Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żandarmeria Wojskowa - jak oceniasz ich pracę?

Jak oceniasz pracę Żandarmerii Wojskowej?
Pozytywnie
14%
 14%  [ 13 ]
Raczej pozytywnie
12%
 12%  [ 11 ]
Raczej negatywnie
25%
 25%  [ 23 ]
Negatywnie
46%
 46%  [ 42 ]
Nie mam zdania - nie interesuje mnie to
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Opublikował Wiadomość
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

FAR, z całym szacunkiem, ale naramiennik to nie broń czy inna ważna cześć wyposażenia, aby ją testować. Jeżeli są tacy rozsądni, to od razu można było zaproponować ministrowi zmianę rozporządzenia, gdyż faktycznie rodzi to pewne (acz niewielkie) oszczędności. Nawiasem mówiąc, jak już coś sie testuje, to na niewielkiej grupie i nie przy światłach fleszy jak to ma miejsce z naramiennikiem.
Jest jeszcze małe ale, o którym wielu pisało. Żyjemy i służymy w POLSCE, więc wypadałoby wyeksponować napis "Żandarmeria Wojskowa" (lub ŻW), a mniejszymi MP. Ponadto, da się zauważyć, że ma się nas za idiotów, bo trzeba było napisać całą nazwę formacji po polsku, a po angielsku tylko skrót. Polski żołnierz nie wie co to ŻW, a wie co to MP? :roll: Polak-cywil wie co to MP, a nie wie co to ŻW? A jak nie wie, to od tego są całe departamenty, aby uświadomić "głąbów" :tongue10:
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
FAR 
1


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: południe
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

Przepraszam , że zabrałem głos w tej dyskusji. Jestem osobą jak zaznaczyłem z zamiłowania zajmującą się historią munduru. Zbieram na ten temat dokumenty i staram się opierać tylko na faktach. Będąc poza związkami z noszącymi te mundury pragnąłem tylko podzielić się wiedzą na ten temat. Proponuję dla pragnących znać prawdę na ten temat pytać u źródeł. KG jeszcze nikomu nie odmówił udzelenia wyjaśnień. Z tego co wiem znajduje czas dla wszystkich i jest otwarty. Nawet dla takich maluczkich jak ja belfer. Jeszcze raz przepraszam i wycofuję się z tej dyskusji.
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

FAR, a co to ma do rzeczy, czy jesteś z armią związany z zamiłowania czy nie? Zabrałeś głos i dobrze. A KG jak będzie chciała (jeżeli jest tak otwarta jak napisałeś) to ustami Rzecznika (ma konto na NFoW - patrz tutaj) może przedstawić swoje stanowisko w rzeczonej sprawie.
H.K. :bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
FAR 
1


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 3
Skąd: południe
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

Wrócę na moment jeszcze raz do w/w tematu. prowadząc zajęcia ze studentami m.in. z dziedziny prawa , przedstawiam im dokumenty i podaję źródła. Uczyniłem to wskazując gdzie najlepiej tę wiedzę zdobyć. Broń Boże nie miałem nikogo z zacnych tu Kolegów pouczać. Nie rozumiem tylko ,niektórych intencji umieszczonych w paru postach. " xawery" - to wyraził w swoim ostatnim poście . Jeżeli wie o przestępstwie to powinien powiadomić odpowiednie organa ścigania. A tak to ma posmak mówiąc delikatnie pomówienia. Jeszcze raz proponuję sprawdzić u źródeł. Na moje pytanie w tej dość błachej sprawie odpowiedział Komendant Główny osobiście , gdyż do niego skierowałem pytanie. Z też podzieliłem się z Kolegami tymi informacjami, wiedzą na ten temat. Mi też czasami nie podoba się jakiś policjant, to nie znaczy, że cała instytucja jest niepotrzebna. Kolego " ... Kwinto" masz rację dyskusje są potrzebne jak najbardziej. Nie jestem Rzecznikiem ŻW. Tylko często są tacy co są przekonani, że tylko oni mają rację. Z szacunkiem pozdrawiam. Do kolejnych spotkań.

[ Dodano: Nie 28 Paź, 2012 ]
Przepraszam w zdaniu popełniłem błąd "rozpędowy", zamiast ... .Z też podzieliłem....
powinienem napisać ... . Dlatego też podzieliłem ... . Przepraszam. Może moderatorzy wybaczą początkującemu.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

To idźmy za ciosem i niech dowódcy RSZ zarządzą obowiązkowe naszywki na mundurach(bo podobno mogą)coś takiego, np. od jutra:
Land Forces (Polish: Wojska Lądowe)
Siły Powietrzne (Polish Air Force)
Marynarka Wojenna - ( Polish Navy) itd.... :oops1: :hey:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Kurczę, może to zazdrość?
 
 
Antonio 
9



Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 4337
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

To jest chyba to :modli:
_________________
####### - Zdrap zdrapkę, a zobaczysz opis.
 
 
Resurrected 
Banita


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 3613
Skąd: z IV RP bis
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Jasne! Wszyscy marzymy , żeby wyglądać jak choinki. W końcu święta blisko. :lol:
_________________
OJCZYZNĘ BEZ PIS-U RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE!
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Abyśmy wiedzieli o czym dyskutujemy:





A teraz inne pytanie - co ma ten żandarm na rękawie?



:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Konsekwencją powinien byc także napis MP na pojazdach, potem oficjalna zmiana nazwy, pieczątek, logo itp. I tak będziemy już całkiem profesjonalni i NATOwscy, tzn. nie wszyscy ale MP, wcześniej zwana ŻW, a jeszcze dawniej WSW... :roll: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Żeton napisał/a:
Kurczę, może to zazdrość?


Myślisz, że reszta SZ zazdrości Wam, że uciekacie od nazwy ŻW :?:
Zastanawiające jest czemu tak się wstydzicie nazwy ŻW, że zastępujecie ją 3 razy większym MP :?:
Zmiana nazwy z ŻW na MP wcale nie zmieni opinii o waszej służbie.
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Od nazwy ŻW nie uciekamy. Jest to naramiennik MP.
Jeżeli zastanawiacie się dlaczego nadal nosimy MP zamiast zdjąć wogóle naramienniki albo zastąpić go naramiennikiem ŻW ... to pytajcie Komendanta Głównego ŻW!!!
Ja ani nazwy ŻW, ani nazwy MP się nie wstydzę.
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012   

Szanowny Żeton dzięki za odpowiedź. Z tak piszącym Żeton będzie zawsze mile podyskutować na forum.

Pozdrawiam

:gent:
 
 
MK-J 
Mod
kapitanka



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 7498
Skąd: north
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Kolejna impreza na Ostroroga. Jeszcze trochę a jakiś Klub Garnizonowy tam urządzą :oops1: M.
_________________
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie
ma prawa do przyszłości. J. Piłsudski
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Gru, 2012   

Szanowny porze, widoczne decydenci tych zapożyczeń zapomnieli iż Mikołaj REJ już w XVI w. pisał:
„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Klasyk mawiał, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i chyba coś w tym jest, bo im wyższy awans tym głupsze pomysły ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group