Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Service Pack 3 PL for Windows XP
Opublikował Wiadomość
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
  Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   Service Pack 3 PL for Windows XP

Jak w temacie jeszcze ciepły.
Cytat:
Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft udostępnił dzisiaj do pobrania angielską wersję dodatku Service Pack 3 do systemu Windows XP. Co ciekawe, osiągalny jest także link do pobrania polskiej wersji, która według pierwotnych planów miała być wydana dopiero w maju.

SP3 został udostępniony w oficjalnym Centrum Pobierania w postaci autonomicznej paczki, która może zostać użyta do instalacji SP3 na wielu komputerach, także przez sieć. Na razie nie ma jeszcze oddzielnej strony pobierania, ale sumy kontrolne wskazują, że jest to ten sam plik co w przypadku subskrypcji TechNet/MSDN - tak dla angielskiej, jak i polskiej wersji


za: dobreprogramy.pl

Link: TUTAJ
:gent:

PS. Pobrałem, zainstalowałem i pracuję. :viktoria:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

:brawo: Ściąga mi się z prędkością ok 500 kB/s mimo łącza 512 kb/s. Jestem pod wrażeniem :D może to już GRID??
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
zbigi 
5


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 994
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Endriu48 napisał/a:
PS. Pobrałem, zainstalowałem i pracuję.

Czy możesz coś powiedzieć o procesie instalowania i ewentualnych problemach ?
_________________
Każdy, kto to kwestionuje "podlega pewnym podejrzeniom".
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Ja też już zainstalowałem. Problemów nie było. Ściągnięty plik najpierw automatycznie rozpakowuje się a potem pojawia się okienko ze wskazówkami (prośba o zamknięcie otwartych aplikacji, rada o utworzeniu punktu przywracania systemu). Czas całej operacji dość długi - ok 40 min. Restart i... działa.
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Nawet 10 minut nie zajeło mi to :P
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Endriu48 
Mod
*emW-"spider"



Pomógł: 71 razy
Wiek: 75
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 3222
Skąd: O...../Mazury
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

zbigi, Nie miałem żadnych problemów przy instalacji. Wszystko odbyło się tak jak pisze atram6412, :D System pracuje normalnie. Może troszkę szybciej ale to może być złudzenie. Nie stwierdziłem żadnych anomalii. Więcej informacji można zasięgnąć
TUTAJ
pzdr
:gent:
_________________
"Doświadczenie zmienia się proporcjonalnie do zrujnowanego sprzętu."


Jak pomogłem to Kliknij w -> POMÓGŁ!
 
 
 
malutki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   Uwaga

Panowie SP 3 właśnie została zdjęta z serwerów Microsoft-u, znów jakiś błąd.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Maj, 2008   

Link który podał Endriu48 działa nadal.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

malutki napisał/a:
(...) SP 3 właśnie została zdjęta z serwerów Microsoft-u, znów jakiś błąd.
Może to cokolwiek wyjaśni.
Centrum XP napisał/a:
Windows XP SP3: fakty i mity
5 maja 2008 21:33 Autor: Adam Stępień

Bardzo żywo zareagowaliście na naszą wiadomość o trzecim Service Packu dla Windows XP, z czego się bardzo cieszymy, aczkolwiek czujemy się zobowiązani sprostować kilka błędnych informacji, które pojawiły się w komentarzach, jak również odpowiedzieć na Wasze zarzuty.

Czy oferowany przez CentrumXP.pl dodatek jest wersją finalną? Owszem - w rozumieniu uzyskania statusu RTM (Release To Manufacturing). Oznacza to, że taka kompilacja jest już skierowana do produkcji w kierunku partnerów OEM i klientów biznesowych.

