Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojsko Polskie - czas profesjonalistów
Opublikował Wiadomość
Achim 
1



Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 18 Gru, 2007   Wojsko Polskie - czas profesjonalistów

Najnowszą produkcję DWiPO MON można znaleźć :

http://www.wojsko-polskie...kie_02.flv.html

http://pl.youtube.com/watch?v=AQgKzYxzwPs
_________________
============================
"... kiedy rozum śpi budzą się potwory"
============================
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

A tak idiotycznego dawno nie widziałem:

http://pl.youtube.com/watch?v=vo8mfj4uDp8

:gent:
 
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Taki filmik może zrobić prawie każdy trochę orientujący się w pracy na komputerze. Przesłanie żeruje na stereotypach, ale tych najgłupszych. Jeżeli mamy takich "profesjonalistów" zajmujących się tzw. promocją, to ja wysiadam... :-o
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
olo 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 231
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Zgadzam się z przedmówcami.
Nastawiłem sie na porządne oglądanie, zasiadłem na fotelu - a tu "kicha".
Ale profesjonaliści od wojska mają poczucie dobrze wykonanej roboty i chyba o to tylko chodzi. :zly2:
Tragedia. :(

Usunąłem zdublowane. Używaj przycisku
P_E
 
 
Rekrut 
3


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Trochę Was nie rozumiem. Co Wam się nie podoba w tym filmie? Mówię oczywiście o tym pierwszym, oficjalnym. Ten drugi to jakieś prywatne dzieło. Reklamówka jak reklamówka. Technicznie można się przyczepić ale jeśli chodzi o treść? Widzieliście reklamę czeskiej armii ( gdzieś na forum jest link)? Nie widzę dużej różnicy jeśli chodzi o treść za to technicznie dużo lepiej zrobiona. Jak według Was powinien wyglądać film reklamujący wojsko?
 
 
stenia 
1



Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Filmiki na stronie "Wojska Polskiego " są całkiem do rzeczy...oby tak dalej. Chętnie pooglądam takie reklamy w telewizji.

A filmik czy raczej slajd zdjęć to już zakrawa o parodję, mam nadzieję że nie zrobili tego graficy z MONu.
 
 
Achim 
1



Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości - filmik "Wstąp do armii" nie kosztował podatnika ani złotówki, nie jest oficjalną produkcją MON, zamieszczone w nim materiały z linkiem do strony www.wojsko-polskie.pl zostały wykorzystane bez naszej zgody. Nie wiemy jakimi intencjami kierował się autor.
Jeżeli macie państwo wątpliwości czy dany film jest produkcją MONowską czy też nie, w każdym z 5 zamieszczonych na YouTubie spotów podpisujemy się jako "promocjaobronności" i umieszczamy link do strony www.wojsko-polskie.pl oraz mon.gov.pl wraz z logiem MON. Istnieją filmiki wykorzystuj ące nasz materiał filmowy i fotograficzny, ale kulturalni autorzy z serwisu YouTube zamieszczają źródło.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Oddział Promocji Obronności
_________________
============================
"... kiedy rozum śpi budzą się potwory"
============================
 
 
 
Norbert Rudaś 
4


Wiek: 46
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 252
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Pierwsze z tych filmików mogłyby nosić nazwę "dobry okupant". Za przeproszeniem, służba w armii to nie tylko misje. Nie ma tu przekazu marketingowego, wyłącznie dość płytki przekaz emocjonalny, co raczej nie zachęci do podjęcia życiowej decyzji. Szczególnie odczułem w filmikach brak pokazania atrakcyjnej służby dla SPECJALISTÓW, np. informatyków. tylko jeden filmik liznął ten temat. Karabiny, bieganie i skakanie- no po prostu super sprawa dla gościa np. po Politechnice. Wykorzystamy Twoje umiejętności. Ale te fizyczne :) W domyśle- zapłacimy adekwatnie.

Nie ma pokazanej dumy z powodu noszenia munduru, prestiżu bycia żołnierzem. Bo dla mnie jest to prestiż (z punktu widzenia mnie, cywila).

No i nie zauważyłem żadnej kobiety. Nieładnie, nieładnie :)
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Niestety nic dobrego o filmie nie można powiedzieć, bo nie ma w nim nic, poza losowym zlepkiem filmików z poligonów i marną muzyką. Wymieszane wszystkie rodzaje sił zbrojnych bez jakiegokolwiek sensu w kilkusekundowych ujęciach wraz z banalna muzyką daje obraz wojska taki jaki widzi przeciętny cywil - czyli chaos w którym co jakiś czas ktoś chce coś niezdarnie wyeksponować. Gdybym chciał się upewnić, ze nie chcę zostać żołnierzem to ten film by mi w tym pomógł.

