Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pytania dotyczące zasadniczej służby wojskowej
Opublikował Wiadomość
WaC 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 386
Skąd: WS0WŁ, tera W-wa
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007   

Kochany bez_charakteru!
... czy w tym miejscu liczysz, że orzekniemy Tobie "kategorię zdrowia" (pomimo dużej liczby lekarzy aktywnych na Naszym Forum)?
Według mnie, każdy przypadek jest (na swój sposób) inny i nie powtarzalny - wobec tego, bez orzeczenia właściwej komisji lekarskiej - nie można ad hoc ferować ocen...

P.S. POZDRAWIAM i życzę Tobie pozytywnego dla Ciebie rozpatrzenia sytuacji.
_________________
Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.
 
 
Micolaj 
1


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 02 Gru, 2007   

Witam.

A jest jakiś sposób na zostanie w wojsku na stałe po odbyciu ZSW?

Pozdrawiam.
_________________
Pozdro
 
 
joasia 
1


Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Orzechowo
Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Witam. Mój kolega dostał oferte pracy, jednak nie ma on uregulowanej służby wojskowej, a pracodawca chce aby było to załatwoione. Stąd kilka pytań

1. Czy osoba, która nie ukończyła gimnazjum (zrezygnowała ze szkoły po uzyskaniu pełnoletności) może zostać wezwana do wojska? Była na poborze i dostała kategorie A, o szkołe nie pytali, ale kilka osób mówiło mi, że podobno nie.

2. Czy istnieje coś takiego jak wpisywanie na rezerwę osób, które nie zostały powołane do odbycia służby w ciągu półtora roku od poboru? Jeśli tak, to czy trzeba się po ten wpis samemu zgłosić?

3. Jeśli jednak osobę z pkt 1. mogą wezwać i nie ma czegoś takiego jak rezerwa to co innego można zrobić, aby mieć pewność, że nie dostanie się wezwania?
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lut, 2008   

Najlepiej i najprościej szukać informacji u źródła tzn w WKU. Zadzwoń Ty lub kolega. Nie musicie się przedstawiać. Zapytaj.
A tu
LISTA WOJSKOWYCH KOMEND UZUPEŁNIEŃ .
:gent:
 
 
Chester89 
1


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Sawin
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Mam pytanie co do ZSW, a mianowicie chodzi mi o to czy w trakcie ZSW można dostać stopień st. szeregowego ?? nie po ukończeniu lecz w trakcie i co trzeba zrobić zeby tak sie udalo, prosze o jakąś odpowiedz na ten temat
 
 
Chester89 
1


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 2
Skąd: Sawin
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Pytałem się dlatego, że pewien czas temu jak brat miał przysięgę to kilku gości mianowali na wyższy stopień ale mogę się mylic bo mogły to być jakieś wyróżnienia, wiec dzięki za odpowiedź :)
 
 
tramp13 
1


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Trzebinia
Wysłany: Nie 04 Maj, 2008   

Właśnie jeśli juz przy tych wyróżnieniach to za co na unitarce można je dostać ??
 
 
jarek1989o 
1


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: kamienna
Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

Czy narażam się na jakieś konsekwencje podejmując teraz prace, wiedząc że w sierpniu ide do wojska? Przypuśćmy że dostane umowę na okres próbny 3 miesiące lub 6 miesięcy. Nie mam jeszcze oficjalnego wezwania, ale bylem w WKU zgłosiłem się na ochotnika i przydzielili mnie do Grudziądza(zaliczyłem już psychologa w Bolesławcu, został mi tylko jakiś lekarz w lipcu). Także za granice nie opłaca mi się za bardzo jechać zwłaszcza że nie wiem kiedy dokładnie mam tego lekarza, a siedzieć na garnuszku rodziców nie mam zamiaru.
 
 
mjrmadman 
1


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008   

tramp13 napisał/a:
Właśnie jeśli juz przy tych wyróżnieniach to za co na unitarce można je dostać ??

