Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Stevie
Czw 07 Lut, 2008
Emeryci wszystkich WBE łączcie się!!!
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Jak mi się wydaje dyskutujemy o zmianie prawa emerytalnego , a nie o jakiejś lokalnie prężnie działającej organizacji emerytów.
Interesują nas rozwiązania systemowe.
Dane do swojej opinii o super działaniach organizacji zrzeszających emerytów wojskowych biorę z ocen kolegów emerytów z tej części Polski, w której służę. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
dekiel1964 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 302
Skąd: z nad Iny
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Jeżeli ustawodawca dopuszcza możliwość przejścia żołnierzowi na emeryturę w wieku 34 lat to niech pozwoli mu żyć normalnie bo i tak to będzie jedyne jego świadczenie, choćby w cywilu przepracował jeszcze 30 lat to z ZUSu grosza już nie dostanie. Jeśli Państwo nie zapewnia minimum socjalnego to niech łaskawie zadowoli się podatkiem PIT w/g obowiązującej skali i łapki precz od reszty. Jak się zwolni tych urzędników, którzy nadzorują proces nieprzekraczania dochodów to ubytku w kasie nie będzie.
A skoro już, to dlaczego płacimy składkę emerytalno- rentową ? Ale o tym to już na forum gdzieś było.
_________________
_________________
''Armia złożona z baranów, którą dowodzi lew jest silniejsza od armii lwów, którą dowodzi baran''. Napoleon Bonaparte
 
 
Tomek2008 
1


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Dziwne zasady używania WYSYPISKA, proszę Pana Moderatora.
Dlaczego nie wysypałeś innych. Nie tylko emerytura i jej wysokość w aspekcie wysokości poprzednich U, zgodnie z wówczas obowiązującym prawem dotyczącym służby wojskowej. Wysypany Proszę Pana post jest składnikiem EMERYTURY, stanowi temat i jej problem główny. Ale proszę dokładnie przeanalizować odpowiedź na INTERPELACJĘ ówczesnego Ministra Obrony Narodowej, a znajdzie Pan meritum sprawy i jej kanony. Zostaw Pan na dłuższą chwilę i nie wyrzucaj. Nie jest ważne kim był odpowiadający. Ważne jest to, że jest to stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej jako urzędu. Nie sztuka dopaść klawiatury i nią się bawić. Należy, fakt pisać sensownie, ale nie decydować od razu WYSYPISKO, i tak na nim Jesteśmy, dobra metoda z tzw. "z liścia" proszę Pana Moderatora.

Dlatego Proszę bardzo dobrze poczytać i doczytać się kontekstu wypowiedzi Ministerstwa Obrony Narodowej, fakt byłego Ministra, ale pomimo tego jest stanowisko MON.

Interpelacja w sprawie żołnierzy, którzy nie posiadają pełnej emerytury i mają ograniczenia w zarobkowaniu
Treść interpelacji nr 7517

Źródło: strona internetowa
http://www.mluczak.pl/index.jsp?bipkod=/007/087


INTERPELACJA NR 7517
wpłynęła dnia 30-03-2007
ogłoszona dnia 12-04-2007 na posiedzeniu 39
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

Kolego Tomek2008 , spokojniej proszę. Zapoznaj się z Regulaminem NFoW , a ułatwi Ci to pisanie bez niepotrzebnych emocji.
Pozdrawiam.


REGULAMIN NFoW

I na tym kończymy dyskusję na ten temat w tym miejscu.
Ewentualny dalszy ciąg tego OT proszę w miejscu właściwym dla niego.
"Wątek Skarg, Życzeń i Żażaleń"
 
 
Tomek2008 
1


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

coyota, Nie obrażam się, jestem spokojny, tylko skąd takie podejście niespokojne. Nie mam na tyle czasu czytać, zachowuję normy, przewrażliwionych Moderatorów przepraszam, po prostu korzystając z wiedzy chcę pomóc. Nie polega na tym niezależność, chyba, że monitorowana, bo jest i jak o tym Panowie nie wiedzą, to wiedzą. Proszę tylko trochę logiki i myślenia, nie od tego jesteście, aby usuwać myślenie, owszem tak, jeżęli post jest głupi, schowajcie uprzedzenia do kieszeni, albo monitorujcie Moderatorów. Pozdrawiam i pomagajmy ludziom, nie sobie, interesy na bok, chyba na tym polega idea Niezależnego Forum o Wojsku, o Wojsku.

Idąc dalej należy sądzić, że zostały usunięte inne mądre posty, do analizy i czytania.

Dobra, proszę je usuwać po czasie, dajcie poczytać ludziom. Później, owszem, WYSYPISKO.

Emerytura - dobra rzecz, powracamy do niej, ale bez CENZURY.

