Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konwent - blaski i cienie obecnej kadencji + sonda

Czy Przewodniczący Konwentu płk A. Tichoniuk jest:
dobrym Przewodniczącycm
40%
 40%  [ 56 ]
średnim Przewodniczącym
20%
 20%  [ 29 ]
złym Przewodniczącycm
17%
 17%  [ 24 ]
nie mam zadania
22%
 22%  [ 31 ]
Głosowań: 140
Wszystkich Głosów: 140

Opublikował Wiadomość
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
  Wysłany: Wto 02 Paź, 2007   Konwent - blaski i cienie obecnej kadencji + sonda

Sądzę, ze pora podsumować działalność obecnego składu Konwentu. Jako, że "pierwsze skrzypce" gra Przewodniczący, to postanowiłem zrobić ankietę, co o nim sądzicie.
Czy poszczególni Dziekani dobrze/źle wypełniali swoje obowiązki ? Co wam się podobało, a co nie ? Co należałoby zmienić, a co pozostawić ?
Proszę o merytoryczne wypowiedzi. Modów proszę o skrupulatne śledzenie tematu i eliminację bzdurnych wypowiedzi, bo jest on bardzo istotny - także dla NFoW.

:bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
MARKOS 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 293
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Pomimo że nie przepadam za oficerami o specjalności wychowawczej - to uraz z poprzedniej epoki. To Tolka zawsze ceniłem za profesjonalizm w tym co robił (jestem od niego sporo młodszy). Możecie mi wierzyć, że widziałem go w kilku różnych akcjach czasami niemal pozornie dramatycznych dla kogoś nieobeznanego z tematem, ale jego spokój i zdecydowanie oraz umiejętności szybkiego, trafnego podejmowania racjonalnych decyzji zawsze mi imponowała. Większość jego współpracowników i podwładnych jeszcze z okresu pracy we Wrocławiu wspomina P. Tolka i mówi o nim, że to był jednak gość na poziomie. I jeszcze jedno, potrafił integrować środowisko, wygaszał konflikty i co najistotniejsze był życzliwy dla ludzi i potrafił wyciągać wnioski z rozmów z nimi. Jaki jest dziś, tego nie wiem, bo dawno nie miałem kontaktu.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

Temat ciekawy, a tu ... milczenie :?: :???:
Mam swoje zdanie na temat działalności Konwentu (pytania zawarte przez H.K.), ale na razie wstrzymam się z ich prezentacją, aby nie być posądzonym o narzucanie swojego zdania.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 03 Paź, 2007   

No cóż, wydaje się że nieraz dość ostro występowaliśmy z trudnymi pytaniami i wątpliwościami oraz też z krytycznymi głosami w stosunku do jeszcze panującego P. Tolka , ale profesjonalizmu i zaangażowania nie można Mu odmówić. Jeżeli chodzi o skuteczność , to chciałoby się więcej, ale cytując klasyka - tak się gra jak przeciwnik pozwala.
Jednym słowem to był/jest właściwy człowiek na właściwym stanowisku. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
olja15
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

KONWENT- JAKO ORGANIZACJA REPREZENTUJĄCA OFICERÓW JES BARDZO DOBRA -DLA PFICERÓW- I TO JEST TA JAŚNIEJSZA STRONA-DLA OFICERÓW.

A CIEMNA STRONA- to brak przedstawicieli podoficerów(60% w armii) w strukturach konwentu-przypominan, że jest to demokratycznie wybierana organizacja w strukturach MON.
Najwyższa pora wybrać przedstawicieli podoficerów do KONWENTU.

Oficerowie nie reprezentują podoficerów w KONWENCIE.
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Paź, 2007   

Moim skromnym zdaniem - płk Tichoniuk to właściwy człowiek na właściwym miejscu :efendi2:
Naprawdę żyje tym co robi, a robi 100X więcej niż trafia do wiadomości ogółu.
Reelekcja wskazana. :gent:
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Temat jakże ważny i tylko tyle wypowiedzi :?: Może coś konstruktywnego :?:
O ile, część z członków Konwentu jest "widocznych" i "słyszalnych", o tyle pozostali na ich tle wypadają bardzo blado. Do jednostek wyróżniających się w obecnym składzie wymieniłbym płk. Tichoniuka i płk. Trzeszczkowskiego. To konkretne osoby potrafiące rozmawiać na najtrudniejszy temat nie uciekając od niego.Maja swoje zdanie i potrafią go bronić, a jak trzeba przyjąć argumenty drugiej strony. To bardzo ważna cecha.
Nadal problemem Konwentu jest informowanie o bieżących pracach, negocjacjach, przedstawianie swojego stanowiska np. w projektach rozporządzeń. Być może to wynika trudnością w dotarciu do projektów oraz krótkim czasem na wydanie opinii? Nie wiem. Także mankamentem jest np. występowanie w tym forum - o ile zauważyłem, to tylko Xman i Waldit zabierają tu głos. A gdzie reszta ? Czy na prawdę nie mają czasu, czy też nie potrafią ? A jak nie potrafią, to czy czują to, o czym dyskutujemy ? Czy technika (komputery, internet) są trudnością ? A może ni mają nic do powiedzenia ? A jeśli tak, to co tu (w armii) jeszcze robią pełniąc taką funkcję ?
Poruszaną już kwestią przez poprzedników był brak reprezentacji podoficerów w Konwencie. No i nazwa - czy nie bardziej adekwatna byłaby nazwa "Konwent Dziekanów Żołnierzy WP" (skończmy w końcu ze stereotypem, że są oficerowie i żołnierze - wszyscy jesteśmy żołnierzami bez względu na korpus) :?:
No a teraz pytanie do Konwentu - jak maja się sprawy z "Kodeksem honoru ..." - działa czy nie ?

