Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ze wstydem proszę o pomoc...
Opublikował Wiadomość
Ojcu 
1


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob 08 Mar, 2008   Ze wstydem proszę o pomoc...

Czołem! Mam taik problem. Lubię bawić się w takie militarystyczne gry. Mam moracza itp. Ale kostka mi się rozwaliłc i zamówiłem druga. Kiedy mi doszla to mialem do niej dołączone 3 pary szelek i nie wiem jak zamontować pare taka do owego plecaka proszę o pomoc!! ps. wcześniej miałcm z szelkami niezłączonymi od razu przyszyte.!!
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   Montaż szelek

Witaj militarysto.
Jak pewnie zauważyłeś szelki mają pólokrągłe klamerki a kostka paski. Szelki maja kształt "y" więc trzeba rozczepić dolną część "y" i przełożyć ją przez oczko na środku plecaka a pożniej ponownie zczepić. Nastepnie górne paski przechodzą przez pierwsze oczko blizej srodka "y" a następnie zaczepia się je metalowym zaczepem za drugie oczko i tak z drugiej strony szelek.
Trudno jest to opisać a zdjęć nie mam lepiej jak sobie nie poradzisz z moim opisem znależć kogoś kto był w wojsku to ci pokaże.
Pozdrawiam.
 
 
Gipki 
3



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 136
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

O ile pamietam to do kostki były paso-szelki. Żeby założyć trezba mieć pas. Cywilne wersje były jakoś przerobione...
_________________
W Wojsku lepiej mieć spokój niż racje....
 
 
Ojcu 
1


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

Nie udało mi się :P Może spróbujecie mi to wytłumaczyć na tych zdjęciach :) Jak coś to moge jeszcze dorobić. Wiem jak dół zaczepić ale niewiem jak górę plz o pomoc :)

http://img246.imageshack....obraz001em2.jpg
http://img246.imageshack....obraz002em3.jpg
http://img246.imageshack....obraz003bk7.jpg
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

Musisz mieć do tego jeszcze pas, oryginalnie jest parciany ale każdy szeroki sie nada.
Wpierw zakładasz i dopasowujesz szelki, te w kształcie litery "Y" tak żeby pojedyncza nóżka była na plecach a górne ramiona Y przechodziły przez barki na brzuch. Na każdym końcu szelek /litery Y/ masz takie pętle, przez nie masz przeciągnąć pas główny, i wszystko wyregulować. Dopiero jak wszystko będzie sie trzymać w kupie można zapinać plecak
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Ojcu 
1


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

No dzięki, zaraz spróbuję mam tam kilka pasów to zobaczę co da się zrobić. A jeśli chciałbym go nosić w cywilu?? Tzn. chyba Pas by mi przeszkadzał jakbym nosiłw tym książki do szkoły. Jest metoda bez pasa?
 
 
daria 
5
Walczący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 362
Skąd: Poland
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   do OJCU

Trudno nawet mająć zdjęcia ci to wytłumaczyć no ale spróbuję. Pasoszelki na dwóch pasach mających wyściółkę mają zamontowane oczka metalowe i to do nich zamocuj zaczepy gornych pasków kostki. Niektóre pasoszelki mają po dwa komplety oczek na każdym pasku a niektóre po jednym. Te twoje mają chyba po dwa rzedy oczek więc górne paski kostki przewlecz przez pierwsze oczka od skrzyżowania pasków i zaczep do drugiego rzedu a dolne paski kostki po przerzuceniu ich pod pachami podłącz bezposrednio do dolnych oczek. Zeby całość nie latała to na kostce na srodku jest oczko przez które możesz przełożyć pasek szelek który idzie na plecach po uprzednim jego rozłączeniu a potem musisz wszystko dobrze naciągnąć i dopasować bo twórcqa tego zestawu nie myslał o wygodzie.
Następnym razem kupuj plecak z dołączonymi maszynowo pasoszelkami bo takie zestawy są tez w sprzedaży a mniej męczenia.
Mam nadzieję że jakoś ci to pomoże w zamontowaniu tego zestawu na plecach.
Trudno jest to opisać na internecie lepiej chyba by mi wyszedł pokaz.
Pozdrawiam.
 
 
Ojcu 
1


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

No i działa!! :D dzięki wszystkim za pomoc. Zaraz podczepiam pas, mundur i ide wytestować :) Tyle że muszę troche zagiąć te uchwyty żeby się nie zsunęły podczas użytkowania :P Jeszcze raz dzięki z apomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group