Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Nie 16 Mar, 2008
Dodatki dla kontrolerów ruchu lotniczego?
Opublikował Wiadomość
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2010   

Cytat:
Jak nazwać sytuację kiedy Iskra po starcie nie mija jeszcze progu drogi startowej, z za nią jest już po starcie, na większej wysokości Bryza?


Temat jest o dodatkach, ale niech Ci będzie Gnida: Doc. 4444 punkt 7.9.2. (separacje dla sp odlatujących).
Wróćmy tu do dodatków, a jeśli chcesz ciągnąć temat to nie w tym wątku.

PZDR :cool:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Wto 08 Cze, 2010   

Temat wydaje się nieważny albo błahy...szczególnie teraz po Smoleńsku, choć z drugiej strony zapach ciągnie się już od Mirosławca, a teraz to już wszystko wydaje się nieważne albo błahe po takiej tragedii - ale musimy żyć i dobrze funkcjonować. A jak już wielu udowadniało i jak przyznało to SSRL SZ RP skierowując odpowiedni projekt dodatków dla kontrolerów ruchu lotniczego w ubiegłym roku - dodatki te są elementem niezbędnym czego nie trzeba w tej chwili tłumaczyć bo sprawa jest obszerna. Przypomnę, w zeszłym roku zawieszono sprawę z uwagi na "cięcia" i braki finansowe ale jednocześnie zapowiedziano powrócenie do sprawy w roku 2010. Zarządzenie MON w sprawie funkcjonowania wojskowych lotniskowych organów służb ruchu lotniczego już przeszło przez maszynkę. Temat opisywane w innym miejscu. Teraz maszyna miele IRL i nowy RL. Powinna już mielić inne dokumenty i instrukcje by jednocześnie dopasowywać je do tych wyżej wymienionych. Ale jaki jest los dodatków? Wygląda na to iż to odpowiedni moment by forsować i naciskać na przełożonych na właściwe rozwiązania systemowe. By nie powstało wrażenie, że wojsko domaga się tylko kasy dodam, iż domaga się także szkolenia. Ludziska już prawie rok albo ponad rok siedzą z licencją SATCL i nie praktykują. Nawyki i wiedza ucieka. PAZP wprowadził wewnętrzne rozwiązania do kiedy po uzyskaniu licencji należy zakończyć szkolenie i uzyskać licencję ATCL. Inaczej od nowa szkolenie albo NIC. Stać nas na marnowanie determinacji i umiejętności ludzi, którzy już tam się dostali i przeszli przez sito PAZP i ULC? To straty niewspółmiernie większe niż wprowadzenie dodatków. Nie stać nas na utracenie choćby jednej licencji bo nikt nie gwarantuje, iż obecnie szkolący się i przyszli kandydaci zdadzą wszystko i zaliczą ELPAC a tutaj mamy już gotowy materiał. Widzimy po tym co się stało i dzieje, jak bardzo w wojsku brakuje procedur i poziomu ludzi z licencją, kontrolerów i pilotów. To powinna być podstawa. To że tylu ludzi nie szkoli się dalej i za chwilę mogą utracić licencje albo ktoś z ULCu się na nich wypnie bo nie lubi wojska bo kiedyś sam jako wojskowy był w D kopany i nie słuchany i w związku z tym nielubiany, to także jest prawdopodobne.
_________________
just pure truth...
 
 
atcfun 
3


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 108
Skąd: atc
Wysłany: Nie 13 Cze, 2010   

Przyznam się, iż wciąż czytam wasze forum od kiedy już czynnie nie uczestniczę w ty co się dzieje w mil atc. A może czytać to za dużo powiedziane bo bo tak naprawdę ostatnimi czasy nie ma tu co czytać. Nic się nie dzieje. Nudy. Albo Ci którzy nadawali ton już się doczekali lepszych czasów w mil atc, albo doczekali się lepszych stanowisk, lepszego traktowania i lepszej i zdrowej otoczki atm w wojsku, albo machnęli już na to wszystko ręką. W kwestii dodatków. Czy nie widzicie jak jesteście robieni w bambooko? Z jednej strony jest jasne iż takie dodatki jak najszybciej powinny zostać wprowadzone i mówi się o tym od kilku lat. A z drugiej strony to pewne zapowiedzi zatkały Wam usta i uśpiły czujność. Od momentu spotkania kontrolerów z ssrl i dowódcą SP. A było to już trochę temu. Gdy nie będziecie o sobie przypominać to nowy d-ca sp będzie torpedował nawet to co ssrl od czasu do czasu coś dobrego wymyśli. I skończy się tym iż przestana mieć pomysły i w ogóle przestaną was słuchać. I wrócicie mentalnie i operacyjnie do czasów DKLi. Ku przestrodze.
 
 
Mario84 
1



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Z wieży
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010   

Witam, panowie i jak tam wiadomo coś na temat dodatków dla praktykantów??
_________________
,,If size mattered, the elephant will be king of the jungle'' - Rickson Gracie
 
 
Atco 
1


Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: EPWA
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010   

tak wiadomo. Nie będzie
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

Mario84 napisał/a:
Witam, panowie i jak tam wiadomo coś na temat dodatków dla praktykantów??


