Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe pytania dotyczące zasadniczej służby wojskowej
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   


mularinho


dalsze lekceważenie punktu II/6 Regulaminu skończy się ślicznym paseczkiem pod Twym nickiem.

Poczytaj dział, który wskazał Ci michall, niemile jest u nas widziane wyważanie otwartych drzwi i pytanie o to, co jest już szeroko opisane na Forum.


 
 
St-pierre 
1
chcę zostać żołnierzem!


Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: ...ja mam to wiedzieć?
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Witam. Obecnie borykam się z trochę innym problemem niż większość początkujących userów ponieważ ja chcę iść do wojska. W WKU byłem w grudniu i kazano mi czekać. Pan Kapitan powiedział, że muszę odbyć normalnie służbę zasadniczą jako ochotnik, a po 3 miesiącach mam możliwość podpisania wniosku że chciałbym zostać żołnierzem nadterminowym a w przyszłości zawodowym. W WKU powiedziano mi że mam czekać teraz do końca stycznie 2009 bo wszyscy czekają na jakieś rozporządzenie. No to czekam.

Jestem w trakcie studiowania na 1 roku ale studia wybrałem zbyt pochopnie i nie owijając w bawełnę wybrałem uczelnię ze strasznie wysokim poziomem. Jednakże do wojska chciałem iść odkąd pamiętam.
Wiem czego spodziewać się na początku. Sporo czytałem tutaj na forum w różnych działach oraz widziałem całe 26 odcinków serialu Kawaleria Powietrzna :gent: :lol:

Chciałbym iść do Tomaszowa Mazowieckiego ale noszę okulary. W rozporządzeniu o stanie zdrowia mieszczę się w paragrafie 13.2 więc "niby" mogę się ubiegać.

Niech ktoś mi wytłumaczy, na co WKU może czekać tyle czasu?
Dzwoniłem co tydzień od początku roku i ciągle nic nie wiadomo. Jutro przypada kolejny dzień zaczerpnięcia informacji telefonicznie :P
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Tutaj klik rozmawiają o takim samym problemie. Przeczytaj od początku - wszystkiego się dowiesz.


Strona internetowa Twojej "przyszłej" jednostki. Dział rekrutacji, można znaleźć:

Cytat:
Ponadto, w zależności od potrzeb sił zbrojnych, do korpusu szeregowych zawodowych można powołać inną osobę, która ukończyła gimnazjum, ma przygotowanie zawodowe, szczególne kwalifikacje lub umiejętności potrzebne w korpusie osobowym, w jakim ma pełnić służbę.


Zadzwoń i zapytaj, może masz szczególne kwalifikacje (skoki, wspinaczka, strzelectwo i inne loty balonowe). A może są takie braki, że nie trzeba bo wystarczy przejście wszystkich potrzebnych testów?

Wspaniale, że sobie pooglądałeś ten "serialo-reportaż" ale o rzeczywistości możesz przeczytać w innych działach.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
kris61
1


Dołączył: 11 Wrz 2005
Posty: 17
Skąd: Gryfice - zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Żołnierzowi ZSW przysługuje urlop w wymiarze 10 dni . Jeżeli podzielił urlop i wykorzystał 5 dni w miesiącu kwiecień to czy w związku ze skróceniem służby reszta urlopu przepada ? . Tak oznajmiono żołnierzom w pewnej jednostce . Dzięki za odpowiedź .
 
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

kris61, zasadą jest, że żołnierzowi ZSW udziela się urlopu wypoczynkowego w jednym nieprzerwanym okresie. Jednakże, na wniosek żołnierza, dowódca może udzielić tego urlopu w dwóch częściach. W opisanym przez Ciebie przypadku mamy do czynienia z taką właśnie sytuacją, a więc żołnierz ma prawo do pozostałych 5 dni urlopu. Przewidywane skrócenie służby nie ma tu nic do rzeczy, gdyż żołnierz nabywa prawo do urlopu już po dwóch miesiącach jej pełnienia.
Podstawa: § 9 rozporz. MON z dn. 02.07.2004r. w sprawie urlopów żołnierzy niezawodowych (Dz.U. Nr 162, poz. 1700; zm. Dz.U. z 2009r. Nr 64, poz. 542).
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Krótka piła. Czy zeta wraca, czy nie wraca. Bo jakiś haos w mediach społecznościowych??
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   

Nie wraca, nie mamy w magazynach butów mundurów i karabinów nawet żeby WOT od ręki zorganizować.
W panice robią przetargi to na menażki, to na remont hełmów blaszanych, bo nie ma czego wydać.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 10 Lip, 2018   

Tak jak myślałem. Tylko na co komu takie artykuły wypisywać? Co to ma na celu :zly4: choć ZSW bardzo by się przydało to i tak nie wierzę w jej odwieszenie, ze względu na to co m.in. michqq napisałeś.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 10 Lip, 2018   

Nie ukrywam. Irytuje mnie taka podatność na plotki. biler22, nawet nie załapałeś, że michqq lekko zironizował wstawiając takie uzasadnienie.
Śpij spokojnie gdyby miała wejść - my byśmy tu w dyskusjach rozłożyli temat czynniki pierwsze. Tego tematu przy obecnym prawie nie da się zrobić dyskretnie i postawić obywatela przed faktem dokonanym.

biler22 napisał/a:
Krótka piła.

Cytat:
Czy zeta wraca


Tu za bardzo nie lubią tego stylu wysławiania się.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Mam szacunek do wojska i nie jestem podatny na plotki, mam dystans do tych głupot co obecnie wypisują, tylko po co wrzucają jakieś artykuły niczym nie potwierdzone do netu. Zeta to żargon wojskowy który obowiązywał podczas odbywania mojej służby wojskowej, używany przez moich kolegów jak i przełożonych.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Jednak potwierdzenia szukałeś. Czasem warto nauczyć szukać urzędowych stronach a tam wiele można dowiedzieć się nie tylko o wojsku ale ważnych w twoim życiu sprawach . Ja np. aby móc Tobie odpowiedzieć czerpią informacje z tych samych internetowych źródeł z których biorę informacje dla np. rozwiązania problemu z niechcianym spadkiem.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group