Koniec OT :nie3:
 
 
ero03 
Banita
PERSONA NON GRATA


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 4571
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

~~Ad~~ napisał/a:
Typowe przerzucanie się odpowiedzialnością za to żeby ktoś coś zrobił :(
Dlaczego sami nic nie chcecie zrobić (emeryci wojskowi) ...

A nie zgadzam się z tą tezą. W Krakowie powstało " Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pokrzywdzonych Żołnierzy", adres: www.ospz.yoyo.pl
Już jednaną sprawę, za pomocą kancelarii prawnej, skierowało do TK.
Aktualnie, na mój wniosek, trwają konsultacje wśród członków OSPŻ w kwestii wystąpienie do RPO lub TK w sprawie stwierdzenia zgodności z konstytucją zapisów ustawy emerytalnej, która dzieli emerytów wojskowych na równych i równiejszych w zależności od terminu odejścia ze służby.
Jeśli konsultacje zakończą się pomyślnie to wystąpimy do kancelarii prawnej o przygotowanie fachowego wystąpienia w tej sprawie do RPO lub TK.
Dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych teraz i w przyszłości do zaangażowania się w działanie OSPŻ, bo jak mówi przysłowie "... trzymajmy się kupy, bo kupy nikt nie ruszy ..." ;) :viktoria:

[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 ]
Panowie Kornel i Tomek2008 poruszacie bardzo ważne zagadnienia, ale nie w tym temacie i w ten sposób rozmywacie temat, więc jak mawiał pewien marynarz: ... panowie do brzegu ...
W pierwszym poście wyłożyłem jasno, że temat dotyczy nierównego traktowania emerytów przez aktualnie obowiązującą ustawę, a to przez to, że co roku tworzy nowy portfel emerytalny, spychając portfele z poprzednich lat w coraz to głębszą otchłań niebytu :!:

Dlatego proszę by skupić się na tym temacie, a nie dorzucać nowe wątki, które też są bardzo ważne, ale jeżeli wszystkie wrzucimy do jednego tematu to powstanie przysłowiowy groch z kapustą i będzie z tego tylko wielkie s..... ;) :viktoria:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

I to jest jakiś konkret!
Gratuluję ero03 i życzę sukcesów w walce w słusznej sprawie :viktoria:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
MARKOS 
4



Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 293
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

~~Ad~~ napisał :
Cytat:
Dlaczego sami nic nie chcecie zrobić (emeryci wojskowi), a jednocześnie oczekujecie, że jeszcze służący będą robić w tym temacie wszystko. Wszak, czyż nie macie więcej czasu żeby zadbać o własne sprawy ( a przy okazji i nasze):?:


Kolego Ad z emerytami praktycznie nikt już się nie liczy, to grupa społeczna, która niewiele może zaszkodzić a tylko ponarzekać może przez jakiś czas, potem grzecznie pójdą emeryci w kolejki do lekarza pierwszego kontaktu, bo na prywatne leczenie ich nie stać.
Jeśli obecnie służący nie zaczną ostro stawiać sprawy emerytur, wcześniej wspomnianych paranoi prawnych i niesprawiedliwości, to sami emeryci mogą sobie tylko pokrzyczeć. Siłę na działanie maja stosunkowo młodzi emeryci, ale Ci nie bardzo maja moralne podstawy do protestowania, bo ich dochody nie są jeszcze głodowe. Ci, którzy naprawdę mają niskie emerytury to raczej starsze pokolenie, ale oni już nie maja sił na protesty i walkę w sądach. Poza tym to już nie ta bystrość umysłu i czasu na oczekiwanie efektów trochę mało, bo średnia życia emeryta wojskowego to 2 lata po zakończeniu służby. To przecież w naszym interesie jeszcze służących jest walka o godne uprawnienia emerytalne. A czy nie jest w naszym interesie walka o możliwość zarobienia tyle ile to możliwe bez uszczuplania nie pełnej emerytury.
Może by tak zmusić Rzecznika Praw Obywatelskich - zobligować do zaskarżenia idiotycznych przepisów dyskryminujących wojskowych emerytów. Może by tak Gen Piątas dołożył trochę starań, aby wreszcie ruszyć sprawy on przecież tez jest emerytem i nie wiadomo jak długo jeszcze popracuje) Myślę, że to dogodny moment na podjęcie takich działań. Moja propozycja dla organizacji zrzeszających emerytów. Proponuje wystąpić do Gen. Piątasa o pomoc oraz jednoczesne zainteresowanie mediów i wspomnianego rzecznika. Myślę, że bardzo przydatna była by pomoc prawnika. Niedawno odszedł na emeryturę prawnik z DSOW. Może też byłby zainteresowany problemem. Niestety w imieniu żołnierzy może zadziałać tylko Konwent Dziekanów. Wiadomo, że jeśli żołnierze służący wychylą się zbyt wysoko to zaraz zostaną zgaszeni lub szybko staną się emerytami. Pomysł głośnego zaprotestowania - manifestacji ulicznej pod kościołem w Warczawce też jest potrzebny gdyż, aby doprowadzić do celu to potrzebny jest cały ciąg zdarzeń i protestów- działanie metodyczne i celowo sterowane. Tyle mojej teorii a teraz jest potrzebna mądra głowa, która to wyzwanie podejmie i poprowadzi, ale ja na to jestem zbyt cieniutki.
 
