Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Za dużo żeby umrzeć za mało żeby żyć
Opublikował Wiadomość
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

Kolego szanowny u mnie regulacje płac zostały już przeprowadzone w moim przypadku z należnościami wyszło około 125 zł ,średnio było tak jak napisałem 110-130 zł +należności jeżeli chodzi o to że jednemu 100zł drugiemu 300zł to zgodnie z porozumieniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ....
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
adam61 
5
Już emeryt.


Pomógł: 1 raz
Wiek: 62
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 448
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   100-300

Odpowiem krótko - jesteś w błędzie.
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

adam61, może i jestem w błędzie ...ale miałem w ręku tabele płac przed i po -tak że piszę to co widziałem -nie ze słyszenia ,jeżeli jest gdzieś inaczej naliczane tzn. że warunki porozumienia zostały zerwane ,myślę ze działa u Was jakaś organizacja związkowa? -tak ciężko przejść się i zapytać ?
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
kris02 
4


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 239
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

Jeśli możesz, to przedstaw tę tabelę.
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

No niestety przedstawić jej nie przedstawię bo nie mam kopi ale z tego co zobaczyłem nie było tam stanowisk ,które wybiegałyby poza porozumienie zawarte ze związkami ...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
adam61 
5
Już emeryt.


Pomógł: 1 raz
Wiek: 62
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 448
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   porozummienie

Gdzie je znaleźć (link lub tekst ), czy są tam określone warunki rozdziału podwyżek. :gent:
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

A proszę Cię bardzo ;) ,link do porozumienia ze związkami

http://www.owc.com.pl/for...&pid=199#pid199
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
adam61 
5
Już emeryt.


Pomógł: 1 raz
Wiek: 62
Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 448
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   podwyżki

Dziękuję , przeczytałem i stwierdzam dalej , iż jest możliwość podwyżki dla jednej osoby obowiązkowych 100 zł , a dla wybranych np 400 zł. Więcej , po podziale podwyżek.Pozdrawiam. ;)
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009   

Wiem o czym mówisz ,chodzi Ci o pozostałe środki po podwyżce 100zł + skutki ?Według porozumienia powinny być one dalej dzielone według tych samych zasad i tu jest pole do popisu dla związków zawodowych ,które te porozumienie ustaliły a co za tym idzie dały wytyczne jak ma wyglądać podział i u nas te wytyczne zostały zrealizowane
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
Tatko 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: GWŁ
Wysłany: Sob 20 Cze, 2009   

owca napisał/a:
Według porozumienia powinny być one dalej dzielone według tych samych zasad

Poważnie?
Z którego zdania to wynika?
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Cytat:
Podwyższenia wynagrodzeń pracodawcy dokonają w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi


Funkcjonuje u Was jakikolwiek związek zawodowy?(przejdź i się zapytaj jakie są uzgodnienia) .Jeżeli nie ma u Was związków to trudno sami sobie szkodzicie licząc na łaskawość pracodawcy
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
Tatko 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: GWŁ
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

owca napisał/a:
Cytat:
Podwyższenia wynagrodzeń pracodawcy dokonają w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi


Funkcjonuje u Was jakikolwiek związek zawodowy?(przejdź i się zapytaj jakie są uzgodnienia) .Jeżeli nie ma u Was związków to trudno sami sobie szkodzicie licząc na łaskawość pracodawcy

W uzgodnieniu ze związkami jest każda podwyżka. Pisałeś o zasadach podziału reszty poza tym co faktycznie według mnie uzgodnione. W tym dokumencie nie są one określone.
Jakie według Ciebie są te tajemnicze uzgodnienia?
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

Tatko,u nas zostało zrealizowane to tak że nikt nie przekroczył magicznej kwoty czyli 153 zł z należnościami (podstawa 110-130 zł wzrosła )i rękę na pulsie aby tak się stało trzymały związki zawodowe ,poczytaj u nas na forum jak można jeszcze wyrolować pracowników http://www.owc.com.pl/for...&pid=214#pid214 dając im wyższą podstawę niźli przewidywało porozumienie i jednocześnie zabierając 10% premii,powoli zaczynacie mnie przekonywać że na nic się mają wytyczne związków zawodowych -interpretacji jest tyle ilu pracodawców -a wytyczne były bardzo proste - podwyżka ze skutkami nie może przekroczyć 153 zł i 172 zł w odniesieniu do członków korpusu służby cywilnej
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
Tatko 
1


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 25
Skąd: GWŁ
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

owca napisał/a:
Tatko,u nas zostało zrealizowane to tak

W porządku.
Jeszcze raz.
Chodzi o to, że literalnie w porozumieniu zagwarantowano każdemu 100 do zasadniczej plus skutki. Wzrost stażowego od 25 lat w górę i popołudniowe godziny z innej puli. To co zostanie dzielone jest przez pracodawcę w porozumieniu ze ZZ. (Celowo trochę upraszczam dla rozjaśnienia sytuacji). W porozumieniu nie ma zasad dzielenia tej "nadwyżki". Nie ma też zakazu nie dawać więcej niż 153/173. Jeśli rozeszły się jakieś tajne wytyczne, to pracownicy ich nie znają. Patrząc tylko na zapisy porozumienia również mogę wyobrazić sobie bez problemu sytuację, że ktoś dostaje kilkaset złotych podwyżki i żadne z założeń porozumienia w danej JO nie będzie złamane.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

:gent: @owca muszę przyznać rację @tatko.
Kwota 153/173 zł jest tylko wskaźnikiem podwyżki na jednego PW. Kasą dzieli Dowódca zatrudniający pracowników, a nie porozumienie zawarte przez Związki Zawodowe z MON! :bye:
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group