Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hipotetyczne pytanie o dalszą służbę

Jeżeli będą zmiany w systemie emerytalnym na gorsze warunki to:
Odejdę natychmiast
78%
 78%  [ 615 ]
Zostanę
4%
 4%  [ 36 ]
Zastanowię się
13%
 13%  [ 107 ]
Nie wiem
2%
 2%  [ 23 ]
Głosowań: 781
Wszystkich Głosów: 781

Opublikował Wiadomość
Meridan 
6
Pracujący emeryt :)



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1088
Skąd: Już inna bajka :)
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Jako jeden z pierwszych zagłosowałem za opcją nr 1 i widzę że nie jestem osamotniony w tej decyzji :viktoria: :gent:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Chyba nikt, kto ma służby więcej niż lat 14 i pół nie podejmie innej decyzji. No chyba, że nie potrafi nic, jest bogaty z domu lub jest wielkim patriotą. ;)
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Swoją podstawę emerytalną minimum wysłużyłem, opcja z ankiety nr 1 w moim przypadku jest wręcz wskazana :cool:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
PanzerJager
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Dałem głos na opcję nr 1. Gdyby zniesienie tego przywileju to byłaby prawda, nie widzę sensu gonić jak osioł za marchewką na końcu kija. Mam 15 lat i co, kto mi zagwarantuje, że za 5 lat inna partia, oświecona badaniami o starzeniu się społeczeństw, nie powie, że dodajemy mundurowym następne 5 lat? Kto czytał "Paragraf 22" Hellera, ten pamięta słynną akcję zwiększania pilotom ilości lotów bojowych do końca służby w linii. I to nam by groziło. W nadziei na lepsze emertury "walczylibyśmy" dłużej do pierwszej afery, potknięcia, wypadku (np. słabe wyniki z inspekcji, niepoprawna politycznie wypowiedź, ostrzelanie cywili w Afganistanie). A wtedy MON kopnąłby nas w 4 litery. I po marzeniach o spokojnej emeryturze. [Pomijam już fakt, że trudno być 50 - 60 dowódcą na pododdziale bojowym.]

Patrząc na wyniki ankiety, można powiedzieć, że Armii wbito by samobója... "Średnia" kadra (dowódcy batalionów, kadra sztabów) złożyłaby broń. Jednoroczniaki nie zapchałyby tej dziury. Doświadczenie tylu misji, poligonów, kursów, poszło by do piachu...
 
 
maniutek 
1



Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 36
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Również jak większość kolegów zaznaczyłem nr 1. Po 17 latach służby czy się coś zmieni czy nie i tak uciekam w 2009 ( papiery kładę w lipcu 2008 po "jubileuszówce" ), chyba że coś namiesza Nowy Rząd to natychmiast.
Trochę żal, ale robi się źle.
:gent:
_________________
"Nikt nie jest tak stary, aby nie mógł przeżyć jeszcze jednego dnia" /Arystoteles/
 
 
kris02 
4


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 239
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

Myślę, że każdy kto osiągnął minimum 15 lat nie będzie się długo zastanawiał :!:
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   

GrPol napisał/a:
Przeraża tylko wizaja 60-letniego dowódcy dywizji, brygady, pułku, batalionu, kompanii, plutonu, drużyny, sekcji


O ile do stanowiska dowódcy kompanii (patrząc od góry) jest to jeszcze do zaakceptownai - choć wbrew pomysłowi MON-a.
To lecąc w dół kompletnie "debilny" pomysł.

Zresztą wyniki mówią same za siebie :(
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
damek32 
2


Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 93
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Oddałem głos na numer 1 bo i tak po 15 latach odchodzę. I polecam wszystkim którzy posiadają już podstawy emerytalne zrobić to samo. Pracy w cywilu jest bardzo dużo i jestem pewien , że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Pozdrawiam
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

TRY_206 napisał/a:
Oczywiście, że zostanę, ponieważ

zrobi się taki ciąg ku górze, że Szef sztabu Generalnego może mieć góra 37 lat życia


Ech.., zakładając, że wszyscu postąpia tak, jak się deklarują... Szef SG będzie dwudziestokilkulatkiem. :)
_________________
Ech....
 
 
 
wilk80 
7
@(^_^)@


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 2136
Skąd: pieczarkarnia...
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Mam 10 lat służby, niecałe. Nie będę się zastanawiał. Z moim angielskim i różnymi uprawnieniami, które robiłem w swoim czasie wolnym i za swoje pieniądze, znajdę normalną pracę. I "na spocznij".
Niemniej, szkoda tych 10 lat...

Ktoś pisał, że szkoda, że nasi przełożeni nie robią takiej ankiety. Otóż, rozmawiałem z kolegą z PSYOPSu - mówił, że dostali polecenie przeprowadzenia podobnej symulacji. Wyniki wyszły im podobne, jak w naszej ankiecie (ponad 75% odejdzie). Przekonało to (podobno) rządzących do rezygnacji z planów grzebania przy ustawie emerytalnej. Podobno.
_________________
***where there's a will, there's a way***
 
 
 
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Małe OT - nie wiem czy wszyscy to zauważyli - ale od dawna w żadnej ankiecie nie było taaaakiej frekwencji - zaczy się temat jest na topie i może "możnowładcy" zauważa wreszcie bolączki podwładnych i solidniej się przyłożą do poprawy warunków pracy/służby :efendi2:
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
wilk80 
7
@(^_^)@


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 2136
Skąd: pieczarkarnia...
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

Optymista :D

Chowanie głowy w piasek to najlepszy sposób pozbywania się problemów. Zwłaszcza, że już po wyborach. I to z takimi rezultatami.
Poza tym - nie wierzę, żeby z koalicji PO-PSL wynikło cokolwiek dobrego dla nas. Jesteśmy koniecznym i przykrym dodatkiem do całokształtu polityki państwa zarówno dla jednego, jak i dla drugiego ugrupowania.
_________________
***where there's a will, there's a way***
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 27 Paź, 2007   

wilk80 napisał/a:
Jesteśmy koniecznym i przykrym dodatkiem do całokształtu polityki państwa zarówno dla jednego, jak i dla drugiego ugrupowania.


Powtarzasz się .... ;)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   

Ale dzięki temu, że wg nich jesteśmy dodatkiem, może zostawia nas w spokoju. A przy odpowiednim lobbingu może wyjść nam to nawet na dobre.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   

Wierzysz w to, że zostawią nas w spokoju?
_________________
Ech....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group