Jeśli chcemy aby wojsko zmieniło swój wizerunek, trzeba zacząć działać profesjonalnie zwłaszcza jeśli bierzemy się za reklame.
Mój przepis na film - film z fabułą, w której w sposób sensowny będzie pokazana współpraca różnych rodzajów sił zbrojnych, zdjęcia reżyserowane, z najnowszym sprzętem i umundurowaniem, tak aby były dynamiczne i w przekonujący sposób prezentowały cechy i zalety wojska. Do tego wszystkiego dobra, poruszająca muzyka. Wszystko po to, aby przeciętny cywil zrozumiał, ze zawodowe wojsko to instytucja profesjonalna, daleka od bajzlu znanego z "Samowolki"
 
 
Betinho 
1


Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: Doha
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

czy na tym forum jest choćby jeden post pozytywny? Straszna zgraja frustratów tutaj. Byle się tylko dopieprzyć do czegoś. Filmy amerykańskie niczym się nie różnią. Przepraszam - są amerykańskie więc z natury dużo lepsze!


Licz się ze słowami, z łaski swojej.

Królik
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Tylko kolego nie "zgraja" i nie "frustratów" :zlybardzo: To że można tutaj przedstawiać swoje zdanie nie daje Ci prawa do ubliżania szerokiej rzeszy użytkowników.
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
BAZAR 
1
zdegustowany sytuacją



Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 38
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 01 Maj, 2008   

Achim napisał/a:
Pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości - filmik "Wstąp do armii" nie kosztował podatnika ani złotówki, nie jest oficjalną produkcją MON, zamieszczone w nim materiały z linkiem do strony www.wojsko-polskie.pl zostały wykorzystane bez naszej zgody. Nie wiemy jakimi intencjami kierował się autor.
Jeżeli macie państwo wątpliwości czy dany film jest produkcją MONowską czy też nie, w każdym z 5 zamieszczonych na YouTubie spotów podpisujemy się jako "promocjaobronności" i umieszczamy link do strony www.wojsko-polskie.pl oraz mon.gov.pl wraz z logiem MON. Istnieją filmiki wykorzystuj ące nasz materiał filmowy i fotograficzny, ale kulturalni autorzy z serwisu YouTube zamieszczają źródło.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Oddział Promocji Obronności

Panie Achim skoro zajmujecie się promocja armii to moze pokażcie jakiś filmik z życia złonierza zawodowego jak to w wielu garnizonach przybywa absolwent szkoły wojskowej do bram swej nowej jednostki i na tym się kończy co dobre , ponieważ mora w magazynie nie ma i brak mozliwości zakwaterownia takiego młodego żołnierza jak również gdzie nie zapuka to uslyszy "nie wiem" albo "idż gdzieś tam , do kogoś bo on wie" i tak jest zbywany i olewany :gent: i tak to wygląda profesjonalizacja armi naszej.
_________________
Nie walcz z idiotą bo najpierw zrówna Cię do swojego poziomu ,a później pokona doświadczeniem.
 
 
GF76 
Mod
Lekka piechota



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 768
Skąd: Środkowa Polska
Wysłany: Pon 19 Maj, 2008   

cthsqd napisał/a:
Niestety nic dobrego o filmie nie można powiedzieć, bo nie ma w nim nic, poza losowym zlepkiem filmików z poligonów i marną muzyką. Wymieszane wszystkie rodzaje sił zbrojnych ..."

Nie wszystkie - obejrzałem wszystkie 5 filmików - artylerii tam nie widziałem. Za to czołgów, zmechu i desantu do bólu - to jest przecież wojsko - reszta to niepotrzebny dodatek :zly2:
Poza tym zgadzam się z resztą przedmówców - takie filmy nie zachęcą ludzi do wojska...
Pozdrawiam
 
 
 
skydiver 
1


Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 22
Skąd: SZ
Wysłany: Pon 19 Maj, 2008   

Z całym szacunkiem dla doświadczonych Kolegów.. Nie Wam ma się to podobać..
A młodym chłopakom, do których jest to kierowane, się to podoba. Nie zwracają takiej uwagi na jakość, bo codziennie oglądają masę filmików na youtube albo wrzuta.pl, więc to wszystko się "rozmywa". Liczy się treść. Wiadomo, że jak jest profesjonalny montaż to efekt końcowy też jest znacznie lepszy.
Ja sam dopiero niedawno pierwszy raz odwiedzałem WKU i obracam się w środowisku chętnych do wstąpienia do armii, więc wiem jak to na nas działa:) Jednakże przyznaję, że za mało jest o logistyce.

Polecenia godne są też filmy promujące wojskowe uczelnie.

Gorzej będzie gdy chłopacy już wstąpią do armii i rzeczywistość okaże się "troszkę" inna niż na youtube...
 
 
GF76 
Mod
Lekka piechota



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 768
Skąd: Środkowa Polska
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

Z całym szacunkiem dla przedmówcy - filmy raczej powinny prezentować rzeczywistość, a nie to co robi część żołnierzy na misjach lub na wielkich ćwiczeniach raz w roku. Jak ktoś się naogląda takich filmów to w konfrontacji z rzeczywistością wielu jednostek może poczuć się zawiedziony - i fala odejść z wojska będzie nieunikniona.
Pozdrowienia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group