Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamuflaż
Opublikował Wiadomość
wielkidzik 
1
z lasu!



Wiek: 114
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 35
Skąd: pomorskie
  Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007   Kamuflaż

Witajcie , ostatnio wybrałem się by sprawdzić nasz piękny kamo wz 93 pantera, w lesie moze być na 10 co najwyżej 7 na łące około 5 Myślę zeby zrobić tak jak jest w innych krajach . Tzn aby do kazdej warstwy roslinnoisci i pory roku dopasować inny kamuflaż

obrona wybrzeza leśno-pustynny, centrum leśno - łączasty a góry jakiś inny
_________________
Pozdrawiam i zapraszam
 
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 663
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007   

Góry: bazaltowy - mokry, bazaltowy - suchy, granitowy - mokry, granitowy - suchy, piaskowiec - mokry, piaskowiec - suchy, kosodrzewina - jasne igły, kosodrzewina ciemne igły. Wszystkie powyższe będą miały podrodzaje w zależności od nasłonecznienia, faz księżyca, pory roku, wilgotności względnej powietrza, cery żołnierza itd.)
Razem około 200 odmian munduru polowego do działania w górach. I trzyletnie szkolenie w rozpoznawaniu wszystkich mundurów Wojska Polskiego :x
Chyba przesadzasz z tym pomysłem - nawet najbogatsze armie na to nie stać. Moim zdaniem wystarczy letni i zimowy.
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
wielkidzik 
1
z lasu!



Wiek: 114
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 35
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007   

pomysł dobry z wykonaniem gorzej ;)
_________________
Pozdrawiam i zapraszam
 
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 663
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2007   

Co do kamuflażu - to wz. 93 spełnia swoje zadanie. Ja skupiłbym się raczej na funkcjonalności munduru, nowych kamizelkach taktycznych, menażkach nie dostarczających zbyt dużo mikroelementów do organizmu (chyba nikt nie lubi aluminium pomiedzy zębami ;) ), lepszym i przemyślanym rozmieszczeniem kieszeni, zastosowaniu na większa skalę tzw. materiałów oddychających i chroniących organizm przed utratą ciepła, buty wystarczają na pół roku lub jeden poligon (piasek lub ciągłe opady) i rozwarstwiają się na czynniki pierwsze, o przemoczonych i przemrożonych stopach nie wspomnę.
Pozdrawiam :gent:
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group