Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Endriu48
Pią 19 Gru, 2008
Test Antywirusów
Opublikował Wiadomość
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

Wyłoniono złotych medalistów:
Avira Antivir Personal Edition Classic 7.06
F-Secure Anti-Virus 2008

To się cieszę , bo używałem jednego i drugiego i nie było problemów.Moim skromnym zdaniem
Avira mniej spowalnia system od F-secure, ale są porównywalne. Zaskoczyło mnie miejsce Avasta... dla mnie jest to knot nie warty uwagi... przepuszcza dużo koni trojańskich...i spowalnia system do granicy mojej cierpliwości.
 
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

Co do Avira Antivir Personal Edition Classic 7.06 nie mogę się wypowiadać ponieważ nigdy nie korzystałem.
Natomiast pakiet F-Secure Internet Security 2008 posiadam zainstalowany już od trzech miesięcy na sprzęcie z którego obecnie piszę. Jestem z niego zadowolony. Muszę Ci jednak powiedzieć iż tydzień temu gdy miałem poważne problemy z windą, spowodowane niechcianym oprogramowaniem (wspomniane trojany), to właśnie w całkowitym usunięciu z zasobów pomógł mi krytykowany przez Ciebie avast4setuppolpr. Jego wadą jest natomiast brak takich dodatków jak np. Firewall.

Rozumię iż oceniano tylko program antywirusowy nie pakiety do ochrony antywirusowej. Możesz podać adres gdzie wyczytałeś o klasyfikacji tych programów.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

adamfux napisał/a:
atomiast pakiet F-Secure Internet Security 2008 posiadam zainstalowany już od trzech miesięcy na sprzęcie z którego obecnie piszę. Jestem z niego zadowolony.


Bardzo muli ... :zly3:

RadArek napisał/a:
Zaskoczyło mnie miejsce Avasta... dla mnie jest to knot nie warty uwagi...


Każdy może mieć swoje zdanie :cool: . Używam Avasta od dwóch lat, na przemian z Nod32, Panda, Norton, Avira, AVG, ... :???: W mojej osobistej ocenie jest jednym z lepszych w dodatku jest dostępny jako darmowe oprogramowanie. :viktoria:

Dobry atyvir, to pół sukcesu, drugie to dobra zapora sieciowa. ZoneAlarm w pełnym pakiecie wraz z Avast-em dają dobrą gwarancję i ochronę przed wszelkimi intruzami ... :)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

Tak jak mówisz drogi modzie. Każdy ma swoje zdanie i ja napisałem swoje. Ale na pewno na szybkość działania systemu ma ogromny wpływ jakim sprzętem dysponujemy. :viktoria:
 
 
 
coyota
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

K.I.S wersja 6 i jestem zadowolony :)
:gent:
 
 
Mrufka
2


Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 58
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

coyota napisał/a:
K.I.S wersja 6 i jestem zadowolony :)
:gent:

Możesz na legalu zrobić upgrade do KIS 7,0 na tym samym kluczu licencyjnym.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   

Właśnie przeinstalowałem KIS na v. 7.0.1.325 PL i jest OK :viktoria:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
matt 
4
Mr retired


Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 287
Skąd: Z emerytury
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

focus napisał/a:
adamfux napisał/a:
atomiast pakiet F-Secure Internet Security 2008 posiadam zainstalowany już od trzech miesięcy na sprzęcie z którego obecnie piszę. Jestem z niego zadowolony.


Bardzo muli ... :zly3:

RadArek napisał/a:
Zaskoczyło mnie miejsce Avasta... dla mnie jest to knot nie warty uwagi...


