Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dobre bo duchowe
Opublikował Wiadomość
Herrmannek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Cze, 2005   

Biały666 napisał/a:
A jeśli już ktoś twierdzi że powinien kapelan być, to powinno ich być tyle co wyznań .......

AFAIK to mamy kapelanów różnych wyznań chrześcijańskich i przynajmniej jednego rabina(Zdaje mi się że byli obecni na otwarciu cmentarza Orląt Lwowskich).
 
 
wojtik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2005   

Zgadzam się z tym ,a to z tego względu, że jeszcze nie spotkałem kapelana, który uczciwie zarobiłby na swoją wysoką pensyjkę w armii.
Czy ktoś z Forumowiczów zna przypadek pracy takiego Pana w JW z żołnierzami?
Ja widziałem tylko obecność kapelana podczas przysięgi, na wigilii oraz na śniadaniu wielkanocnym.
A żołnierze ciągle spędzają część swojej służby (oczywiście nie wszyscy)na darmowym świadczeniu usług i posług wszelakich na konto pobierajacego pensję wojskową kapelana.


No kolego byś się zdżiwił znałem już dwu kapelanów wspaniałych chłopakówktórzy z wojskiem po południami rozmawiali i zap ... na poligonach równo z pozostałymi. Nie dlatego że ktoś im kazał ale dlatego ze chcieli. Poza tym to byli normalni ludzie którzy kielicha wypili fajkę zapalili, no cóż oni tez mają swoich przełożonych ( i chyba jakieś CIA (chrześcijanską informacyjną agencje))bo nie utrzymali sie długo u nas ale naprawde byli OK.
 
 
Zygmunt 
VIP
ś.p. Zygmunt Gola



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 272
Wysłany: Czw 18 Sie, 2005   

Był taki jeden kapelan w Brzegu- ale już umarł śp ks..ppłk Zbyszek Stefaniak - mniej adorował kadrę, był z żołnierzami, bo sam jako kleryk odwalił 2 lata służby. RiP
 
 
Ozzy 
7


Pomógł: 12 razy
Wiek: 61
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 2564
Skąd: zach-pom
Wysłany: Pią 19 Sie, 2005   

A swoją drogą, czy my, "zwyczajni" żołnierze staramy się o to, żeby kapelani integrowali sie z naszym środowiskiem? Czy kiedykolwiek któryś z nas zwracał siędo kapelana z prośbą o pomoc w pracy wychowawczej? Sam tych których znałem jeśli nie omijałem szerokim łukiem, to przynajmniej nie starałem się o to, żeby zbliżyć się do nich. Nie czułem po prostu takiej potrzeby. Ale też nie narzekam teraz że czegoś nie zrobili, że kasę biorą "za nic".Ale nie zwalajmy całej winy za taki stan rzeczy na kapelanów. Nie ma co się oszukiwać, my sami zamykamy sięprzed nimi. Nie dziwi mnie to, wszak i język wojskowy odbiega nieco od tego jakiego przy duchownej osobie wypada używać, i obyczaje niektóre są raczej "nieobyczajne". Pozdrawiam :gent:
_________________
Cieszmy się, nad Siłami Zbrojnymi wstał kolejny dzień czasu "P"
 
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 727
Wysłany: Sro 24 Sie, 2005   

ciekawe...a może juz niedługo będzie w JW kapelan dla muzułmanłów, prawosławnych i hasydów.
tolerancja musi być, jesteśmy w europie




,,to bardzo dobra rada, Wujku Dobra Rada!!!''
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Janusz 23 
4
Już emeryt



Wiek: 67
Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 201
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sro 24 Sie, 2005   

Było dokładnie tak jak mówisz Zygmuncie, żal że Go już nie ma.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group