOMO, zanim się zniszczyły. Obecne "desanty" nawet na nazwę butów nie zasługują pod tym względem.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

maxikasek napisał/a:
Choć jak podejrzewam z uwagi nie tylko na cenę (zwyczajowa flaszka),


Oczywiście pochodzące w tym czasie z kradzieży i o czym należy pamiętać.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

A teraz kraść nie trzeba. Większość kupisz legalnie za "kilka" złotych na co drugim bazarku prosto od handlarza z samochodu.
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012   

PDT napisał/a:
Oczywiście pochodzące w tym czasie z kradzieży i o czym należy pamiętać.

Oczywiście, kadra kradła jak i zwykli żołnierze. Przy czym Ci pierwsi mieli większe możliwości- zsw dostawało sorty z odzysku, a nowy szedł "gospodarczo".

[ Dodano: Sob 19 Maj, 2012 ]
Czytając dziś o Gortacie w mundurze wz.2010 naszło mnie takie pytanie. Czy to mundur? MON rozporządzenie wprowadzające go do służby podpisał 30 kwietnia, jeszcze nie ukazało się w Dzienniku Ustaw. Na stronie MON widniej w projektach z 14 dniowym okresie karencji. A więc póki co mundur wz.2010 to jeszcze "wyrób munduropodobny"- zgadza się?
Także rozporządzenie "o zakazie....", wymienia tylko wz.92 i wz.93. Nie ma wz.2008 (czy on wogóle został wprowadzony?)- ani ( co logiczne- wz.2010).

Pozostaje tylko "sławetny" art.61 kw- który zabrania nosić mundury formacji istniejących jak i niesitniejących : np. Gwiezdnej Floty czy szturmowców Imperium ;) Ale i tu MS odsyła do ustawy o mundurach z 1978 i aktów wykonawczych czyli rozporządzenia "o zakazie.."
orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0B270A80

Czyli wynika, że póki co mundury wz.2008 i 2010 można legalnie "szargać" :cool:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

maxikasek napisał/a:
Oczywiście, kadra kradła


Znasz to z autopsji czy ze słyszenia :?:
 
 
Arwena 
2



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 69
Skąd: Lorien
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

ero03, podgrzewasz atmosferę pisząc, delikatnie mówiąc, bardzo "lotnego" posta w temacie nieaktywnym od ponad pół roku :?: Odnoszę wrażenie, że od czasu do czasu, w dziwnym stanie uniesienia, wpadasz na forum i odgrzebujesz coraz starsze tematy, by dopisać w nich jedno bądź kilku zdaniowe, "mądre inaczej", nic niewnoszące posty...
_________________
Jeden,by wszystkimi rządzić,Jeden, by wszystkie odnaleźć,Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Szanowna Arwena, masz na koncie 56 postów, ale nabrałaś już nawyków moderatora, zdolna jesteś, nie ma co.

W innym temacie w podobny sposób zaatakowała mnie moderatorka pisząc ponadto, że z lubością „reanimuję” stare tematy, więc z grzeczności jej odpowiedziałem:
„... robię to nie z lubości, ale z konieczności, ponieważ po pewnym, złożonym oświadczeniu w sprawie przynależności do SNFoW, jakoś dziwnie przestały przychodzić powiadomienia o odpowiedziach w tematach, w których zabrałem głos, a co za tym poszło, to musiałem dokonać prostego remanentu tematów w których zabierałem głos, by sprawdzić gdzie „zacięło” się powiadamianie i nie ma to nic wspólnego z lubością „reanimacji” ...”.

Myślę, że to wyjaśnienie powstrzyma Cię od dalszego moderowania innych użytkowników ;)

Co do podgrzewania atmosfery, to tylko spytałem maxikasek, który oskarżał kadrę o kradzież sortów mundurowych, czy wie to ze słyszenia, czy też z doświadczenia. Jak się kogoś oskarża o przestępstwo, to trzeba być przygotowanym na niewygodne pytania.

Ciebie może to nie interesuje, ale ja chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie maxikasek mnie oskarża o kradzież sortów mundurowych

Pozdrawiam

Poprawiłem zdublowany post. FAZI 1
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

ero03 Dość już tego pouczania zarówno Moderatorów jak też innych Userów, dość publicznych utyskiwań w miejscach do tego nie przeznaczonych. Zarobiłeś pierwszy pasek. Reklamacje - do Administracji i moderacji wyłącznie drogą PW. MK-J
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Szanowna MK-J, nauczyłaś mnie jednego, a mianowicie dwóch punktów regulaminu.

Życzę powodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group