Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gratyfikacja urlopowa
Opublikował Wiadomość
jarek.u 
2



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 54
Skąd: z internetu
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Witam. Ile wynosi gratyfikacja urlopowa netto na dzień dzisiejszy, bo szukam i nie mogę znaleiźć aktualnej stawki...?

Dzień dzisiejszy czyli pleonazm P_E
 
 
piotrek23 
4


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 184
Skąd: SOW
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

Witam. Na dzień dzisiejszy wg. nowej ustawy gratyfikacja urlopowa wynosi 35% najniższego uposażenia żołnierza zawodowego a tj. 2500 zł brutto. Od tego roku nie ma już pieniędzy za przejazd raz w roku gdyż te właśnie pieniądze zostały wliczone w gratyfikację.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

jarek.u napisał/a:
Ile wynosi gratyfikacja urlopowa netto na dzień dzisiejszy


1 osoba - 717 zł., 50 gr.
2 osoby - 1435 zł.
3 osoby - 2152 zł., 50 gr.
4 osoby - 2870 zł.

itd .... :gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
tacitum 
1


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: z lasu
Wysłany: Sro 13 Sty, 2010   

Witam.
Podobno od tego roku żołnierz zawodowy nie może otrzymać gratyfikacji urlopowej jeżeli takową otrzymał jego małżonek (też żołnierz).
Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na jakiej podstawie dokonała się ta zmiana?
 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sty, 2010   

Proszę. :gent:

Ustawa:

Cytat:
Art. 87. 1. Żołnierzowi zawodowemu przysługuje raz w roku prawo do gratyfikacji urlopowej.
5. W razie zbiegu uprawnień do gratyfikacji urlopowej żołnierzy zawodowych pozostających w związku małżeńskim, przy ustalaniu wysokości gratyfikacji nie uwzględnia się małżonka, a dzieci pozostające na ich utrzymaniu uwzględnia się przy ustalaniu gratyfikacji tylko jednego z małżonków.
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sro 13 Sty, 2010   

Art.87 punkt 5
http://www.biuletyn.mon.g...2009_79_669.pdf
:gent:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
tacitum 
1


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: z lasu
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Teraz rodzi się następne pytanie, czy to aby nie jest jakoweś łamanie praw.
Przecież w cywilu żony, czy mężowie również otrzymują gratyfikację urlopową, czemu w tych zakładach pracy nikt ich nie zabiera gratyfikacji małżonkom żołnierzy lub na odwrót?
 
 
A&J Consulting 
6
KONTO ZAWIESZONE



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 1545
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010   

Witam,

Osobiście nie spotkałem się z takim świadczeniem w znanych mi zakładach pracy. Być moze gdzieś obowiązują układy zbiorowe pracy zakładowe, w których związki zawodowe coś takiego wywalczyły, aczkolwiek przyznam, iż nie spotkałem się. Tak może być w niektórych Spółkach Skarbu Państwa lub zanikajacych przedsiębiorstwach państwowych, jednak u pracodawców w pełni prywatnych (nawet jeżeli są spółkami giełdowymi) nie spotkałem się z takim przypadkiem, a z pewnoscią nie wynika to z Kodeksu Pracy.

Mogę jedynie natomiast domyślac się, że intenacja była taka - gratyfikacja przysługuje rodzinie, skoro więc rodzina ją raz otrzymała, to ....dlaczego ma otrzymywać drugi raz.

Szczerze, nie dopatruję się tutaj żadnego naruszenia prawa. Trudno zresztą o nim mówić gdy - takie są przepisy prawa.

Pozdrawiam :gent:

Jacek Kotowicz
_________________
Kancelaria A&J Consulting
jackot@poczta.onet.pl
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

Cytat:
Osobiście nie spotkałem się z takim świadczeniem w znanych mi zakładach pracy.

W takim razie odsyłam do Policji, SW, Straży Pożarnej, Granicznej, ABW, itd.
Myślę, że nie są odosobnione przypadki małżeństw mundurowych ale nie z tej samej "firmy".[/quote]
 
 
A&J Consulting 
6
KONTO ZAWIESZONE



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 1545
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

Wydaje mi się, że mówiliśmy o ZAKŁADACH PRACY i PRACIOWNIKACH, nie zaś o służbach mundurowych i funkcjonariuszach.

To jest bardzo duża różnica. Jakie pytanie - taka odpowiedź.

Pozdrawiam
:gent:
Jacek Kotowicz
_________________
Kancelaria A&J Consulting
jackot@poczta.onet.pl
 
 
yar65 
4



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon 18 Sty, 2010   

1. Co nie zmienia faktu, że taka rodzina pobiera gratyfikację urlopową dwukrotnie.
2. Pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pracowników mają obowiązek tworzenia funduszu socjalnego. Oczywiście jest on rozdysponowywany w zalezności od firmy na różne sposoby, ale jednym z bardziej popularnych jest wypłacanie dopłat do wypoczynku. Nie nazywa się to gratyfikacją, ale sens ma taki sam. Znane mi firmy, które wypłacają takie świadczenia to: PKP, PKS, PKN Orlen, PZU, PGNiG, KGHM, Lotos, spółki węglowe.
 
 
Roby 
4
Wciąż w SZ RP



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 233
Skąd: Skopanie-Braniewo
Wysłany: Wto 19 Sty, 2010   

W latach 2000-2004 pracowałem u pacodawcy prywatnego i otrzymałem na czteroosobową rodzinę tzw. "wczasy pod gruszą" (odpowiednik właśnie naszej gratyfikacji urlopowej) około 550zł. stawka dużo niższa niż u nas, ale zawsze coś. Fakt dostałem tylko raz, bo stan firmy wcześniej wynosił poniżej 20 osób (wspomniany warunek przez yar65), a na jesień 2004 rozpocząłem SPWLąd.
_________________
Żyj ! - krzyknęła Nadzieja, bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho Życie...

www.pajacyk.pl www.polskieserce.pl
 
 
A&J Consulting 
6
KONTO ZAWIESZONE



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 1545
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Wówczas, faktycznie mogą istnieć takowe zapisy w Układach Zbiorowych Pracy.

Dziękuję. Aż tak dobrze nie znam rozwiązań wewnętrznych dużych spółek Skarbu Państwa. W każdym razie odpowiedź możne być jedna, takie świadczenia wywalczyły związki zawodowe... i stąd odpowiednie zapisy w UZP.

Pozdrawiam

Jacek Kotowicz :gent:
_________________
Kancelaria A&J Consulting
jackot@poczta.onet.pl
 
 
Informatyk77 
1


Wiek: 46
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 39
Skąd: z kątowni:)
Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Jeśli idę na urlop w Sierpniu to czy mogę złożyć wniosek o wypłatę gratyfikacji np. w lutym, marcu, albo w kwietniu? Czy to musi być przed rozpoczęciem urlopu?
Pozdrawiam.
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lut, 2010   

Informatyk77, w tym wątku już to było poruszane. :czytanie:
Cytat:
§ 3. 1. Gratyfikację urlopową wypłaca się na pisemny wniosek żołnierza, zwany dalej "wnioskiem", po spełnieniu jednego z następujących warunków:
1) przed rozpoczęciem urlopu wypoczynkowego za dany rok kalendarzowy w wymiarze co najmniej 7 kolejnych dni kalendarzowych;
2. Liczbę osób, na które przysługuje gratyfikacja urlopowa, ustala się na podstawie oświadczenia zawartego we wniosku według stanu rodzinnego żołnierza, istniejącego w dniu złożenia wniosku.

Ciężko przeczytać od początku ? Zrozumiałeś ? :gent:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group