 
Tomek2008 
1


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

ero03 napisał/a:
[ Dodano: Pią 08 Lut, 2008 ]
Panowie Kornel i Tomek2008 poruszacie bardzo ważne zagadnienia, ale nie w tym temacie i w ten sposób rozmywacie temat, więc jak mawiał pewien marynarz: ... panowie do brzegu ...
W pierwszym poście wyłożyłem jasno, że temat dotyczy nierównego traktowania emerytów przez aktualnie obowiązującą ustawę, a to przez to, że co roku tworzy nowy portfel emerytalny, spychając portfele z poprzednich lat w coraz to głębszą otchłań niebytu :!:

Dlatego proszę by skupić się na tym temacie, a nie dorzucać nowe wątki, które też są bardzo ważne, ale jeżeli wszystkie wrzucimy do jednego tematu to powstanie przysłowiowy groch z kapustą i będzie z tego tylko wielkie s..... ;) :viktoria:



Mając na uwadze cd. myśli autora głównego postu dotyczącego emerytur wypada się zastanowić, co przyświeca temu wyłożonemu postowi.


Krytyka sprowadzenia do parteru dyskutanta, świadczy o braku pełnego przygotowania autora postu. Dlatego, wychodzę i spróbuję przygotować problemy do dyskusji.
Nie wolno dzielić środowiska wojskowego. Niech wskaźniki Prezydenta Rzeczypospolitej nie decydują o głosie w sprawie. Bo i tak jest to na krótką chwilę. Pamiętajmy o tym, że Ty też będziesz emerytem, i też Cię zapytają gdzie byłeś jak decydowano. Aktualny zachwyt wskaźnikami jest zdrowy i prawidłowy. Ale dlaczego próbujemy się obrzucać inwektywami kto, czemu i dlaczego, przez gdzie był.
Gdzie jest głos korpusu szeregowych zawodowych i podoficerów zawodowych?

Proszę nie zawężać i ukierunkowywać dyskusji na różnice w wysokości emerytur w odniesieniu do poprzedników.


Tzw. organizacje zostawmy kombatantom. Nie ruszajmy ich i niech się nie ruszają problemu.

Tyle na gorąco. Odezwę się po opracowaniu tematu.

[ Dodano: Sob 09 Lut, 2008 ]
Stevie napisał/a:
Wyślijcie plastikowe talerze. Bardzo wymowne naczynie.

:gent:


Czytając Pana poprzednie posty, sądziłem, że jest Pan poważniejszy.
Co na to Pana Szef.

Nie wstyd tak plamić munduru proszę Pana?
I tak wygląda poważne traktowanie tematu, przez Pana ...
 
 
Makawity
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Rysiu, daj spokój. Tomek2008, ma do spełnienia swoją misję i nie jest ważne że ero03 autor wątku prosi o trzymanie się tematu. Jak przyjdzie TKISNW i sypnie mu "kreskę" to znów będzie oburzony. Ale:

Tomek2008 napisał/a:
Nie mam na tyle czasu czytać,

To dotyczyło zapoznania się jak mnieman z Regulaminem forum. Jak zarobi 30 dni urlopu to może wtedy znajdzie chwilę :lanie:
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

No i widzę że jak to zwykle bywa -niby gadamy w słusznej sprawie [wszyscy] to jednak trzeba złapać sie za klapy z powodu byle pierdoły.
Samym gadaniem nic sie nie wskóra-potrzenbe sa czyny.
Jak widzimy w zamieszczonym linku [przez Tomek2008] były MON w sposób tradycyjny zlał sprawę i przerzucił dpowiedzialność prawną na ogólnie przyjęte rozwiązania !
Na szczęście byłgo MON-a już nie ma jest nowy z ugrupowania ponoć liberalnego ,ale jak znam zycie innej odpowiedzi spodziewać sie nie trzeba.
Tak wiec zacznijmy może od spisania wszystkich bzdur w przepisach emerytalnych dotyczących byłych wojskowych.
Jak już będziemy mieli czarno na białym wszystko wyszczególnione będziemy mogli zastanowić sie gdzie i komu to wysłać oraz kto może nam w tym być pomocny -wszak zagladają tutaj na forum osoby ze świecznika .
W celu spisania wszystkich bzdetów emerytalnych przyklejam w dziale emerytura temacik w którym będziemy jedynie dopisywać głupie przepisy dotyczące naszych emerytur.

