Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Film "Katyń"
Opublikował Wiadomość
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Znacznie więcej tego kwiatu zniszczyli nieodpowiedzialni przywódcy państwa podziemnego ( PW ) niż, jak to teraz modnie sie pisze w Polsce, Sowieci
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Nie Michal, nie masz racji... Bo wedle Twojego rozumowania, jak mniemam z Twojego postu, to w latach 1944-52 kilkadziesiąt tysięcy Polaków umarło z przyczyn naturalnych w katowniach NKWD i UB na terenie Polski i ZSRS lub też sami się zakatowali na śmerć?
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Arrakis napisał/a:
"Piotruś i wilk", zrealizowany w łódzkiej wytwórni Se-ma-for, otrzymał Oscara dla najlepszego animowanego filmu krótkometrażowego. :viktoria: Arrakis


A może Wajda nie musi być skazany na sukces?
Jeśli nie w USA, to zasypią go nagrodami rodzime wytwórnie, komisje konkursowe itp itd.
Dla mnie.. film był .. byle jaki.
To moje odczucia i.. nie neguję tu absolutnie powagi wydarzeń katyńskich.
_________________
Ech....
 
 
 
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Świtek napisał/a:
Nie Michal, nie masz racji... Bo wedle Twojego rozumowania, jak mniemam z Twojego postu, to w latach 1944-52 kilkadziesiąt tysięcy Polaków umarło z przyczyn naturalnych w katowniach NKWD i UB na terenie Polski i ZSRS lub też sami się zakatowali na śmerć?


Katyń + represje w PRL-u to dalej jest mniej zabitych niż w PW ...
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

No cóż Michal, widocznie dowódcy WP oraz Rzaąd RP, którzy zdecydowali sie na obrone Polski we wrześniu 1939 powinni stanąć przed sądem za to że decyzja o walce przeciwko najeżdzcom była de facto zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.

To samo wraz z pośmiertną degradacją i pozbawieniem wszystkich odznaczeń powinno spotkać generała Andersa za to, że w maju 1944 wydał zgodę 2. Korpusowi na walkę na włoskiej ziemi i rozkazał zdobycie Monte Cassino?

Jaką tezę próbujesz udowodnić? Lansowaną, przez polskich komunistów i wrogów Polski z lat 1944-89? Śmiało!
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Pragne li tylko zwrócić uwagę na zachowanie właściwych proporcji które z każdym kolejnym rokiem ulegają stawianiu na głowie

Katyń to z punktu widzenia strat ludzkich Polaków podczas II wojny światowej jedynie epizod, tragiczny, ale tylko epizod . A w mediach robi się z tego zbrodnie przyćmiewającą swym rzekomym ogromem wszystko inne
Otóz tak nie jest, zaś moim skromnym zdaniem np decyzja o PW była większą zbrodnią na narodzie polskim niz Katyń ...

EOT
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Pon 25 Lut, 2008   

Wnioskuję z Twoich postów, że wiekiem jesteś młody... zatem masz prawo mieć własne, aczkolwiek, moim zdaniem, kuriozalne i błędne (ca wynika z nieznajomości istoty zbrodni katyńskiej) zdanie.
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
chiefie 
1


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 18
Skąd: PL
Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

Moje osobiste zdanie na temat tego filmu: Temat nowatorski, godny i trudny, dobrze, że ktoś myśli o takich produkcjach. Niestety sam filmy wypadł kiepsko, beznadziejna gra aktorska, wątki nie trzymające się do końca kupy, jedynie końcówka trochę się ratowała, ale z racji kiepskiego początku nie uratowało to filmu. Można to było zrealizować lepiej, i niestety nasz mistrz się tutaj nie popisał, więc nie będę go wynosił pod niebiosa tylko za to, że wpadł na pomysł podjęcia takiego tematu. Mam nadzieje, że niedługo inni twórcy pójdą tymi samymi śladami i podciągną poziom "artystyczny".
 
 
kxqn 
2
kxqn


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 80
Skąd: polska
Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

