Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Afgańskie błędy
Opublikował Wiadomość
szturman
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Zastanawiam się, na ile zasługą "dodatkowo opancerzonej podłogi" jest to, że żaden z naszych chłopaków nie został poważniej ranny......

Ten nad nami naprawde nas lubi.. I trzyma pieczę nad chłopakami z biało-czerwona flaga.... :efendi2:
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3627
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Ero3 - przeczytaj uważnie poprzedni post Ozawy, ten zaczynający się od słów "nie mamy za mało pojazdów...".
Nawiasem mówiąc, była o tym mowa i wcześniej - w tym i w innych wątkach...
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Dziękuję ....powtarzam problemem jest konieczność wykonywania wielu innych zadań podczas patrolu lub w innej sytuacji Wtedy potrzeba więcej ludzi niż 4 na pojazd bo zostaje 2 wolnych ( kierowca i celowniczy są przy pojedzie). mieć 23 ludzi to kolosalna ilość w porównaniu do 2 żołnierzy.
Wiem że jest ciasno ( sam tego doświadczyłem ) , ale nie da się inaczej mając tylko Humcie. Może nowe długo oczekiwane pojazdy polepsza sytuację .
Chyba teraz jest jaśniej.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 19 Sie, 2007   

Stefan Fuglewicz, Jak mamy za mało pojazdów to siedźmy w domu a nie wyjeżdżajmy na wojenkę.
Mój profesor z ekonomi powiadał "kto nie ma miedzi ten na d... siedzi" i tą radę powinni sobie wziąć do serca decydenci wysyłający niedozbrojonych ludzi na wojnę, no chyba, że z góry wkalkulowali "dębowe jesionki" ;)
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

A !!!! czytaj co sie pisze . Nikt nie pisał że w Humciu jest 5 ludzi bo brakuje pojazdów .
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Sie, 2007   

To czegoś tu nie rozumiem :???:
Jeśli jest wystarczająca liczba humorków, a w pięciu jest za ciasno to po co się gnieździć w pięciu :?:
Ładować po czterech i wysyłać więcej pojazdów.
Bdzie i wygodniej i bezpieczniej ;)
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Wto 21 Sie, 2007   

Jeszcze raz prosze przeczytaj to co napisałem . Dlaczego lepiej mieć 5 ludzi w Humciu ....
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Ozawa, wiesz co, najlepiej mieć tych 5 ludzi w kraju a humorki w jednostkach ;)
 
 
Ozawa 
5
żołnierz



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Mar 2006
Posty: 682
Skąd: Śląsk Chorzów
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Może i lepiej , ale czasem trzeba mieć je gdzieś daleko i to jest problem ......
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   


Panowie, Forum to nie jest czat...


 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Polecam CZAT NFoW
:gent:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007   

Ograniczenia w wypowiedzi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez ero03 Sob 15 Wrz, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007   

Jakie ograniczenia :?: Przecież napisałeś :)

:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007   

Prawie emeryt napisał/a:

Panowie, Forum to nie jest czat...


Była połajanka, czy nie była - oto jest pytanie :?: ;)
 
 
mirco 
1


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Witam wszytskich
Chce cos powiedzieć na temat mundurów. A więc obecnie jestem w Afganistanie juz zaczął sie 7 miesiąc. Nasze mundury wyglądaja na bardzo sfatygowane, wieć zgłosiłem ten problem do Bagram, po około 4 miesięcy pobytu. nadmieniam że co miesiąć wyjeżdzamy poza bazę kilkanaście razy. I cóż logistyka z Bagram jak najbardziej przyjeła rozmiarówkę i na tym koniec. po około następny miesiącu zadzwoniłem bo nasze mundury wyglądały fatalnie, pomimo ze mamy dwa komplety, facet był okrutnie zdziwiony ze ma nam wymienic . Powiedział ze jest z nowej zmiany i nikt mu nic nie przekazał. Ale poprosił jeszcze raz o rozmiary. Podałem . Po około 2 tygodniach zadzwoniłem by się upewnić ze wreszcie będą obiecane mundury i co?
Gośc powiedział ze oczywiście jest szansa na wymianę ale mundury muszą przylecieć NSZ co potrwa natępne dwa tygodnie bo ponoć maja spakowane w kontenerach i nie opłaca sie otwierac i wyciągać kilku mundurów . Wreszcie dzwoni i mówi że są ale nie wszystkie rozmiary i jest to druga kategoria po praniu bo ktos je wcześniej używał. powiedziałem ze oki, najważniejsze zeby nie były potargane.
Dostaliśmy upragnione mundury i co , okazuje sie ze jest tylko dwa rozmiary, ale co ważne ilośc zapotrzebowanych mundurów sie zgadzał i to jest najważniejsze. Zresztą kpt. powiedział mi ze Bagram to nie składnica i nie można tak ot sobie wymieniać wszystkigo. A zeby było śmieszne Szef Logistyki w Bagram kazał mi napisac meldunek dlaczego mundury zostały zniszczone i podać okoliczności? Roześmiałem sie do słuchawki i nią rzuciłem
Fakt II
Otrzymałem w Polsce przed wylotem buty oczywiscie 3,5 numera za duże. Facet magazynier stwierdził ze nie będzie problemu wymienić w Bagram na mniejsze. Głupi uwierzyłem w to pomimo ze to nie jest moja pierwsza misja
W bagram powioedzieli mi ze jak sobie takie buty pobrałem to teraz będę w nich chodził. . No cóz to są uroki Polskiej Armii.
Może ktoś miła podobne zdarzenie.

Pozdrawiam wszystkich którzy obecnie służą w Afganistanie

:hey:
no i oczywiście brawa dla logistyki :brawo:
_________________
Mirco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group