Sczerze mówiąc to za nic, a właściwie za znajomości.
U mnie była taka sytuacja, że jegomość miał wujaszka pułkownika i był kompletnym leserem i ignorantem a po przysiędze pojechał na 4 a nie jak reszta na 3 dni do domu i przysięge składał do sztandaru(co nawiasem mówiąc było moim marzeniem a , że nie mam żadnych "plecaków" to niepomógł mi fakt iż poszedłem na ochotnika i cholernie się przykładałem do wszystkiego co robiłem).Fakt, że jeszcze paru dostało różne wyróżnienia ale to wszystko było po znajomości.Jest określona liczba wyróżnień i trzeba je dostać z tym, że w pierwszej kolejności dostają "plecaki" a później losowo.Więc z doświadczenia wiem, że nie ma co się za bardzo starać bo i tak nici z tego.
 
 
Jimmy6 
1
Jimmy


Wiek: 39
Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Tuchola
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   Czy mam szanse?

Witam serdecznie!
Mam pytanie. Jakiś czas temu miałem wypadek w pracy. Ktorego efektem stalo sie okaleczenie ciała w postaci amputacji części palca wskazującego u reki prawej. Moje pytanie czy mam jeszcze szanse na dostanie sie na zawodowego marynarza? Posiadam średnie wykształcenie, mam 24 lata.
 
 
groszek 
1


Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: z daleka
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   

Najlepej jak bys sie udał do WKU tam od razu by Ci powiedzieli czy sie nadajesz czy nie, mi sie wydaje ze nie będzie problemu :)
 
 
mister_deejay 
1


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Witam Panowie... chce iść na zawodowego żołnierza mam kategorię A i wybrałem jednostkę przy lotnisku. Po wszystkich badaniach niezbędnych do pracy przy promieniowaniu mikrofalowym lekarz powiedział że kiepsko i raczej będzie negatyw ale mam czekać na orzeczenie. Tutaj mam kilka pytań:
1. Czy jeżeli dostanę negatywną odpowiedź (podejrzewam że mam za wysoka bilirubinę, mój brat przez to nie poszedł do wojska i dlatego się martwię) to oznacza to że wojsko mam z głowy czy mogę iść np do żandarmerii?
2. Czy te wyniki mogą mi zmienić kategorię?
3. Na orzeczenie czeka się nawet dwa miesiące, czy w tym czasie mogę dostać kartę powołania i iść np. od sierpnia w szeregi (wtedy chyba jest nabór)?
pozdrawiam
 
 
mister_deejay 
1


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 2
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

ide na ochotnika do odbycia sluzby wojskowej, później chce isc na zawodowego...

chodzi mi tylko o te trzy pytania...

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu.

P_E

 
 
sedzia_dred 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 121
Skąd: jeszcze z cywila
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

mister_deejay napisał/a:

1. Czy jeżeli dostanę negatywną odpowiedź (podejrzewam że mam za wysoka bilirubinę, mój brat przez to nie poszedł do wojska i dlatego się martwię) to oznacza to że wojsko mam z głowy czy mogę iść np do żandarmerii?


Z tego co rozumiem - masz kategorię A a badania,które przechodziłeś związane są ze specyfiką służby w wybranej jednostce. Nawet jeśli odpowiedź będzie negatywna, WKU coś dla Ciebie znajdzie.
_________________
Zwycięska arma najpierw uświadamia sobie, jakie są warunki odniesienia zwycięstwa, a dopiero potem próbuje wszczynać bitwę. Armia przegrana najpierw walczy, a później myśli o zwycięstwie. - Sun Tzu
 
 
Navy 
1


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 47
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

Też przechodziłem te badania na mikrofale, jednak dostałem pozytywne orzeczenie ;)
Znajdą dla Ciebie coś innego, nie martw się :)

Ps. Skoro idziesz jako ochotnik, to zasugeruj, że chcesz iść do żandarmerii. Skąd mają wiedzieć gdzie chcesz iść ? :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group