Co do filmu „Katyń” szkoda, że nie dostał Oskara, mimo że nie był najwspanialszy pod względem jakościowym to na pewno zachwycił treścią i prawda, która zastała w nim ukazana. Polecam obejrzenie tego filmu na pewno nie będzie to strata czasu.
_________________
…zmieniając świat, zacznijmy od nas samych…
 
 
yeti12 
4


Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 253
Skąd: Eden
Wysłany: Wto 26 Lut, 2008   

Może to nie strata czasu, ale moim skromnym zdaniem to "szału nie robi". Jak go oglądałem to miałem wrażenie, że Wajda (z całym szacunkiem dla niego) chyba nie do końca wiedział co by chciał pokazać. Zbyt wiele wątków, wszystko jakieś bez wyrazu no i nasi żołnierze potulni jak baranki i czekający na wyrok. Żadnego buntu wśród nich, żadnych działań z ich strony, kompletnie bez wyrazu.
Ostatnie sceny to ok. Tam było widać tragizm i okrucieństwo tego całego mordu, ale ogólnie cały film jest przereklamowany i wcale mnie nie dziwi że nie dostał oscara, a nawet dobrze, że tak się stało. :brawo:

[ Dodano: Wto 26 Lut, 2008 ]
Poza tym zgadzam się z jareczkiem. Powinien powstać film o Katyniu, ale bez upiekrzeń i poprawności politycznej
 
 
Ktoś 
5


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 593
Skąd: Morze
Wysłany: Sro 27 Lut, 2008   

chiefie napisał/a:
Można to było zrealizować lepiej, i niestety nasz mistrz się tutaj nie popisał, więc nie będę go wynosił pod niebiosa tylko za to, że wpadł na pomysł podjęcia takiego tematu.


Podobno nie wpadł na pomysł podjęcia takiego tematu, tylko ukradł temat innemu reżyserowi realizującemu już film o takiej tematyce. Czytałem o tym nawet gdzieś na tym forum.
 
 
Krismeister 
3
Hell is just Iwo Jima Island:D:D:D



Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: Szprotawa
Wysłany: Sro 27 Lut, 2008   

Po mojemu jakby było troche więcej akcji w tym filmie to dostałby oskara. :D :cool: Ale to tylko moja opinia. :D :cool:
_________________

 
 
 
Onyx 
4



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Siły Zbrojne RP
Wysłany: Czw 13 Mar, 2008   

Wydaje mi się, że film ten nie powstawał w założeniu superprodukcji, a miał uwiecznić pamięć o ludziach, którzy w tamtych tragicznie czasach oddali życie za Ojczyznę. Nie zapominajcie o tym w chwilach oceniania tej produkcji filmowej. Uważam także, że każdy kto w sercu ma Polskę powinien zapoznać się z tą pozycją. Pozdrawiam.
_________________
Życie jest sztuką dokonywania wyborów.
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

Panie Szczygło, melduję wykonanie polecenia - obejrzałem film!
Film, hmm... gra aktorów [tych z panteonu Englert, Chyra, Ostaszewska, Cielecka] podobała mi się,
sam sposób narracji już mniej, ale w tym filmie ważniejsze chyba było, to co wobec mnie się udało - nakłonienie do chwili refleksji...

Podsumowując:

W żaden sposób na Oscara ten film nie zasługiwał, ale obejrzeć go było warto...

PS.
Takie pytanie do znawców klimatu czy zazwyczaj w Kozielsku w kwietniu leży jeszcze śnieg?
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Pamiętnik, który w filmie pisze Żmijewski istnieje naprawdę. Jest w archiwum rodzinnym zmarłego w katastrofie smoleńskiej http://pl.wikipedia.org/w...weryn_(plastyk) :efendi2:

To była pamiątka po jego ojcu Mieczysławie Sewerynie, odkopana przez ekipę prof. Orsosa, węgierskiego patologa podczas oględzin w Katyniu w 1943 r.
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group