Każdy może mieć swoje zdanie :cool: . Używam Avasta od dwóch lat, na przemian z Nod32, Panda, Norton, Avira, AVG, ... :???: W mojej osobistej ocenie jest jednym z lepszych w dodatku jest dostępny jako darmowe oprogramowanie. :viktoria:

Dobry atyvir, to pół sukcesu, drugie to dobra zapora sieciowa. ZoneAlarm w pełnym pakiecie wraz z Avast-em dają dobrą gwarancję i ochronę przed wszelkimi intruzami ... :)


Używam Linuksa od kilku lat. Nie bardzo wiem, co to wirusy.., zatem rozwińcie temat drodzy koledzy... :tongue10:
_________________
Ech....
 
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

System operacyjny to osobna historia. Jak chcesz sobie przypomnieć, to podaj IP to zobaczysz co to trojan, wirus,itd. Wiem odpowiesz iż posiadasz butowalnego z płyty np. Ubuntu7. na to też, znam metody, przeniknięcia do Twoich zasobów zapisanych na twardzielu.

[ Dodano: Nie 09 Mar, 2008 ]
matt napisał/a:
Bardzo muli ...
,,F- secure" - zgadza się, na słabszym sprzęcie, dość mocno.
Ja mam go zainstalowanego na WIN XP, pamiątki dual Geila 2016. płyta Asus na P-35. proca intel core2 Quad Q 6600@ 2.4GHz. twardziel ST 3500320AS. karcie graficznej NIVIDIA GeForce 8600 GTS. Śmiga aż miło.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

Co do F - Secure - pełna zgoda. Jest świetny. Kaspersky - jak dla mnie nieco "mulący" (fajny był ten darmowy AVS, ale "dobre się skończyło"). Polecam ESET - nawet przy nieco słabszej konfiguracji, prawie nie widać go w systemie, a skuteczność bez zarzutów.
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 10 Mar, 2008   

Cytat:
to podaj IP to zobaczysz co to trojan, wirus,itd.

Śmiało 127.0.0.1 do dzieła adamfux
Co do antywirusów przydałby się test jak który obciąża system. To akurat jest trudniejsza sprawa niż zbadanie skuteczności. Jeden zainstaluje jednego antywirusa na super sprzęcie i powie potem że mało obciąża system. To wszystko tylko słowa. Prawdziwy test by się przydał. Jest jednak zbyt trudny dlatego są tylko opinie na ten temat.
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Cytat:
Śmiało .??.???.?. do dzieła
Dobra,dodra jesteś GURU. Zwycięzca.

Nie śmiem tego zrobić, ponieważ jestem pasjonatem komputerów, i nikogo nie zachęcam do zabawy w piractwo internetowe. Ty kolego zabardzo nie ufaj jednak we własne umiejętności bo kiedyś możesz zapłacić wysoką cenę i to nie tylko programową ale i sprzętową lub nawet finansową.

Admin zmień IP podany przez thikim bo jeszcze naprawdę kogoś skusi.
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

adamfux, jesteś pasjonatem komputerów i nie wiesz jakie thikim IP podał :?: ;) Wiesz co to jest localhost :?: ;)

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

localhost127.0.0.1 to adres IPv4 komputera lokalnego. Odpowiadająca mu nazwa mnemoniczna to localhost. Komunikacja z 127.0.0.1 oznacza wymianę informacji wewnątrz jednego hosta.
Zgodnie z RFC 3330 komunikacja w jednym komputerze możliwa jest poprzez adresy mieszczące się w puli 127.0.0.1/8. Jeżeli wystąpi odwołanie do adresu 127.x.x.x, gdzie za x podstawimy liczby od 0 do 255 (1 do 255 w przypadku ostatniego bajta), to zawsze odnosi się do hosta lokalnego. Odpowiada to masce sieciowej 255.0.0.0.
to adres Ipv6 komputera lokalnego. Zgodnie z RFC 3513 urządzeniu za localhost opowiada zakres adresów ::1/128
Loopback to wirtualne urządzenie sieciowe, które ma tylko jedno wejście. Często przypisuje się do niego adres 127.0.0.1. W systemie operacyjnym loopback zasadniczo nie różni się od prawdziwego urządzenia sieciowego (np. karty sieciowej). Dziś wiele aplikacji wymaga obsługi protokołu IPv4 i urządzenia typu loopback nawet wtedy, jeżeli fizyczna sieć IPv4 nie jest dostępna i nie byłaby wykorzystywana. Poszczególne programy wykorzystują techniki sieciowe do wymiany informacji w jednej maszynie bez wykorzystywania takich urządzeń jak np. modem.


