Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Wto 09 Paź, 2007
WAM - podwyżek reaktywacja
Opublikował Wiadomość
sqrcz 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: wawa
  Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   WAM - podwyżek reaktywacja

Nie wiem jak Wasze oddziały WAM zareagowały na zapowiadane podwyżki w armii, ale WAM "Mazowsze" natychmiast - w ciągu miesiąca - 2 podwyżki - w sumie około 80 zł. - heh jest super bo po nowym roku pewnie znowu podskoczy czynsz. Przygotowują nas stopniowo?
Absurdem w tym przypadku mogą być właśnie te podwyżki z których to wielu z nas sie cieszy, ale żeby nie okazało się że połowę oddamy WAM. :modli:
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

WAM w Gdyni również szybko zareagował, oczywiście też w górę...

PZDR :cool:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
Mason
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Witam,

U mnie WAM "MAZOWSZE" w okresie 2 tygodni (2 podwyżki) podwyższył czynsz o 48% !!!
Praktycznie cała przyszłoroczna podwyżka może być przesyłana do WAM.

Dziękuję Panie Ministrze za kontrolę nad tą instytucją.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Mason,
i to jest smutne. Choć nie otrzymałem jeszcze podwyżki, to już zaczynam się martwić. Ta "agencja" doprowadza mnie do szału. I nie ma na nią siły ! :( Ciekawe dlaczego :?:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Stevie - jest rada ,trzeba mieszkanie wykupić :D - o ile jest taka możliwość .
Pomijam fakt ,że niektórzy nie chcą wykupywać mieszkania w zielonym garnizonie czy "innej dziurze" mając nadzieję na inne .Ale w dobie mieszkań przydzielanych na czas pełnienia służby może to być jedyne rozwiązanie,no chyba ,że niektórych zadowoli ekwiwalent .
Moim zdaniem WAM celowo śrubuje ceny chcąc niezdecydowanych niejako zmusić do szybszej decyzji.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
sqrcz 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Wiem jedno-w eter pójdzie news, że w wojsku kolosalne podwyżki, fora głównych portali zapełnią się dyskusją i nie będą to sprzyjające nam opinie.
Do dziś czasem słyszę głosy że "trepy" za nic nie płacą, mieszkania, media, służba zdrowia - gratis, no i że podatków nie płacą, tylko żyją za nasze-czyli ich, tych, co tak mówią :) . Ci sami zresztą mówią, że policjantowi z JEGO podatków płacą a on mandaty mu wlepia - heh. W takim właśnie przekonaniu żyje - nie przesadzę jak powiem 20% społeczeństwa?
Nikt nie wspomni o wzrostach czynszu mieszkań służbowych, niejednokrotnie życiu na "dwa domy" (i to tu w Polsce, nie w Anglii i w Polsce- to ważne, bo prawdą jest, że aktualnie spora część rodzin żyje na "dwa domy", ale w większości przypadków ten "drugi dom" jest za granicą i małżonka raczej już tu nie musi ciułać do pierwszego), leśnych, zapyziałych garnizonach gdzie nie rzadko gdyby nie wspólnoty mieszkaniowe to WAM fundował by dalej ludziom życie na osiedlu brudnym i szarym.
A i wyprzedzając - nie, nie zwolnię się z armii, nie wyjadę do Anglii, lubię to co robię - a że za tyle i z WAM... :gent:
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Jeżeli możecie podawać konkrety(wysokośc podwyżki oraz jaki OR WAM), to bardzo bym prosił.
Jako, że problem dość istotny przenoszę go do "Gorących tematów". Zobaczymy co da się zrobić.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Stanley37 
5


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 977
Skąd: okolice ww
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

Podwyżki czynsznu z obowiązującymi stawkami od 01.11.2007 podwyżki pensji 01.01.2008. Kwoty porównywalne. Czyli bilans na "0". Dziekujemy wszystkim, którzy Nam tak "pomagają" :efendi2:
 
 
@lien
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

U mnie (również OREG WAM "MAZOWSZE") podwyżka czynszu z 5,76zł/m na 7zł/m. I tak sobie myślę: czy to WAM jest dla nas czy może na odwrót? Nic tylko usiąść i :cry: . A tak na poważnie to WAM jest nastawiony na maksmalny wyzysk. Wprowadzając się 5 lat temu do mojego bloku zastałem odrapane klatki schodowe, odpadającą elewację, popękane płytki chodnikowe. Jedyne inwestycje poczynione przez w/wym instytucję to wymiana wodomierzy. Po przejęciu zarządzania budynkiem przez wspólnotę mieszkaniową (3 lata temu) wymieniono kaloryfery, docieplono blok, ułożono nowy chodnik z kostki, pomalowano klatki, wymieniono drzwi. Wyraźnie widać na co idą pieniądze. Sądzę, iż skala tych zmian daje do myślenia nad zasadnością utrzymywania takiego tworu - skoro nic nie robią to po co ich utrzymywać?
 
 
sqrcz 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   

WAM OR"Mazowsze"
do września 2007 - 3,89/m2
od października 2007 - 4,40/m2
od grudnia 2007 - 5,96/m2


konkretniej dla s.p.a.p
wypowiedzenie datowane 2007-09-19 - od dn.2007-11-01 - opłata za lokal 4,4000 zł/m2
wypowiedzenie datowane 2007-10-04 - od dn.2007-12-01 - opłata za lokal 5,9600 zł/m2
Ostatnio zmieniony przez sqrcz Sro 10 Paź, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
s.p.a.p. 
5


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 389
Skąd: WP
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

sqrcz No tylko mi nie mów że już dostałeś nowe stawki czynszu od WAM "Mazowsze"!!!Przecież ta podwyżka co dostaniemy to pójdzie na mieszkanie.Nie no porażka na maxa.
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Kto w końcu zrobi porządek z WAMem??
Swego czasu politycy obiecywali likwidację wielu agencji, w tym i WAM - oczywiście po ich dojściu do władzy agencje mają sią nadal dobrze, w tym i WAM.

Dlaczego musimy płacić tak idiotycznie wysokie stawki?? Czyżby na niezłą pensję prezesaa może na "ciekawe" samochody służbowe??

Do kogo dopłacamy, że musimy aż tak dużo płacić??
 
 
s.p.a.p. 
5


Dołączył: 18 Wrz 2005
Posty: 389
Skąd: WP
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Ale z tego co wiem czynsze w nieruchomościach WAM należących do Skarbu Państwa można podwyższać z miesięcznym wypowiedzeniem 2 razy w roku od 1maja i od 1 listopada. Więc niw wiem skąd sqrcz
Cytat:
od grudnia 2007 - 5,96/m2
wytrzasnął?
 
 
miki1997
3


Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 111
Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

A może by tak Rzecznik Obrony Praw Konsumenta zainteresował się stosowaniem takich praktyk przez WAM. Żołnierz to też obywatel RP więc nie powinien płacić extra za takie usługi. Skoro każdy najemca spółdzielni cywilnej może płacić 1/3 a nawet 1/2 mniej, to dlaczego My o tyle więcej. Pazerność WAM-u łamie wszystkie granice przyzwoitości!!!
 
 
 
zyga222
[Usunięty]

  Wysłany: Sro 10 Paź, 2007   

Witam wszystkich
Oddział Regionmalny WAM WROCŁAW też nie pozostaje w tyle z podwyżkami. W tym roku opłaty za czynsz wyglądały następująco:
- od stycznia do maja 3,9 zł/m
- od maja od listopada 4,10 zł/m
- od listopada 4,40 zł/m
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group