Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film "Katyń"
Opublikował Wiadomość
Miron 
1
Miron


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: a z Polski
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Panowie ja również mam wasze zdanie: Niech wygra Polski film. Niech inni sie dowiedzą jak było w Polsce w 1939. Chociaż sam do końca nie jestem zadowolony z treści historycznej to jednak ten film pokazuje z punktu widzenia roku ok. 1999 co było na początku II wojny światowej w Polsce. W krajach europejskich wielu ludzi nie wiedziało jak Polacy ginęli za wolność naszą i waszą. Mam nadzieję że damy radę, bo jak nie my to kto. Razem możemy zrobić wiele. Pozdrawiam. :gent:
PS: Swój głos również oddałem. :viktoria:
 
 
Krismeister 
3
Hell is just Iwo Jima Island:D:D:D



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: Szprotawa
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Ludzie nie wiedzieli??? To teraz niedawno w radiu słyszałem, że jakis tam amerykański senator czy kto tam wypowiadał się coś tam i w swojej wypowiedzi powiedział, że coś tam ble ble ble twierdząc, że Auschwitz było założone przez Polaków i to Polacy tam mordowali ludzi. Więc nie zdziwiłbym się jakby 50% ludzi na świecie nie wiedziało co tak dokładnie się działo w Europie Środkowej w latach 1939-1945. :D :cool:
_________________

 
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Miron napisał/a:
(...) Niech wygra Polski film. (...)
Z tym zdaniem zgadzam się w stu procentach. Tylko... dlaczego tym (zwycięskim) filmem ma być taka ramota?
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Robin Hód
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Czemu Ty pod tyloma kolejnymi nickami ciągle piszesz to samo? :cool:
 
 
Miron 
1
Miron


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 27
Skąd: a z Polski
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Ludzie w Europie nie wiedzą o co chodziło Polsce w 1939 :!: Jak to się stało że Polska tak płacze o to że została tak pokrzywdzona w wojnie. Gdzie to wychowanie w duchu patriotyzmu!? Młodzi ludzie przychodzący do wojska na niczym im nie zależy, nic nie chcą wiedzieć oprócz jednego: Kiedy pojedziemy do domu? Co tam K_S się o wojnach, wychowaniu, innych tematach ich to nie obchodzi.- ale odszedłem od wątku. Nie mówiąc o sąsiedzie z zachodu ( który by może nie chciał rozdrapywać ran) to dalej na zachód wiedza o II wojnie światowej nie jest na dobrym poziomie, okolice Lazurowego wybrzeża na południe sytuacja się powtarza można usłyszeć podobnie:
"..że Auschwitz było założone przez Polaków i to Polacy tam mordowali ludzi..."
Zakłamanie o II wojnie światowej jest straszne :!: Miejmy nadzieję że ten film pt."Katyń" da jakiś pogląd ludzi z zachodu na losy jaki przeszli nasi rodzice, dziadkowie, nie będzie to tylko film typu s-f, lub dramat.
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Ramota czy nie arcydzieło czy szmira to akurat bez znaczenia. Jak ten film dostanie nalepkę nagrodzony to kupa ludzi z całego świata coś niecoś się dowie o historii ludzkości z okresu wojny, bo to że Stalinowcy wymordowali Polaków to co najwyżej obchodzi nas i Bałtów.

Poza tm zawsze to trochę promocji naszego kraju, kultury itd.
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Przyczyn jest wiele niestety. W tym taka, że my Polacy także nie potrafimy dobrze "sprzedawać" swojej historii :zly3:

A obecne młode polskie pokolenie jest już inne. Dla nich "Katyń" to niestety nic ważnego.
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Tyle tylko, że współczesne opinie o świecie kształtuje nie historia, nauka, szkoła czy tradycja ale popkultura i dlatego ten film jest, i powinien być dla nas, jako głos na arenie międzynarodowej, ważny.
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Dehumanizer napisał/a:
Tylko... dlaczego tym (zwycięskim) filmem ma być taka ramota?

Właśnie "RAMOTA" - pierwszy film pokazujący tę tragedię nazywany jest "ramotą". Masz prawo do własnych ocen - owszem. Ale nie szanujesz zdania innych. Był tu kiedyś taki...hm...smok :lol:
Masz rację Antonio pisząc:
Antonio napisał/a:
A obecne młode polskie pokolenie jest już inne. Dla nich "Katyń" to niestety nic ważnego.

albo "ramota...
Smutne.
 
 
Krismeister 
3
Hell is just Iwo Jima Island:D:D:D



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: Szprotawa
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Ja wiem obecnie właśnie młodzież lubi filmy związane z wojskiem i ludobójstwem. A wiem o tym bo sam jestem młody, 15 lat, więc wychowuje się w środowisku młodzieży. Jeden minus to jest to, że zamiast się interesować tym co owy film ma na do przekazania to młodzi patrzą jaka jest akcja, czy jest dużo scen z walkami i zabijaniem się. To jest moja opinia. :D :cool:
_________________

 
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Uwierz mi, Krismeister, że koncentracja na akcji a nie treści filmu trochę się zmienia z upływem wieku ale niestety, nie u wszystkich. Niektórzy po prostu dojrzewają a inni pozostają "zieloni". :gent:
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

taki jeden napisał/a:
(...) Masz prawo do własnych ocen - owszem. Ale nie szanujesz zdania innych. (...)
Czyli - do ocen mam prawo, ale do ich wyrażania - niekoniecznie, bo to już jest "brak poszanowania"? Dlaczego to "prawo" i "poszanowanie" działa u Was tylko w jedną stronę? Mentalność Kalego...
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Dehumanizer, nie o to chodzi co masz do powiedzenia ale o sposób w jaki to wyrażasz ... :cool:
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Dehumanizer napisał/a:
działa u Was tylko w jedną stronę? Mentalność Kalego...


A ta Twoja napastliwość ma służyć ... :?: Komu :?: Czemu :?:
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

cola napisał/a:
(...) ta Twoja napastliwość (...)
W obliczu powyższych wypowiedzi, to raczej ja powinienem zapytać o powody napastliwości. Prawda? :gwizdze:
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group