Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Raport o służbie kobiet w SZ RP za 2006 rok
Opublikował Wiadomość
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   Raport o służbie kobiet w SZ RP za 2006 rok

dla zainteresowanych- http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/3250
A w telegraficznym skrócie (fakty wybrane subiektywnie)
1. po urodzeniu dziecka mamy opcję "urlopu w celu opieki nad dzieckiem (odpowiednik urlopu wychowawczego) płatnego w wysokości 75% uposażenia w wymiarze do 10 miesięcy w roku;
2. wprowadzenie zakazu wyznaczania małżeństw żołnierzy do służby poza granicami kraju w jednym czasie;
3. Na koniec roku 006 służbę zawodową pełniły 782 kobiety plus 209 kształciło się w szkołach wojskowych, więc teraz to jest już nas pewnie ponad 1000 (!)
4. średnio 50 kobiet rocznie bierze udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych, co ważne- w zeszłym roku zajmowałyśmy nie tylko stanowiska związane z medycyną lud ogólnie rozumianą administracją, ale kobiety były m.in.:
dowódcami plutonu (KFOR), szef sekcji- zastępca d-cy kompanii (UNIFIL), UNDOF- oficer łącznikowy, d-ca plutonu, oficer operacyjny, a w Iraku kobiety były na stanowiskach m.in. oficera planowania, oficera operacyjnego i d-cy plutonu. (co mam nadzieję uciszy trochę niektórych krzykaczy, że baba w wojsku to tylko do malowania pazurków się nadaje...)
------------------------------------------------
pkt 1,2- projekt zweryfikowanej ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, nie wiem czy już "przepchnięty", czy jeszcze nie.....
:gent:
mod ds. kobiet
tatikola
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
Ktoś 
5


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 593
Skąd: Morze
Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   Re: Raport o służbie kobiet w SZ RP za 2006 rok

tatikola napisał/a:

2. wprowadzenie zakazu wyznaczania małżeństw żołnierzy do służby poza granicami kraju w jednym czasie;


Taniej dla państwa i uczciwiej byłoby zakazać służyć małżeństwom w jednym czasie w armii. W USA, gdzie żołnierze większość roku gdzieś tam wyjeżdżają w sytuacji gdy wyjazd dotyczy małżeństwa ma ono obowiązek wskazać opiekuna nad dziećmi na ten czas i tyle. Chyba, że się mylę. U nas widać jest "lepiej" niż w Ameryce.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007   

A co jeśli małżeństwo chce jechać razem na misje np. nie maja dzieci albo ma sie kto nimi zaopiekować czy wtedy mogą jechać razem :?:
Ale przepis jest w porządku i głupota jest by nie mogli razem w tym samym czasie służyć ojczyźnie jak niby jest w USA
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Liber 
6
Ojczyzna, Honor, Podwładni



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1617
Skąd: Z mitologii
Wysłany: Sob 15 Gru, 2007   

Niech sobie jadą- nie można przecież rozdzielać małżeństw wojskowych tzn. gdy i jedna i druga strona jest żołnierzem- inna sprawa, że małżeństwa że tak się wyrażę -pół wojskowe czy w 50% wojskowe- można rozdzielać- zgodnie z pragmatyką- dotyczy to także kobiet żołnierzy, których mężem jest cywil. Ale na poważnie zastanawia mnie jeden fakt:
Cytat:
3. Na koniec roku 006 służbę zawodową pełniły 782 kobiety plus 209 kształciło się w szkołach wojskowych, więc teraz to jest już nas pewnie ponad 1000 (!)

w związku z tym mam pytanie: czy istnieje jakikolwiek limit w przyjmowaniu kobiet do armii? Czy za 5-6 lat okaże się, że będzie to nie 1000, ale 50 000 tys(!!!) ??? Oczywiście przesadzam, ale wydaje się, że powinien być określony procentowy limit etatów dla kobiet w SZ RP na rozsądnym poziomie. W innym przypadku będziemy mieć rzeczywiście jedną wielką rodzinę. :cool:

[ Dodano: Sob 15 Gru, 2007 ]
PS, i połowę armii na urlopach wychowawczych. :hey:
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 20 Sty, 2008   

Robert Liberadzki napisał/a:
PS, i połowę armii na urlopach wychowawczych.


Nie ma urlopów wychowawczych w armii
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Ja w kwestii równouprawnienia: tatikola podpisała się jako mod ds. kobiet, to kto jest modem ds. mężczyzn ? Czyżbyśmy byli (mężczyzni) dyskryminowani na NFOW ? :(
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Niestety tutaj też nie ma doskonałości. :(
A sposób forowania kobiet na tym Forum zaczyna sięgać granic absurdu. :x
Dopóki Admini nie zmienią tego, to Moderatorzy będą posłuszni a szkoda...
Wstyd Panowie Moderatorzy !
Panie w wojsku i na tym forum są w zdecydowanej mniejszości, by nie być bardziej dosadnym... :efendi2:
Wystarczy prześledzić wątki, gdzie wypowiadają się panie, o czacie nie wspomnę, bo czasami wazelina zalewa mi monitor. :zly3:
Wstyd Panowie ! :-o
Czy ktoś będzie miał odwagę i rąbnie pięścią w stół i powie: DOŚĆ !
Pozdrawiam :gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Cytat:
A sposób forowania kobiet na tym Forum zaczyna sięgać granic absurdu.

:lanie:

O jakie forowanie Ci chodzi :?: Nie zauważyłem tego.

