Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria naszego śmiglaka w Iraq
Opublikował Wiadomość
FanTom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Gru, 2004   

Niestety moi Drodzy ale sam spotkałem się z propozycją nie do odrzucenia. "Albo Pan jedzie do Iraku albo będzie miał Pan odpowiedni wpis w swoje dokumenty". Chodzi tu o zapis mówiący o odmowie wzięcia udziału w misji. I cała dalsza "kariera" idzie w łeb. Takie niestety są realia dzisiejszej służby, a może i władzy, która została włożona w ręce niektórych, nieodpowiedzialnych i niekompetentnych dowódców.
Serdecznie pozdrawiam. :walka:
 
 
Gość

Wysłany: Sob 25 Gru, 2004   

Zwolennicy misji twierdza ze trzeba "miec jaja" zeby jechac do Iraku.
A ja uwazam,ze "jaja" ma ten ktory nie zwazajac na konsekwencje odmawia udzialu w tym NIEPOROZUMIENIU :!: :!: :!: To wszystko jest tylko i wylacznie szantazem ekonomicznym :!: :!: :!:
Polski zolnierz powinien stac na strazy POLSKICH granic, a nie narazac zycie w rozgrywkach politycznych WIELKICH TEGO SWIATA.
Sa swieta, czas refleksji.Popatrzcie na swoje Rodziny siedzace z Wami przy swiatecznym stole i pomyslcie o Nich :( Co Oni beda przezywac, gdy przywioza Was w plastikowym worku :?:
Dziekuje za pozdrowienia rozsadnemu Gosciowi 99 :mrgreen:
Nie bedzie chetnych,nie bedzie samobojczej misji :!:
 
 
Gość

Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

więc po co tacy jak ty sa w wojsku ?????
Zyby siedziec i gnebic poborowych i pokazywac jakie jest wojsko ????
A gdy przychodzi co do czego to sie robi w tył zwrot i dziekuje ???
Taka misja jak to choc moze w 100 % nie jest słuszna ale przynajmniej pokazuje co moze nas czekac w razie jakiegos konfliktu, jestesmy w NATO wiec bronimy nie tylko POLSKI ale mamy zobowiazania wobec wielu panst.
A potem: nie bo to nie nasza wojna, ja tu tylko bije pieczatki.
Mozna nie jechac macie do tego prawo ale ten kto pojedzie i wruci wzbudza wiekszy respekt niz ten kto odmowił.

poz.
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 26 Gru, 2004   

Gość napisał
Cytat:
więc po co tacy jak ty sa w wojsku ?????
Zyby siedziec i gnebic poborowych i pokazywac jakie jest wojsko ????
A gdy przychodzi co do czego to sie robi w tył zwrot i dziekuje ???


Wszyscy jesteśmy w wojsku nie po to aby gnebić poborowych ,ale po to aby wypełniać przysięgę wojskową .
Jakoś nie przypominam sobie aby w rocie przysięgi była mowa o śmierci w imieniu obcego mocarstwa ,na obcej ziemi w dodatku za gówniane pieniadze :cry:
Pewnie można podejść do tej całej awantury jako do przyczynku do rozwoju zawodowago ,przygody, i jak tylko komu się to podoba ....proszę bardzo ,ale nie mieszajmy do tego obowiązku wobec ojczyzny bo wojna taka jak w Iraku ,moim zdaniem nie ma z nami nic wspólnego.
Jeśli ktoś ma ochotę tam pojechać z takich czy innych powodów -to jego sprawa ,ale zmuszanie kogoś do nadstawiania dupy dla zaspokojenia ambicji paru polityków jest zwykłym bandyctwem .
I proszę mi nie mówić ze nasz kraj może zyskac gospodarczo na Irackiej awanturze -bo to bzdura-jak do tej pory tylko tracimy ,a kraje które olały Jankesów już zarabiają i to grube miliny dolarów na tym co Irak ma najlepszego -na ropie (np.Czesi którzy wysłali do Iraku kilku wystraszonych lekarzy i ci wstrętni Francuzi którzy nie chcieli iść na wojnę w imieniu wuja Sama )

Pozdrawiam GRYZLI
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Peace
Gość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   