http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=308921#308921

Zapraszam !
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
kuba33 
4


Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 236
Skąd: polska
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   Zmiany ustawy emerytalnej

hmm Panowie nie rozumiem waszego rozgoryczenia. Piszecie że kadra was nie rozumie że każdy myśli o sobie że emeryci oficerowie pracują w upokarzających warunkach w cywilu idt. Jak szybko zmienia się wasz światopogląd na świat. To teraz podam wam przykład. Będąc czynnymi oficerami i podoficerami pracując w sztabach i innych intratnych stanowiskach żaden z was nie zainteresował się sprawiedliwośćia .Żadnego z was nie stać było na gest by z rzecz sie swojej nagrody na żęcz mniej zarabiających na pododdziałach itd nikt z was nie pofatygował sie na rozmowę do nas malutkich by spytać jak ci się żyje czy czegoś ci potrzeba coś ci pomoc co najwyżej sporzadziliście paszkwil na nasz temat. Ta kadra co jest na samym dole od początku radzi sobie z biedą i szydzeniem oraz szyderczymi uśmiechami swoich przełożonych. Więc nie oczekujcie teraz solidarności od ludzi których przez cała służbę wojskowa mieliście za nic za popychadła i za coś gorszego. Dlatego was mi nie szkoda a miło zobaczyć wasz upadek po zdjęciu munduru wtedy naprawde widać co jesteście warciu........... czyli........ kuba .p.s. nie żadajcie szacunku oni zrozumienia od ludzi skoro cała służbe nie stać was było na zrozumienie innych
_________________
Jeśli nie możesz czegoś zostawić na zawsze w 5 minut nie zaczynaj ze mną!!!!
 
 
gonzo 
4
curious



Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 254
Skąd: Skądinąd
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Jeśli teraz nie pojawią się konkrety to będzie można uznać, że żartowaliście, więc Koledzy... do roboty. :tv:

Pozdrawiam :hey:
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   Re: Zmiany ustawy emerytalnej

kuba33 napisał/a:
hmm Panowie nie rozumiem waszego rozgoryczenia. Piszecie że kadra was nie rozumie że każdy myśli o sobie że emeryci oficerowie pracują w upokarzających warunkach w cywilu idt. Jak szybko zmienia się wasz światopogląd na świat. To teraz podam wam przykład. Będąc czynnymi oficerami i podoficerami pracując w sztabach i innych intratnych stanowiskach żaden z was nie zainteresował się sprawiedliwośćia .Żadnego z was nie stać było na gest by z rzecz sie swojej nagrody na żęcz mniej zarabiających na pododdziałach itd nikt z was nie pofatygował sie na rozmowę do nas malutkich by spytać jak ci się żyje czy czegoś ci potrzeba coś ci pomoc co najwyżej sporzadziliście paszkwil na nasz temat. Ta kadra co jest na samym dole od początku radzi sobie z biedą i szydzeniem oraz szyderczymi uśmiechami swoich przełożonych. Więc nie oczekujcie teraz solidarności od ludzi których przez cała służbę wojskowa mieliście za nic za popychadła i za coś gorszego. Dlatego was mi nie szkoda a miło zobaczyć wasz upadek po zdjęciu munduru wtedy naprawde widać co jesteście warciu........... czyli........ kuba .p.s. nie żadajcie szacunku oni zrozumienia od ludzi skoro cała służbe nie stać was było na zrozumienie innych


Wiesz -większosć tej kadry która stała sie emerytami i jest jej źle to ludzie którzy właśnie byli na [jak to nazwałeś ] na "dołach"
Ci co byli "na górach" w większosci doskonale sobie radzą bo mają pełne wysługi,wyrobione znajomości,mieszkają w wielkich miastach .... itd
Tak więc mogę Ci jedynie powiedzieć że życzę Ci aby kiedyś ktoś powiedział "wcale mi ciebie nie żal" :!:
Tak się składa że jestem tym z dołów ,po za tym jestem człowiekiem i szcunek mam do wszystkich -nawet do Ciebie -mimo tego ze twoją wypowiedź można potraktować jedynie kopem do wysypiska.
Nie wywalę jej na śmietnik forum ,tylko po to aby inni zobaczyli jaki z ciebie frustrat kolego ,a jako moderator z dołów przywalam ci ostrzeżenie za brak ogłady :!:


GRYZLI-MOD
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
jozek59 
3


Wiek: 64
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 111
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Powinno się przywrócić emerytury od etatu -to znaczy jak wzrasta pensja ,to wzrasta emerytura . Ciągle by było tyle samo z jakiego U się odeszło . Nic lepszego się nie wymyśli :x :x :x :x :x
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group