Walnąłem pięścią w stół i powiedziałem: Dość !!. Qrcze, tylko nic sie nie dzieje :zly4: :tongue10:

Chyba coś przewrażliwiony jesteś.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Kemczpol na palcach jednej ręki policzysz ile żołnierzy-kobiet jest na tym forum i ile z nas się wypowiada na jakikolwiek temat, bo nawet mi sie już nie chce języka strzępić. Ufff dobrze, że w pracy traktują mnie normalnie - jak żołnierza z mała domieszka kobiecości.
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Steve...
Z całym szacunkiem, ale mylisz się. :(
Wielu to widzi, ale nie mają odwagi napisać.
I czy to Ciebie nie zastanawia ?!
Jak w tym temacie nie ma wolności, to co tu pisać o poważniejszych sprawach ? :-o
To jest Forum o wojsku, dla żołnierzy, byłych żołnierzy i sympatyków naszej sprawy.
Ale zaraz mi odpiszesz...
"O jakie forowanie Ci chodzi :?: Nie zauważyłem tego." lub "Chyba coś przewrażliwiony jesteś."
Ale i tak mój głos zginie w odmętach... :(
No jak taki zwykły robaczek=user może mieć krytyczne spojrzenie na Was: Adminów i Moderatorów ?!
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Kempczol nie przesadzasz? :lanie:
Status kobiet na Forum przeszkadza Ci pisać o ważnych sprawach?
Weź rozwiń tę myśl bo może to być ciekawe ;) .
Poza tym... jest to Forum O Wojsku a nie "wojskowe".
Więc troszkę "gatalmaństwa" chyba nie przeszkadza nikomu, co?
Standardem w postępowaniu żołnierza powinien być zdrowy ale jednak grzeczny stosunek do kobiet. I taki na Forum preferujemy.
I tak będzie.
ENTER
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

O zabolało :gwizdze: zabolało co :?: :!:
Zdania nie zmienię :!:
Wracając do tematu... Bo zaraz oberwę z innej mańki. :cool:
Raport nie jest oparty na rzeczywistości.
Ale po tym co napisali Admini, to szkoda już słów. :bye:
 
 
elka 
7



Pomogła: 7 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 08 Sie 2006
Posty: 2017
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Może ja ,jako ,że miedzy innymi i mnie to dotyczy cos napiszę:
kempczol napisał
Cytat:
Wystarczy prześledzić wątki, gdzie wypowiadają się panie, o czacie nie wspomnę, bo czasami wazelina zalewa mi monitor.

Jeżeli masz problemy z rozpoznaniem co jest żartem a co wazeliną-no to faktycznie masz duży problem.
Cytat:
To jest Forum o wojsku, dla żołnierzy, byłych żołnierzy i sympatyków naszej sprawy.

A jak myślisz, nie jesteśmy sympatykami Naszej sprawy? Przede wszystkim my, kilka stałych czytelniczek forum ,jesteśmy powiązane rodzinnie a wierz mi , to są bardzo silne więzy. Co do mnie osobiście, to już kiedyś napisałam, jestem synową, żoną , matką i teściową żołnierzy zawodowych a co za tym idzie jestem tak związana z wojskiem jak mało kto i wiem takie rzeczy , takie przeżyłam, o których Tobie nawet się nie śniło.
Co do czata, rozmowy tam są wesołe ,żartobliwe, i nie przekraczające granic dobrego smaku, o ile nie włączają się przypadkowe osoby za nic mające regulamin NFoW. Nam również zwraca się uwagę, jeżeli go złamiemy, ale nie trąbimy o tym wszem i wobec i w każdym temacie, tylko spokojnie dostosowujemy się.
I jeszcze do agnieszki, która napisała:
[quote]
Cytat:
na palcach jednej ręki policzysz ile żołnierzy-kobiet jest na tym forum i ile z nas się wypowiada na jakikolwiek temat, bo nawet mi sie już nie chce języka strzępić. Ufff dobrze, że w pracy traktują mnie normalnie - jak żołnierza z mała domieszka kobiecości.[/
quote]

Ja bardzo dobrze Agnieszko pamiętam czas, kiedy nie byłaś żołnierzem zawodowym, pisałaś codziennie i w wielu tematach. Pisałaś również na czacie również przyjmując żartobliwy ton.Byłaś mniej związana z wojskiem niż my teraz, więc dziwią mnie bardzo Twoje słowa. No ale cóż,fajnie pamiętać tylko to co się chce..
_________________
więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa a i tak myślę,że gaduła ze mnie.
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008   

Elcia bez urazy, ale teraz to nie ma na to czasu. A stojąc po drugiej stronie to wiesz czemu nie pisze, bo o czym, że najlepiej płakać zamiast wsiąść się za robotę :?: Byłabym jeszcze bardziej krytyczna niż byłam wtedy - więc po co się narażać :?:
Poza tym już mnie zmęczyły damsko - męskie przepychanki w armii, nie mam na to wpływu i sama pracuje na swoje konto, nie boje powiedzieć przełożonemu co myślę czy zjechać podwładnego - a tego niektórym facetom brakuje. I nie mam ulg, a jedynie współpracuje - blondynka, ale nie słodka idiotka w mundurze.


Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
neo11
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Sty, 2008   

agnieszka,

Pozwolę się wtrącić mimo że nie jestem pracownikiem wojska. Otóż napisałaś że nie masz ulg co jednak nie jest do końca prawdą. Jako kobieta masz ulgi bo np: testy sprawnościowe inne są dla kobiet inne dla mężczyzn i co Ty na własne żądanie zdajesz te dla mężczyzn ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group