Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odroczenia od zasadniczej służby wojskowej
Opublikował Wiadomość
qazwsx 
1


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   Odroczenia od zasadniczej służby wojskowej


Tu wpisujemy problemy z odroczeniami.



witam ma pytanie. przyszło mi wezwanie po "bilet" do wojska. i teraz, ja chodzilem wczesniej do technikum mechanicznego 4 letnie, w klasie trzeciej rozwiazali mi klase pozniej chodzilem do liceum wieczorowego nieskonczylem bo mnie wykreslili ze szkoly. i teraz pytanie czy jak mam wyksztalcenie gimnazjalne to mnie wezma do woja. czy jakis papierek ze szkoly mi pomoże aby m,nie odroczyli na 12 miesiecy abym mogł skonczyc technikum

Polecam koledze uważne zapoznanie się z punktem II/6 Regulaminu. P_E


 
 
steve_lfc 
1


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 2
Skąd: KLB
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Kontynuuje temat : http://www.nfow.pl/viewtopic.php?p=338893#338893

Dostałem zaświadczenie ze szkoły, że zostałem do niej przyjęty (po wpłaceniu wpisowego) 31 maja ale że nauke zaczne pierwszego wrzesnia..., czy to pomoze? I czy razem z tym zaswiadczeniem mam dostarczyc jakis wniosek? Jak to ma wygladac...? Mozna pocztą czy trzeba osobiscie?

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 ]
pomoze ktos... ?
 
 
druh 
3



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 117
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

A jeżeli skończyłem w tym roku liceum i mam odroczenie do lutego (B12) to powinienem się przejmować i donosić jakieś papiery do WKU czy po prostu dopiero w lutym?
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   Oczywiście

Jak wyżej, świadectwo należy dostarczyć. Tak w kwestii wyjaśnienia nie posiadasz odroczenia tylko czasową niezdolność do służby wojskowej na okres 12 miesięcy.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
zgorek 
1


Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Witam

Mam spory problem i mam nadzieje ze tu na forum znajdę odpowiedź. A mianowicie dostałem kartę powołania na sierpień, nie ukrywam że nie uśmiecha mi się iść do wojska z trzech głównych przyczyn - jestem chory na przepuklinę przełyku, od września mam zacząć szkołę i kredyty których bank mi nie zawiesi na czas odbywania służby. Pisałem juz odwołanie ale minął miesiąc i nie ma żadnego odzewu. Co do mojej choroby to na komisji usłyszałem ze da się z tym żyć. Znalazłem wykaz chorób zwalniających ze służby i znalazłem coś takiego : kategoria D - Przepukliny przeponowe nieznacznie upośledzające sprawność ustroju
kategoria E - Przepukliny przeponowe znacznie upośledzające sprawność ustroju. Moje pytanie jest takie że chciałbym sie dowiedzieć gdzie moge zaskarżyć decyzję mojego WKU i jakie mam w ogóle szanse.
 
 
squall1986 
1


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Witam

Mam pytanie.Po otrzymaniu od WKU biletu miałem wypadek - skręciłem staw
skokowy. Obecnie jestem na zwolnieniu. Czy w tym wypadku dalej obowiązuje
mnie pobór i czy mogą mnie ściągnąć siła do jednostki. Dodam że na
zwolnieniu mam zaznaczone żę mam leżeć. Proszę o szybką odpowiedz.
 
 
Navy 
1


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 47
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Napisz prośbę o odroczenie z powodu wypadku.
Skąd mają wiedzieć, że coś Ci się stało i nie możesz odbyć ZSW ?
_________________
 
 
squall1986 
1


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008   

Była starsza i powiadomiła WKU ze miałem wypadek to nawet kopi zwolnienia lekarskiego nie zwieli tylko powiedzieli żebym sie stawił w jednostce 13 po zwolnieni a lekarz mi powiedział ze co najmniej miesiąc będę na zwolnieniu więc będę miał przedłużone a idę na kierowce wiec jak stawie sie później to już prawka na C nie zrobię przynajmniej tak mi powiedzieli wiec mogą mnie ściągnąć na siłę do jednostki???

Bądź tak dobry i nie stosuj slangu, wyrażenie ,,starsza" może jest odpowiednie na jakomś młodzieżowym forum...

Stosuj znaki przestankowe, wychodzi z tego bełkot.

 
 
m_51 
1


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Słupca
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

witam
byłem w WKU.. dostałem skierowanie do Terenowej Wojskowej Komisji Lekarskiej w celu ustalenia aktualnej zdolności do służby wojskowej.. jestem karany (za jazdę pod wpływem środków odurzających).. miałem odroczenie do 30.06.2008 z powodu dalszej nauki lecz szkoły nie skończyłem.. teraz złożyłem ponownie papiery do szkoły.. czy pójdę do wojska??
 
 
m_51 
1


Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Słupca
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

??
 
 
ekol 
2



Wiek: 38
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 58
Skąd: opelotka ;)
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Może, ale nie musi. Pójdziesz, to się przekonasz. Widocznie chcą Cię jeszcze raz pooglądać :cool:

OT
Rysio, stopnie, które podałeś wyszły z użycia. Odpowiednio używa się obecnie: stopień lekki, stopień umiarkowany, stopień znaczny (bądź głęboki). :gent:
_________________
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy.

