Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojskowa Straz Pozarna
Opublikował Wiadomość
Bobby
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   Wojskowa Straz Pozarna

Witam :gent:
Czy moglby mi ktos podac spis jednostek pozarniczych w naszym kraju? Chodzi mi o miejscowosc i jakis adres a nawet bez adresu moze byc. Pytam bo w przyszlym tygodniu chce jechac do WKU z pytaniem czy moge odbyc zasadnicza sluze w takiej jednostce. W zasadzie to jade spytac czy wbija mi rezerwe bo chcialbym isc do Panstwowej Strazy do pracy ale pewnie powiedza ze nie ma takiej opcji i bede musial odwalic swoje :) Jesli ktos jest w posiadaniu takiej info z gory serdecznie dziekuje :) Pozdrawiam
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Bobby, w większości (dużych) jednostek jest WSP, albo chociaż jej namiastka w postaci podstawowej obsady i sprzętu,.
Nie przypuszczam, aby ktokolwiek był w stanie podać Ci spis.
W WKU możesz poprosić o przydział na takie stanowisko - ze względu na małą ilość strażaków w stosunku do innych żołnierzy może być z tym problem, nikt Ci tego nie zagwarantuje.
Nie ma możliwości przeniesienia do rezerwy z powodu chęci podjęcia służby w PSP.
Do rezerwy przenosi się absolwentów Szkół Aspirantów Pożarnictwa i Szkoły Ofic. Pożarnictwa, jeżeli po zakończeniu nauki podjeli służbę w PSP.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Bobby
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

źle mnie zrozumiales. faktycznie argument "dajcie mi odroczenie bo ide do PSP" jest glupi ale nie chodzilo mi o to tylko zeby dostac sie do PSP trzeba miec uregulowany stosunek do sluzby wojskowej i dlatego chce jechac do WKU i albo niech mnie poprowadza tak zebym po wyjsciu mogl isc do PSP albo moze mnie odrocza :P a noz im sie nie przydam ;)
 
 
ZEB_45 
4
zeb_45



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 192
Skąd: Pustelnia
Wysłany: Nie 08 Lip, 2007   

Bobby uważam, iż szanse na odbycie zasadniczej służby wojskowej w WSP na stanowisku ratownika są znikome, tym zazwyczaj rządzi przypadek. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie poproszenie na komisji w WKU o skierowanie do 1 Ośrodka Szkolenia Kierowców w Grudziądzu w m. Grupa, tam szkoli się obecnie specjalistów pożarnictwa na potrzeby MON (dowódców drużyn, kierowców mechaników, jednak uzyskane tam kwalifikacje nie są honorowane na gruncie cywilnym).
Nic Ci nie da żaden spis jednostek czy adresów, w których działają WSP, ponieważ zgodnie z najnowszą Decyzją nr 230/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 maja 2007 r. w sprawie funkcjonowania wojskowych straży pożarnych nie przewidziano etatów dla żołnierzy służby zasadniczej. W WSP będą mogli pełnić służbę tylko żołnierze zawodowi, funkcjonariusze PSP i pracownicy wojska. Co prawda, decyzja MON już obowiązuje ale przeformowanie i rozformowanie zaplanowano w latach 2007 do 2011 i z tego względu tą drogą (1 OSK w Grudziądzu) masz największą szansę odbycia zasadniczej służby wojskowej w WSP.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________
Kiedy w końcu zmęczony, zobaczysz światełko w tunelu - na pewno będzie to pociąg :)
 
 
DIDA 
1


Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 7
Skąd: Osówka
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

Witam. Widze w końcu jakiś dobry człowiek przekierował mnie w dział który mnie interesuje ;)

Mam pytania;

1. Czy KPP robione w wojsku w świetle przepisów różni się czymś od tego robionego w Państwowej Straży Pożarnej? Czy osoba która ma ważne KPP "z cywila" w WSP zostanie potraktowana jak by je posiadała czy mimo wszystko jeszcze raz zostanie skierowana na to samo szkolenie z ramienia wojska? Pytam, ponieważ KPP bez względu gdzie jest robione opiera się na tym samym programie szkolenia.