Gosciu o czym Ty bredzisz??? Jakie NATO? Zobacz na Niemcow, maja (zgodnie z logika)gleboko w d....e wojne w Iraku.Teraz prawdopodobnie beda szkolic armie iracka i na tym faktycznie moga skozystac!
W WP juz nie sluze, bo klimat stal sie niezdrowy i "plecaki" maja jeszcze wieksze przebicie niz kiedykolwiek.Polska armia ledwo zipie, a wydaje ciezkie pieniadze na "manewry" w Iraku.Co do jak napisales "zwrotu w tyl", to jest wedlug mnie uzasadniony.TO NIE JEST NASZ WOJNA!!! A jak jestes taki "komandos", to zglos sie do Legii Cudzoziemskiej.Na brak konfliktow(co prawda mniejszych)nie narzekaja, lepiej zarobisz(bo to chyba najwazniejsze :-) ) i nie bedziesz robil obciachu latajac za Arabami z polskimi flagami na rekawach munduru!
Gryzli dzieki za wsparcie i madre slowo!
Pozdrawiam
Rozbrojony
 
 
WAR
Gość
Wysłany: Wto 04 Sty, 2005   

Niemcy maja narzucony po II sś, zakaz operacji za granicą chyba że za zgodą NATO ....

My w Iraku sie szkolimy na prawdziwej wojnie. A to nie chce tego robic niech KIBLE czyści ,.......
 
 
Peace
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Do WAR.
Sorry, masz racje.Niemcy wyszkolili sie juz u nas, przez piec lat okupacji.
Teraz kolej na Polakow, tylko w innym klimacie. Rece opadaja...
 
 
Cichy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Strata jest straszna....ale dochądzą mnie coraz częściej wypowiedzi typu..."dziwią(US ARMY) się nam, że latamy taką "padaczką""....cóż.....
 
 
WAR
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Peace napisał/a:
Do WAR.
Sorry, masz racje.Niemcy wyszkolili sie juz u nas, przez piec lat okupacji.
Teraz kolej na Polakow, tylko w innym klimacie. Rece opadaja...


KOMU RĘCE OPADAJA ????

Tym co wola liczyć kalesony ? :x
 
 
Peace
Gość
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Robota jak kazda inna.W Iraku kalesony licza sie same, czy liczy je niewolnik Irakijczyk? A rece opadaja po dyskusji z BETONEM.
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Cichy napisał
Cytat:
Strata jest straszna....ale dochądzą mnie coraz częściej wypowiedzi typu..."dziwią(US ARMY) się nam, że latamy taką "padaczką""....cóż.....


Jeśli masz na myśli Sokoła ,to pozwolę sobie zwrócić uwagę ze ich "padaczek" spadło więcej i to nie na skutek ostrzału ,ale z przyczyn technicznych.Rozklapały się o ziemię takie cudowne Jankeskie cacka jak Apache czy Black Hawk (ale o tym już pisałem) :x
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Cichy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

GRYZLI nie będe zaprzeczał....w Iraku jak narazie nie byłem wiec samemu nie wolno mi oceniać (albo raczej boje sie dokonywac mało rzeczowych analiz) jakości sprzętu...napisałem co usłyszałem od Tych którzy byli i widzieli co nie co... :mrgreen:
Z resztą wierze w złośliwosć rzeczy martwych....POZDRO!
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

Chodzi o to że my Polacy mamy wyjątkowe skłonności do mieszania z błotem tego co nasze i wychwalania pod niebiosa tego co amerykańskie :???: :nie2: :cry:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Cichy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Sty, 2005   

jak to stare przysłowie mówi....'Cudze chwalicie swego nie znacie' !!
Ja nadal powstrzymuje się od rzeczoznastwa....lecz uważam,że KBKakMSik jest lepsiejszy niż M16(bodaj tak sie ta plastikowa pukawka nazywa...)!! :) )))
 
 
Tom6
Gość
Wysłany: Pią 14 Sty, 2005   A MOZE TY GWALCISZ CHOMIKI ??????????????

mimo66 napisał/a:
:???: W TV mówili że był to lot patrolowy,to ja się pytam co tam robiły pielęgniarki ??

A moze to było zwykłe zwiedzanie okolicy ??




pozdr.


Lekarz, psycholog, 2 pielegniarki, laborantka (personel szpitala polowego) lecieli przeprowadzac badania w Dywanii. Lecieli ze specjalistycznym sprzetem do tego przeznaczonym (uprzedzajac glupie komentarze, sprzet byl w 8-mce). Otrzymali taki rozkaz. Chodzilo o to, ze lepiej bylo poslac 5 osob do Echo niz kilkadziesiat na badania do Limy. Bylo tego swiadomi i zgadzali sie z tym podejmujac ryzyko. Lot byl rzeczywiscie patrolowy i personel szpitala zostal zabrany w drodze powrotnej. Chocby z szacunku dla zabitych i rannych oszczedzcie sobie bzdurnych komentarzy w stylu "PEWNIE ....."
Na tej zasadzie mozna sie tylko wyzywac.
Ja np. moge napisac, ze pewnie ty gwalcisz chomiki, masz kile, wszy itp. Tylko co to ma wspolnego z tym forum?????
Pozdrawiam
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group