Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy generałowie z amerykańskimi gwiazdkami
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

To było pytanie retoryczne, aczkolwiek twoja reakcja jako odpowiedzź mnie zadowala. Teraz pytanie drugie:

- Czy jesteś w stanie zdefinować grupę zołnierzy do których ma zastosowanie poniższy zapis:

mboro napisał/a:
– na kieszeni prawego rękawa kombinezonów ćwiczebnych, kombinezonów ćwiczebnych letnich oraz kurtek ćwiczebnych z ocieplaczem

- :?:
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

Cytat:

Czy jesteś w stanie zdefinować grupę zołnierzy do których ma zastosowanie poniższy zapis:

Z ciekawości aż poszukałem.
Przepis o którym mowa dotyczy:
"żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".
http://www.nettax.pl/dzie...05/7/poz.53.htm
http://www.abc.com.pl/du-...t/dz-u-2013-466

Albo inne równoważne.

A co, chodzi Ci o tych żołnierzy RP którzy nie wchodzą w skład Sił Zbrojnych RP?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

Aleście się zawzięli ;)
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

PDT napisał/a:
- Czy jesteś w stanie zdefinować grupę zołnierzy do których ma zastosowanie poniższy zapis:
mboro napisał/a:
– na kieszeni prawego rękawa kombinezonów ćwiczebnych, kombinezonów ćwiczebnych letnich oraz kurtek ćwiczebnych z ocieplaczem

- :?:

Kluczowe znaczenie ma tu zwrot "kombinezonów ćwiczebnych". To automatycznie ogranicza zasięg działania przepisu tylko do Wojsk Specjalnych (w tym też eds z SP). Bo reszta to zdaje się nosi raczej mundur z przymiotnikiem "polowy" a jak kombinezon to "specjalny". Co prawda MW ma też ubiór ćwiczebny ale nie mają kombinezonów ćwiczebnych tylko bluzy i spodnie ćwiczebne.
Tak więc bez względu jak to jest praktyczne to poza WSpec reszta to właśnie taka "nowa świecka tradycja" z noszeniem oznaki stopnia na rękawie.
michqq
Cytat:
Przepis o którym mowa dotyczy:
"żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".

Nie. On dotyczy żołnierzy zawodowych i kandydatów na żołnierzy zawodowych (ale tylko do 05.12.2014 r.) bo wynika z uchylonego art. 50 i art. 132 (który odwołuje się do art. 50) ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Od 06.12.2014 r. (zgodnie z zapisem uchylającym art. 50) jeżeli nie zostanie wydane nowe rozporządzenie (tym razem na podstawie art 137a ustawy o powszechnym bo tam jest delegacja dla MONa w tej sprawie) to armia nie będzie miała przepisów ubiorczych na czas do wprowadzenia nowego rozporządzenia (tego z art. 137a).
Podstawa:
USTAWA z dnia 11 października 2013 r. o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw (ogłoszona Dz. U. z dnia 20 listopada 2013 r.):
art. 15 ust. 1 Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie ... art. 50 ust. 3, ... zachowują moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych ... w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, nie dłużej jednak niż przez 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
A te 12 miesięcy upływa właśnie 05.12.2014 r.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Resurrected napisał/a:
Zwitt, przecież na lewym rękawie nosimy emblemat jednostki, a na prawym jest "goły" rzep.


Wyobraź sobie, że jest całkiem sporo żołnierzy, którzy na prawym rękawie nie mają "gołego" rzepa.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Dobrze wiesz, że miałem na myśli mundur wz.2010. W mojej jednostce każdy żołnierz ma taki mundur.
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

U mnie w jednostce na prawym rękawie munduru wz.2010 nosi się rzepke z grupą krwi. Ale niektórzy wysoko postawieni oficerowie jednostki noszą rzepke z grupą krwi i stopniem.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Bo to nowy spsób segregowania rannych.....wg. stopnia.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Resurrected napisał/a:
Dobrze wiesz, że miałem na myśli mundur wz.2010. W mojej jednostce każdy żołnierz ma taki mundur.