2. Jakie są wymagania na stanowisku młodszy ratownik? W ramach wyjaśnienia napisze że skończyłem niedawno służbę przygotowawczą do NSR, jednak cały czas kładę nacisk na służę w WSP a nie bycie zwyczajnym żołnierzem.
Moje kwalifikacje:
-Kurs strażaków ochotników I i II stopnia
-Kurs ratownictwa drogowego-technicznego
-Kurs KPP (zgodnie z wytycznymi dla KSRG. Taki sam kurs posiadają zawodowi strażacy w PSP)
-Kurs kierowców- konserwatorów sprzętu ratowniczego
-Kurs dowódców OSP
-Kurs naczelników OSP
-Ważne psychotesty na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych
W zasadzie brakuje mi tylko prawa jazdy na C, jednak jak na nie zarobie to we własnym zakresie pójdę na kurs, gdyż przyda mi się ono w OSP (hamuje mnie tylko gotówka)

Czy osoba taka jak ja będzie brana pod uwagę w momencie gdy na straży zwolni się miejsce (a wiem że tak)

3. Czy jak już uda sie zacząć pracę to wojsko może skierować mnie do aspirantki PSP oczywiście na mój koszt? Mój znajomy tak właśnie zrobił, ale było to już trochę lat temu.

4. Czy po przyjęciu do WSP żołnierza kieruje się do jakiejś szkoły np do Grudziądza? Jeśli tak to po jakim czasie od momentu zatrudnienia?

5. Czy papierek z grudziądza jest uznawany w PSP? (program szkolenia jest ten sam co PSP)
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 18 Lut, 2014   

DIDA, jeszcze tu poczytaj: http://www.nfow.pl/viewto...ra%BF+po%BFarna
i tu:
http://www.nfow.pl/viewto...0&highlight=wsp
i tu:
http://www.nfow.pl/viewto...0&highlight=wsp
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
PabloGCBA 
1
CSWL POZNAŃ - WSP


Wiek: 30
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Pogorzela
Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   wsp

od 1: KPP jest to samo i się liczy w WSP. Jeśli będziesz miał mały okres do końca ważności to Cię wyślą dodatkowo na taki kurs do Grupy k/ Grudziądza.

od 2: Masz duże szanse na dostanie się z takimi kwalifikacjami.

od 3: Nie wiem dokładnie jak to jest, ale młodsi chorążowie i z odpowiednim stanowiskiem mogą iść.

od 4:Tak, po przyjęciu jedziesz do Grupy na ok. 4 miesiące na kurs podstawowy.. za jakiś czas mają robić kurs jednoetapowy (podstawowy z uzupełniającym tak jak w PSP) i pojedzie się do tej dziury na 8 miesięcy.
Na kurs Cię wyślą jak najszybciej jak będą miejsca na kursie, mi się udało że po 3 dniach od podpisania kontraktu mnie wysłali.

od 5: Tak, kurs jest identyczny jak w PSP i identyczny dyplom się dostaje.
 
 
Manny 
1


Wiek: 30
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 29 Lip, 2014   Re: wsp

Witam.

Niedawno zainteresowałem się pracą w WSP w charakterze pracownika cywilnego. Mam zrobione kursy:
1. I i II część kursu podstawowego strażaków-ratowników OSP
2, Certyfikowany kurs pierwszej pomocy (BLS AED)
3. Niedługo kończę I stopień nurkowy (PADI OWD)

W najbliższym czasie będę miał okazję zrobić jeszcze KPP. Nie posiadam jednak prawa jazdy.

I. Czy z takimi uprawnieniami mam szanse dostać się do WSP na etat cywilny?
II. Jak duże są szanse dostania się potem na etat funkcjonariusza PSP?
III. Jak wygląda system godzinowy w WSP (24/48, 8 godzin etc.)? System pracy jest jednakowy we wszystkich jednostkach?
IV. Rozumiem, że jeżeli ewentualnie dostałbym się kiedyś na etat PSP, to przysługiwałyby mi dokładnie te same prawa, co każdemu pracownikowi tej formacji, więc mógłbym też liczyć na studia zaoczne/szkołę aspirancką dla funkcjonariuszy?
 
 
azerek1 
1
poznaniak


Wiek: 40
Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 8
Skąd: poznań
Wysłany: Nie 06 Sty, 2019   

witajcie
mamy problem w naszej WSP z czasem pracy tzn z brakiem zmianowki moze ktos miał podobny problem i dał rade go rozwiazac.
_________________
azer
 
 
gv220 
1


Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 04 Maj, 2019   

Witam
Mam pytanie czy można ubiegać się o pracę jako PRON na stanowisku ratownik lub młodszy ratownik w WSP z cukrzycą. Szukałem w sieci ale niewiele da się na ten temat znaleźć chodzi mi konkretnie o akt prawny może jest jakiś wykaz chorób, które tą pracę uniemożliwiają. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group