Adres IP (Internet Protocol address) to unikatowy numer przyporządkowany urządzeniom sieci komputerowych, protokół IP. Adresy IP są wykorzystywane w Internecie oraz sieciach lokalnych. Adres IP zapisywany jest w postaci czterech oktetów w postaci dziesiętnej oddzielonych od siebie kropkami, np. adres IP:
207.142.131.236 lub 85.147.58.245
odpowiada komputerom obsługującym serwis Wikipedii. Użytkownicy Internetu nie muszą znać adresów IP. Nazwa www.wikipedia.org jest tłumaczona na adres IP dzięki wykorzystaniu protokołu DNS. Adres IP jest przyznawany każdemu użytkownikowi przez jego dostawcę internetu (ISP).
_________________
http://www.pracownicywojska.ugu.pl/index.htm
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Wypadałoby ująć w cytat to co cytujesz za wikipedią, czyli wszystko :D
Adres 127.0.0.1 podałem w związku ze słynnym tekstem 'hakera' na IRC :
"Podaj mi swój IP to Cię shakuję"
Mam nadzieję że mod tego nie wywali, a jak wywali cóż...:D
Cytat:
Pewien [ocenzurowano] obrażał wszystkich na pewnym kanale IRC. Większość ludzi uważała to nawet za dość zabawne, ale zabawa miała się dopiero zacząć... Niebiezpieczny haker o ksywie bitchhecker postanowił zaatakować autora tej historyjki i komentarzy, znanego jako Elch.
* bitchchecker (~java@euirc-a97f9137.dip.t-dialin.net) Quit (Ping timeout#)
* bitchchecker (~java@euirc-61a2169c.dip.t-dialin.net) has joined #stopHipHop
{bitchchecker} czemu mnie wykopaliście
{bitchchecker} nie potraficie normalnie rozmawiać
{bitchchecker} odpowiedzcie!
{Elch} nie wykopaliśmy cię
{Elch} miałeś ping timeout: * bitchchecker (~java@euirc-a97f9137.dip.t-dialin.net) Quit (Ping timeout#)
{bitchchecker} jaki ping człowieku?
{bitchchecker} timing mojego pc jest prawidłowy
{bitchchecker} mam nawet dst
{bitchchecker} zabanowałeś mnie
{bitchchecker} przyznaj to sukinsynu
{HopperHunter|afk} LOL
{HopperHunter|afk} kurde, ale jesteś głupi, DST^^
{bitchchecker} zamknij się MAMY DST!
{bitchchecker} już od dwóch tygodni
{bitchchecker} jak włączasz kompa to pokazuje się komunikat od windowsów, że zastosowano DST
{Elch} Jesteś prawdziwym ekspertem do komputerów
{bitchchecker} zamknij się bo cię zhakuję
{Elch} ok, już jestem cicho, tylko nie pokazuj nam jakim jesteś dobrym hackerem
{bitchchecker} podaj mi swoj numer sieciowy chlopie i jestes martwy
{Elch} to chyba 129.0.0.1
{Elch} albo może 127.0.0.1
{Elch} tak, właśnie: 127.0.0.1 Czekam na twój wielki atak
{bitchchecker} za pięć minut wykasuję ci twardziela
{Elch} Zaczynam się bać...
{bitchchecker} zamknij się, już cię nie ma
{bitchchecker} mam taki program gdzie wprowadzę twój IP i leżysz
{bitchchecker} pożegnaj się
{Elch} z kim?
{bitchchecker} z samym sobą koleś
{bitchchecker} buy buy
{Elch} Cały drżę na myśl co taki wielki Hack0rs może mi zrobić
* bitchchecker (~java@euirc-61a2169c.dip.t-dialin.net) Quit (Ping timeout#)