Oczywiście, że wiem, iż chodzi o mundur polowy wzór 2010. Oczywiście chodzi mi o rzep na prawym rękawie. Oczywiście potwierdzam to, co napisałem w poprzednim poście: jest całkiem spora grupa żołnierzy (chodzi o WL) którzy także prawy rzep mają, zgodnie z przepisami, oznaczony. I nie chodzi mi tutaj o jakieś wynalazki typu "stopień z grupą krwi". Oczywiście w mojej fabryce także każdy żołnierz jest wyposażony w takowy mundur.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

beryl73 napisał/a:
Resurrected napisał/a:
Dobrze wiesz, że miałem na myśli mundur wz.2010. W mojej jednostce każdy żołnierz ma taki mundur.


Oczywiście, że wiem, iż chodzi o mundur polowy wzór 2010. Oczywiście chodzi mi o rzep na prawym rękawie. Oczywiście potwierdzam to, co napisałem w poprzednim poście: jest całkiem spora grupa żołnierzy (chodzi o WL) którzy także prawy rzep mają, zgodnie z przepisami, oznaczony. I nie chodzi mi tutaj o jakieś wynalazki typu "stopień z grupą krwi". Oczywiście w mojej fabryce także każdy żołnierz jest wyposażony w takowy mundur.


W niektórych batalionach oprócz naszywki na lewym rękawie z emblematem jednostki, mają na prawym tzw. "batalionówke".
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

beryl73 napisał/a:
(...)Oczywiście potwierdzam to, co napisałem w poprzednim poście: jest całkiem spora grupa żołnierzy (chodzi o WL) którzy także prawy rzep mają, zgodnie z przepisami, oznaczony. I nie chodzi mi tutaj o jakieś wynalazki typu "stopień z grupą krwi" (...)


I nie tylko WL ;)

Co do noszenia na rzepie grupy krwi to uważam, że to jest bez sensu. Po pierwsze nikt na podstawie tylko tej informacji nie poda danej grupy krwi, a po drugie zupełnie przypadkowo można się takim rzepem "zamienić" z kimś trącając go ramieniem. Ratownicy medyczni, czy lekarze powinni zwracać na to uwagę w swoich jednostkach.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

Dzięki Bogu, że grupa krwi występuje w legitymacji służbowej ale powinna też występować w dowodzie osobistym i prawie jazdy. Ale to wątek na inną dyskusję niż w temacie...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

Grupę krwi możesz sobie nawet wytatuować na czole i tak to nie zmieni faktu, że zrobią kolejne badanie przed przetaczaniem krwi. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

~~Ad~~ napisał/a:
Grupę krwi możesz sobie nawet wytatuować na czole i tak to nie zmieni faktu, że zrobią kolejne badanie przed przetaczaniem krwi.


Żadko się zgadzam z Ad, ale tym razem byłbym skłonny się właśnie zgodzić.
O ile mi wiadomo tak właśnie jest, że przed przetaczaniem robi się badanie na zgodność ignorując wszystkie blaszki naszywki a nieufnie traktując dokumenty.
Jeśli personel medyczny zdecydowałby się przetoczyć krew bez próby a na podstawie zapisów z blaszki bądź naszywki i doszłoby do tragedii na skutek przetoczenia niewłaściwej krwi, to idzie do pierdla.
Tak więc żołnierz albo musi umrzeć albo poczekać na wynik próby, a te blaszki i naszywki z grupami to sobie można.... hmmm... podarować sobie można.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4645
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014   

Potwierdzam.
Kiedyś na misji ciężko ranny kumpel z batalionu miał tę samą (zgodnie z kwitami) grupę krwi, chciałem mu trochę oddać bo była potrzebna. Lekarze stwierdzili, że muszą i mi i jemu przeprowadzić badania na grupę (miałem blaszkę, kartę i prywatną bransoletkę) bo takie przepisy. Wyszło, że szybciej go "dowiozą" MEDEVACiem do szpitala o wyższym poziomie, gdzie była krew w woreczkach niż nam obu porobią badania. W czasie gdy leciał do lepszego szpitala to nasze analityczki robiły badanie na grupę i telefonem przekazywały te info do miejsca docelowego.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group