Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WAT - wszystko o...
Opublikował Wiadomość
PiotrM 
1
'56


Wiek: 26
Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

gca_2000 napisał/a:
też tak myślałem że wat to sama matematyka i fizyka a jak się okazało to tylko dwa z wielu różnych przedmiotów do zaliczenia. Oczywiscie wiele z nich jest ze sobą powiązanych ale to czasem zupełnie inna bajka.
Angielski - duży plus bo od samego początku będą cisnąć o angielski im szybciej się uda Ci się go zaliczyć tym będziesz miał łatwiej


Trochę rozmyślam o tej fizyce - istnieje szansa ,że się bez niej dostanę ,ale co potem . Jeśli chodzi o język ,to dobrze mówię w języku angielskim ,a niemiecki jest również komunikatywny . Ale patrząc po nazwach kierunków ,to fizyka jednak ma dużo do powiedzenia :modli:

gca_2000 napisał/a:
W profilu masz zachodniopomorskie to mówiąc o lotnisku masz zapewne na myśli albo Świdwin albo Mirosławiec. Fakt latają tam głównie SU ale Mirosławiec nastawia się na bezzałogowce a w Świdwinie masz dowództwo 1SLT więc pod względem wojskowym nie jest źle. Lotniska nie da się tak szybko przenieść, co innego zlikwidować :nie3:


Tak,chodziło o 1SLT . Szkoda ,że nie zastąpili tych maszyn - dobra lokalizacja. A jeszcze Su służą do wsparcia marynarki ,a skoro maszyna jest nazywana "ślepym bokserem" ,to nazwa mówi sama za siebie. Nie chcę jego likwidacji ,bo miasto by dosłownie padło.

gca_2000 napisał/a:
Walka elektroniczna jest na wydziale elektroniki a to od razu mogę powiedzieć że nie jest łatwo. Zaczynało nas 100 a skończyło 60.


A mógłbyś mi powiedzieć jaką specjalizację skończyłeś i ją opisać ?

Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam :gent:
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

PiotrM napisał/a:
A mógłbyś mi powiedzieć jaką specjalizację skończyłeś i ją opisać ?

Mogę
 
 
gajdol1 
1


Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 1
Skąd: Zakliczyn
  Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   WAT

Siema, dostałem się na studia wojskowe na kierunek budownictwo tak wogóle to myśle czy nie próbować przenieść się na lotnictwo ale tojest poza tematem. Chciałem się dowiedzieć takich chyba najbardziej podstawowych rzeczy dlatego na prawdę byłbym wdzięczny za sensowne odpowiedzi najlepiej przez aktualnych studentów.

20 sierpnia zaczynam unitarkę czy przez te 5 tygodni czasu nie ma czasu wolnego praktycznie wgl? czy jest możliwość powrotu do domu, dziewczyny choćby na 2 dni albo spotkac sie w Warszawie w niedziele ? czy unitarka jest bardzo ciężka? jakie na unitarce masz zadania , obowiązki
a teraz pytania odnośnie studiów. powtórne pytanie odnośnie przepustek i możliwości wyjazdu z akademika na noc. czy nauka trwa od poniedziałku do soboty czy z sobotą bywa różnie?

Dzięki za odpowiedzi i sorki ze tak sporo tego ale pewnie jeszcze pare pytań wyśle jezeli bede miał odp na te. :viktoria:
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

gajdol1, proszę poczytać regulamin. Wielkie litery nie gryzą. Piszemy po polsku.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
gca_2000 
1



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 17
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

gajdol1 napisał/a:
20 sierpnia zaczynam unitarkę czy przez te 5 tygodni czasu nie ma czasu wolnego praktycznie wgl? czy jest możliwość powrotu do domu, dziewczyny choćby na 2 dni albo spotkac sie w Warszawie w niedziele ? czy unitarka jest bardzo ciężka? jakie na unitarce masz zadania , obowiązki
a teraz pytania odnośnie studiów. powtórne pytanie odnośnie przepustek i możliwości wyjazdu z akademika na noc. czy nauka trwa od poniedziałku do soboty czy z sobotą bywa różnie?


Gratuluję. Poziom unitarki zależy od dowódców pododdziałów i dowódców drużyn. O przepustkach (mam nadzieje) że nie ma mowy. W niedzielę owszem na spacer pod bibliotekę max. W trakcie unitarki na pewno wymyślą Wam coś na sobotę. Już w trakcie studiów zajęć w sobotę nie będzie. Wyjazd na noc? O wszystkim powie Ci przepustka stała. My na 1 roku dostaliśmy do 21. Na 2 roku do 24. Potem już do rana mogliśmy się wypisywać u podoficera.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

gca_2000 napisał/a:
W niedzielę owszem na spacer pod bibliotekę max.
Lub do kościoła.
Cytat:
Gdy chce coś wysłać wiadomość ląduje w folderze "do wysłania"
Tak ma być.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
pio1771 
1


Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 45
Skąd: zaad
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Witam, pytanie z innej beczki :P a dokładniej, jadę niedługo na kurs doskonalący dla żołnierzy na WAT, czy po zajęciach jest możliwość udania się na hale sportową, basen, bieżnia??
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Tak, godziny zajęć popołudniowych z WF wywieszone są przy głównym wejściu do studium wychowania fizycznego.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 20 Paź, 2019   

Ciekawiło mnie to: czy WAT ma takie samo Studium Oficerskiej dla cywili jak AWL?
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Chyba jest. Znajoma tam psychologię kończyła i jest psychologiem w mon
_________________
https://www.wykop.pl/ludzie/NukeOps/
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Soldat511, psycholog jest pracownikiem cywilnym. Kończyła psychologię na WAT?
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Soldat511 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 121
Skąd: PÓŁNOC
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Studium.

Jak chodzi w mundurze ze stopniem kpt to chyba nie taki cywil? :cool:
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Dziwię się bo nie spotkałem jeszcze żołnierza na etacie psychologa. Gveir, z tego co jest na stronie WAT wynika, że studium jest tylko dla podoficerów zawodowych.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Znam taką panią psycholog, która była pracownikiem cywilnym. Zmieniono stanowisko na wojskowe i została oficerem. Obecnie jest, już dużo wyżej, pułkownikiem.
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 273
Skąd: WL
Wysłany: Wto 22 Paź, 2019   

Silmeor napisał/a:
psycholog jest pracownikiem cywilnym

Silmeor napisał/a:
Dziwię się bo nie spotkałem jeszcze żołnierza na etacie psychologa


W 12 BZ np. psychologiem jest Pani mjr.
https://12bz.wp.mil.pl/pl/pages/centrum-pomocy-rodzinie-2018-08-01-k/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group