To co się stało było oczywiste: gościu wprowadził własny adres IP do swojego Wielkiego Programu Hakującego i doprowadził do padu własnego systemu. Trochę mu ten atak nie wyszedł. Myślałem, że mam z nim spokój, ale dobry haker nigdy się nie poddaje. Po dwóch minutach wrócił...
* bitchchecker (~java@euirc-b5cd558e.dip.t-dialin.net) has joined #stopHipHop
{bitchchecker} koles masz szczęście, że mój komp padł bo byłoby po tobie
{Metanot}
{Elch} bitchchecker: Więc spróbuj znowu... Mam nadal ten sam IP: 127.0.0.1
{bitchchecker} aleś ty głupi
{bitchchecker} powiedz buy buy
{Metanot} ach, [cenzura] się
{bitchchecker} buy buy elch
* bitchchecker (~java@euirc-b5cd558e.dip.t-dialin.net) Quit (Ping timeout#)
Napięcie rosło... Czy po tych dwóch wpadkach będzie potrafił doprowadzić do padu MÓJ komputer? Czekałem lecz nic się nie działo. Poczułem ulgę... Minęło całe sześć minut zanim przygotował następny atak. Był Hackerem łamiącym zabezpieczenia największych baz danych, więc tym razem już wiedział, co się stało.
* bitchchecker (~java@euirc-9ff3c180.dip.t-dialin.net) has joined #stopHipHop
{bitchchecker} elch ty sukinsynu
{Metanot} bitchchecker ile masz lat?
{Elch} co jest bitchchecker?
{bitchchecker} masz frie wal
{bitchchecker} fire
{Elch} może, nie wiem
{bitchchecker} mam 26
{Metanot} takie zachowanie w wieku 26 lat?
{Elch} jak się dowiedziałeś o tym firewallu?
{bitchchecker} bo twój pedalski fire przekierował mój sygnał do mnie
{bitchchecker} bądź facetem, wyłącz to g***o
{Elch} fajne, nie wiedziałem, że to możliwe.
{bitchchecker} wtedy mój wirus zniszczy twojego pcta koleś
{Metanot} hakujecie się chłopaki?
{Elch} tak bitchchecker próbuje mnie zhakować
{Metanot} ej bitchchecker jeśli jestes hakerem to musisz obejść firewalla, nawet ja wiem jak to zrobić
{bitchchecker} tak koles, hakuje elcha ale ten cienias ma firewalla
{Metanot} jakiego masz firewalla?
{bitchchecker} jak dziewczynka
{Metanot} firewall to norma i prawdziwy haker musi umieć sobie z nim poradzić... dziewczynkol^^
{He} Bitch daj se jacksona (przypis tłumacza: ) i wyluzuj. Pozwalasz się sprowokować i dajesz tym dzieciaczkom nowe powody do śmiechu
{bitchchecker} wyłącz firewalla to wyśle ci wirusa [ocenzurowano]
{Elch} Nieee
{Metanot} ej bitchchecker czemu on ma wyłączać, ty powinienes to zrobić
{bitchchecker} boisz się?
{bitchchecker} nie będę hakował jak on się chowa jak dziewczynka za firewalleml
{bitchchecker} elch wyłącz twój @!#$ !
{Metanot} chciałbym tu coś powiedzieć, czy znasz definicję hackingu??? jak on wyłączy firewalla to będzie jak zaproszenie i to nie ma nic wspólnego z hackingiem
{bitchchecker} siedź cicho
{Metanot}
{bitchchecker} moja babcia używa fire a
{bitchchecker} a ty cieniasie myślisz, że jesteś cool ale nie masz odwagi łazić po sieci bez fire a?