(G. Guareschi)
 
 
 
diesel 
1


Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Witam (pierwszy post)

Pisze tutaj poniewaz nie znalazlem innego pasujacego do mojego pytania, mianowicie w marcu odbyl sie pobor ze wzgledu ze bylem jeszcze wtedy w liceum dostalem odroczenie do 31.08.2008 - jako ze coraz blizej ta data chcialbym sie dowiedziec jak bedzie wygladac sprawa:
1.przede wszystkim kiedy musze sie zglosic(rozumiem ze przed 31 - w dowolnym terminie?)
2. czego bede ode mnie wymagac(swiadectwo ukonczenia szkoly, maturalne?) - slyszalem ze samo okazanie swiadectwa ukonczenia szkoly zalatwia odroczenie na jakis czas
3. dodatkowo z dniem 1lipca zaczalem staz(6miesiecy) - jak ma sie sprawa z tym zagadnieniem
4. jednoczesnie poskladalem papiery na wyzsze uczelnie, ale tu kolejna sprawa rekrutacja jest do 20wrzesnia, wiec dopiero po tym terminie przy ewentualnym dostaniu sie bede mogl okazac zaswiadczenie o kontynuacji nauki(studia zaoczne)
5. i ostatnie w miedzyczasie tzn od czasu poboru zmienily sie troche moje kwalifikacje -dodatkowe kategorie prawa jazdy - czy musze o tym informowac?
Troche sie moich watpliwosci nazbieralo :D , prosze o odpowiedzi, pozdrawiam

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu. P_E
 
 
Tryton 
2


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

diesel napisał/a:
1.przede wszystkim kiedy musze sie zglosic(rozumiem ze przed 31 - w dowolnym terminie?)
Nie musisz wykazywać sie nadgorliwością i zgłaszać się do WKU sam z siebie. Powinieneś się stawić wówczas gdy otrzymasz wezwanie.
Cytat:
2. czego bede ode mnie wymagac(swiadectwo ukonczenia szkoly, maturalne?) - slyszalem ze samo okazanie swiadectwa ukonczenia szkoly zalatwia odroczenie na jakis czas
Jako że jesteś świeżoupieczonym maturzystą WKU powinno dać Ci spokój do października. Nie jest to co prawda nigdzie zapisane ale jest taka praktyka.
Świadectwa trzeba jak najbardziej zabrać ze sobą.
Cytat:
3. dodatkowo z dniem 1lipca zaczalem staz(6miesiecy) - jak ma sie sprawa z tym zagadnieniem
Nie ma to nic do rzeczy. Od biedy można podać ten fakt przy staraniu się o odrocznie ze względu na ważne sprawy osobiste. W Twoim przypadku nie ma potrzeby wystepować o takie odroczenie.
Cytat:
5. i ostatnie w miedzyczasie tzn od czasu poboru zmienily sie troche moje kwalifikacje -dodatkowe kategorie prawa jazdy - czy musze o tym informowac?
Według prawa powinieneś informować WKU o nowych kwalifikacjach które zdobyłeś. Robisz to gdzy WKU Cię wzywa.
 
 
leoncio 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 483
Skąd: lotnisko i WKU
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Z tym wstrzymywaniem się od nadgorliwości w informowaniu WKU to nie tak do końca. Obowiązują przepisy ws. wojskowego obowiązku meldunkowego i informowania wojskowych komendantów uzupełnień o osobach podlegających obowiązkowi obrony, które nakładają na poborowego obowiązek przedstawiania w WKU świadectw ukończenia szkół, nabycia uprawnień zawodowych, ich podwyższenia itd. Jezeli absolwent szkoły nie zgłosi się ze świadectwem w WKU, jest wzywany w celu "uzupełnienia ewidencji" lub "powołania do zas.sł.wojsk." Robi się niepotrzebne zamieszanie, bo często uczy się daleko od domu (mieszka tam bez zameldowania) i trudno mu zgłosić się na wezwanie. Rodzice dzwonią do WKU, że "syn przyjedzie dopiero za 2 miesiące i tylko na weekend, bo nie ma czasu" Nie wiadomo na dobrą sprawę, jaki jest wtedy jego status. Lepiej samemu zgłosić się, pokazać świadectwo, zapowiedzieć kontynuację nauki, a jak rozpocznie się rok szkolny/akademicki - bez wezwania, niezwłocznie dostarczyć zaświadczenie ze szkoły/uczelni i wypisać wniosek o udzielenie odroczenia. I jest OK. Bać powinni się ci, co szkoły przerwali a udają, że chcą się dalej uczyć.
_________________
Pytanie mechanika MiG-21: jaki jest zasięg pocisku R-3S? Odpowiedź specjalisty: łeeeeee, te to lecą!
 
 
Tryton 
2


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

Prawda też jest taka ze niezależnie czy na wezwaniu napisne jest: "w celu uzupełnienia ewidencji" czy też "w celu powołania do ZSW" to i tak chodzi o powołanie do ZSW.
Jeśli ktoś chce być wzorowym obywatelem to może zaraz po odebraniu świadectwa skierować się do WKU. Ja nigdy nie miałem ochoty na takie wyprawy bo kosztowałoby mnie to kilkanaście złotych i 3-4 godziny straconego czasu. Tym ktorzy naukę przerwali, nadgorliwość na pewno nie pomoże. Wnioski o odroczenie wraz z zaświadczniem ze szkoły/uczelni można wysłać pocztą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group