Witam,

A dlaczego miałyby w ogóle być takie dodatki tylko za samą licencję S-ATCL?? Ja nie rozumiem czemu praktykanci w ogóle tego oczekują,przecież nie ponoszą żadnej operacyjnej odpowiedzialność praktykując na stanowisku?To instruktorzy biorą proces szkolenia na swoje barki i to oni powinni się tutaj dopytywać, jak również inni kontrolerzy z uprawnieniami wojskowymi i licencjami.Dodatkowo chcę tu zaznaczyć, że w PAŻP praktykant nie ma wysokich zarobków, a nawet ostatnimi czasy ich pensje zostały okrojone i dopiero po zrobieniu ATCL dostają podwyżki, co moim zdaniem motywuje do większego zaangażowania w szkolenie..NIE widzę więc powodu dla jakiego praktykanci w wojsku mieli mięć takie przywileje...
Może to co napisałem urazi Was praktykantów ale jestem zdania, że za samo posiadanie licencji S-ATCL dodatków kategorycznie nie powinno być, bo spoczniecie na laurach!
Czołem!
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
NASA 
1



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: milatc
Wysłany: Czw 15 Lip, 2010   

W 100% mogę poprzeć wypowiedź kolegi powyżej. I nie bądźmy bardziej cywilni niż cywile. :efendi2:
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

No i 28ATC jak w niewielu rzeczach musze się z tobą nie zgodzić.

W cywilu dostają większą pensję na OJT niż w trakcie szkolenia, zgadzam sie że po zdaniu licencji dopiero sa szczęśliwi jak patrzą na wyciągi ale nie o to choodzi.

Cytat:
widzę więc powodu dla jakiego praktykanci w wojsku mieli mięć takie przywileje

Cytat:
bo spoczniecie na laurach


Czy to moja wina, że nie mam mozliwości zrobienia licencji. Doskonale wiesz jak cała sytuacja wygląda (może gdyby nie Kabul to miałbym ją już w kieszeni).
Nie z własnej winy nie praktykujemy, nie mam innej mozliwości na razie. Cały trud włożony w szkolenie powinien byc jakoś wynagrodzony.
A instruktorzy powinni mieć wyższy dodatek niż regularni kontrolerzy.

Takie jest moje zdanie
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Cytat:
W cywilu dostają większą pensję na OJT niż w trakcie szkolenia


oj chyba masz nieaktualne informacje kleny...ale wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, mój post nie mówił o możliwości praktyk czy ich braku a o samych dodatkach dla praktykantów , a takich w PAŻPI-e nie mają i nie będą mieli raczej na pewno.
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Pon 19 Lip, 2010   

Cytat:
ale wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia


I to chyba dokładnie o co chodzi ;) Dla tego napisałem, że to moje zdanie. ;)
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

Żadnych dodatków dla praktykantów. I żeby nie było-sam jeszcze mam S_ATCL. Pozdrav.
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 26 maja 2011 r zmieniające rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych ...no i mamy rozporządzenie "dotyczące" nas. Przy okazji wskażę błąd, który wskazywałem już gdy to rozporządzenie było projektem - otóż nie ma licencji :"informatora służby informacji lotniczej" tylko powietrznej, tym bardziej, iż w innym miejscu rozporządzenia jest już użyta właściwa nazwa. Ludzie na włąściwych stanowiskach powinni właściwie zareagować w tej sprawie, gdyż może to rodzić pewne problemy w przyszłości.
_________________
just pure truth...
 
 
Jamboree 
3


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 111
Skąd: ....
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

A czy wiadomo jak interpretowana będzie posiadanie licencji kontrolera/kontrolera-praktykanta? :D Rozp. mówi o "[...] posiadającemu ważną licencję kontrolera ruchu lotniczego[...]czas ważności uprawnień lotniczych"?
W domyśle kontrolerzy praktykanci też mają ważną licencję kontrolera..... [?]
_________________
Krzyknęli:Hop, hop !!! Po chwili ciszy jeszcze raz: Hoop, hoop !!!.... a echo miało ich w :pupa:
 
 
TomyGun 
1


Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Szkoda, że tylko licencjonowani kontrolerzy dostaną dodatki. Można to było inaczej rozegrać z korzyścią dla wszystkich. Rozumiem wkład pracy włożony w zdobycie licencji ale skończyło się wg "zasady każdy sobie rzepkę skrobie". Nie licencjonowani nie mają takiego przebicia w SSRL.
 
 
Mario84 
1



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Z wieży
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011   

S-ATCL może pomarzyć.... o praktykach:) Sorry za szydere, ale zacząłem loty o 8.30 wczoraj i skończyłem o 01.00. Oczywiście z przerwą podczas tankowaniana na zupkę w proszku:P
_________________
,,If size mattered, the elephant will be king of the jungle'' - Rickson Gracie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group