Nazywa mnie dziewczynką i mówi, że tylko jego babcia używa firewalla. Wiem, że starsi ludzie są o wiele inteligentniejsi od młodych ale nie mogłem tego tak zostawić. Aby sprawdzić jego umiejętności postanowiłem go okłamać. Nie mam firewalla, tylko router. Zostawiłem wszystko tak jak jest...
{Elch} bitchchecker, kolega pokazał mi jak wyłączyć firewalla. Możesz zaczynać
{Metanot} bitchhacker can’t hack
{Black{TdV}} ładna gra słów
{bitchchecker} czekaj koleś
{Elch} bitchchecker: czekam na twój atak!
{Metanot} mówie wam, że to nie haker
{bitchchecker} koleś chcesz wirusa?
{bitchchecker} podaj mi twój IP to wykasuję ci twardziela
{Metanot} daj se siana sam jestem hakerem i wiem jak się zachowuja hakerzy a ty na 100.00% nie jesteś hakerem.^^
{Elch} 127.0.0.1
{Elch} łatwizna
{bitchchecker} lolololol ty głupku, zaraz cię załatwię
{bitchchecker} i już pierwsze pliki znikają being deleted
{Elch} mamuniu...
{Elch} sprawdzę
W panice odpaliłem Explorera, serce waliło mi jak młot. Czyżbym go nie doceniał?
{bitchchecker} nie ma już ratunku sukinsynu
{Elch} oj niedobrze
{bitchchecker} elch ty durniu, twojego dysku g: już nie ma
{Elch} tak, nic na to nie mogę poradzić
{bitchchecker} a za 20 sekund zniknie f:
Tak. To była prawda. Nie miałem dysków G: and F:. Czy w ogóle kiedykolwiek miałem takie dyski? Nieważne, nie miałem czasu na myślenie. Byłem przerażony, a bitchchecker uspokajał mnie odniesieniami do muzyki:
{bitchchecker} tupac rules
{bitchchecker} elch sukinsynu f: juz nie masz i e: też
Dysk E O mój Boże... Tam były wszystkie gry. I zdjęcia z wakacji. Sprawdźmy... No wszystko jest. Ale haker mówi, że to wymazał...
A może to się nie dzieje na moim komputerze?
{bitchchecker} d: wykasowany w 45% o lolololol
{He} czemu meta nic nie mowi
{Elch} prawdopodobnie tarza sie po podlodze ze smiechu
{Black{TdV}}
{bitchchecker} nie masz już d:
{He} dalej CWELU
Gość jest niezły. Przypuszczalnie wykasował mi CD-ROM! Zamienił mojego starego CDka na nagrywarkę!! Ale jak tego dokonał? Muszę go zapytać. Trochę go ośmielić. Sam udziela mi porad jak uniknąć takich katastrof na twardych dyskach.
{bitchchecker} elch chlopie aleś ty głupi, nigdy nie dawaj twojego ip nikomu w internecie
{bitchchecker} dysk c: 30 percent
Czy powinienem mu powiedzieć, że to nie mój komputer atakuje?
* bitchchecker (~java@euirc-9ff3c180.dip.t-dialin.net) Quit (Ping timeout#)
Za późno... Była 20:22 gdy zobaczyliśmy ostatni wpis hakera o imieniu "bitchchecker". Widzimy, że miał "Ping timeout". Od tamtej pory go nie widziano... pewnie to przez zmianę czasu na letni...
Kilka słów wyjaśnienia dla mniej zorientowanych w temacie hackowania:
127.0.0.1 to zawsze adres IP komputera, którego używasz. Jakiekolwiek komendy skierowane pod ten adres wrócą do komputera, który te komendy wysyła.
DST to daylight saving time czyli zmiana czasu na zimowy i letni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group