Ogólnie, chciałbym, aby takie osoby jak płk.: Tichoniuk i Trzeszczkowski nadal nas reprezentowali. Inni powinni sie zastanowić czy do tego się nadają.


:bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Henryk Kwinto napisał/a:
Temat jakże ważny i tylko tyle wypowiedzi

A czego się spodziewałeś :?: Najlepiej przecież narzekać, nie dyskutować utrwalając przy tym stan obecny (nierzadko zły - nie chodzi tylko o tę sprawę).
Podobał mi się pewien tekst red. Bartkiewicza (numeru PZ nie pamiętam), który bardzo klarownie określał ten stan (rzecz o sławetnych "Oni" ).

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Arkadiusz M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Krótko, jednym zdaniem: płk Tichoniuk i ppłk Trzeszczkowski bardzo dobrze reprezentowali nasze żołnierskie interesy i mam nadzieję, że te osoby również będą nas reprezentować w przyszłej kadencji. DZIĘKUJĘ tym Panom za dotychczasową pracę i dbanie o nasze sprawy i mam nadzieję, że Panowie Ci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
 
 
Józek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Wielokrotnie miałem okazję współpracować zarówno z ppłk Trzeszczkowskim jak i płk Tichoniukiem. Z całą stanowczością stwierdzam, że obaj Panowie w swoich działaniach zawsze kierowali się dobrem żołnierskim zarówno oficerów jak i podoficerów. Oby takich ludzi było więcej do reprezentowania naszych interesów.
 
 
MARKOS 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 293
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pią 05 Paź, 2007   

Cukrzymy tu i cukrzymy a w ankiecie widać kilka głosów świadczących o negatywnej ocenie. Może by tak ktoś uzasadnił, dlaczego tak ocenił. Wysłuchanie krytyki być może pozwoli na naprawienie błędów a przynajmniej na ich nie popełnianie.
 
 
kizik1973 
5
Szczęśliwy Emeryt


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 823
Skąd: gołdap
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Moim skromnym zdaniem przedstawiciele Konwentu wykonali kawał żołnierskiej tym razem potrzebnej roboty , jednak większości kadry nie ma pojęcia o działaniach Konwentu .
Gdybym nie był członkiem tego szacownego forum to powiem szczerze że ja równierz miał bym nikłe pojęcie o działaniu Konwentu.
Osobiście uważam że w wśród członków szacownego Konwentu muszą się znależci przedstawiciele korpusu podoficerów nie może być tak że tak liczny korpus nie ma swojego reprezentanta w Konwencie który reprezentował by i przedstawiał problemy tego korpusu , jest to moim zdaniem jedno z ważniejszych zadań do załatwienie przez Konwent na następną kadencje. :gent:
_________________
KIZIK
 
 
 
norbi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Generalnie z tego co obserwuję pomocników dców d/s podoficerów można by przemianować na pomocników oficerów d/s podoficerów . Są to ludzie z nadania , wysokie U , a sprawy głównie chorążych zniszczonych przez system mają gdzieś , a nawet nie gdzieś tylko popierają to co nam zrobili . Ja osobiście mam gdzieś takich reprezentantów .
 
 
kizik1973 
5
Szczęśliwy Emeryt


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 823
Skąd: gołdap
Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

I tu Szanowny norbi masz rację choć nie możemy wszystkich wrzucić do jednego wora.
Prawda jest jednak taka że Ci Panowie są niedoinformowani nie wiedzą co się dzieje odnośnie zmian w przepisach w większości są tubą dowódcy nie chcą się narażać spokojnie czekają na moment odejścia na emeryture z wysokiego U.
_________________
KIZIK
 
 
 
norbi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Paź, 2007   

Tu nie chodzi o niedoinformowanie . Rozmawiałem ostatnio z naszym super chorążym i on po prostu uświadamia mnie że tak ma być i koniec . On jest zdania że reforma nie uczyniła nic wielkiego i zaczęły sie porządki w armii . Echhhhhhhhh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group