Dlaczego zatem inne serwisy tak hucznie informują o przesunięciu premiery Windows XP SP3? Ponieważ Windows XP SP3 nie został jeszcze skierowany do Sieci, czyli nie uzyskał statusu RTW (Release To Web). Na chłopski rozum, Microsoft jeszcze wstrzymał się z oficjalnym umieszczeniem dodatku na swoim centrum pobierania oraz z oferowaniem dodatku w ramach witryny Windows Update. Dlaczego? Odpowiedź Microsoftu jest taka: "zadecydowaliśmy odłożyć nieco w czasie wydanie SP3 do Sieci, bo chcemy, żeby klienci mieli jak najlepsze wrażenia". Podobnie jak w SP1 dla Windows Vista, tak w SP3 dla Windows XP w ostatniej chwili odkryto problem zgodności z programem Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS), który nie został w porę znaleziony na poziomie testów. To prawda, że jedynie garstka użytkowników, a ściślej - pracowników w firmach, używa tej aplikacji i jeżeli użytkownik nie korzysta z niej, to nie dotyczy go ten problem, ale... "chcemy, żeby (wszyscy - dop. redakcja) klienci mieli jak najlepsze wrażenia".

W porządku, ale czy to znaczy, że na razie czekamy na ulepszoną wersję dodatku? Nie, kompilacja 5512, a o niej cały czas mowa, jest wersją ostateczną i nie będą opracowywane żadne nowe wersje. Microsoft rozwiązuje problem z drugiej strony, czyli jest w trakcie przygotowywania poprawki dla aplikacji Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS), by ta mogła poprawnie działać pod kontrolą systemu Windows XP SP3. Proces ten jednak może potrwać dość długo, dlatego na pierwszym miejscu stawia się teraz przygotowanie filtrów, które pozwoliłyby przyblokować oferowanie SP3 na Windows Update na komputerach, gdzie wykryto zainstalowaną instancję RMS-a.

A jeśli chodzi o mnie - pobrałem, zainstalowałem, zapomniałem. Trawestując popularny film: bunkrów (co prawda) nie ma, ale też jest zaj... :cool:
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
atram6412 
5



Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 721
Skąd: Z komina
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Hmmm.., zauważyłem że, po zainstalowaniu SP III nie chodzą mi filmy w formacie rmvb. Zaktualizowanie K-Lite Codec Pack do wersji 3.8.5.0 nic nie pomogło. Niektóre playery je odtwarzają ale nie chcą załadować napisów.
Ktoś ma jakiś pomysł :?:
_________________
Powyższy post wyraża opinię autora jedynie w dniu publikacji. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny : )
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

U mnie chodzą po instalacji zatem różne mogą być tego powody.
Wypróbuj może ten program
http://dobreprogramy.pl/i...ayer+2.9.3.1430
ewentualnie użyj jeszcze tych kodeków
http://www.download.net.pl/107/Real-Alternative/
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

U mnie też chodzą filmy bez problemu. nie zauważyłem też żadnych innych negatywnych ani pozytywnych skutków zainstalowania SP3.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
sam88 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 420
Skąd: lubuskie
Wysłany: Sob 17 Maj, 2008   

Witajcie zainstalowałem wczoraj SP 3 ale niestety dopiero po sformatowaniu gdyż jeśli na kompie został zainstalowany jakiś programik w rodzju vista transformer pack lub podobny komp pokazuje ,że brakuje jakiegoś pliku. Dlatego jeżeli ktoś chce zainstalować SP 3 polecam uczynić to od razu po instalacji Windowsa . Niestety tak jak pisał kol. quest71, w jednym z wcześniejszych tematów nie zauważyłem jakiegoś szybszego działania systemu .
_________________
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach :-)
 
 
Dehumanizer 
4
Latawiec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 285
Skąd: Silent Hill
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Wszystkie "transformation packi" i inne tego typu programy (np. VistaMizer) zamieniają pliki systemowe. Dlatego mogą występować problemy z instalowaniem SP3. WinXPPro, bez żadnych wcześniejszych "kombinacji" (z wyjątkiem stosowania narzędzi systemowych i usprawniających) gwarantuje bezproblemową instalację dodatku. Jedyny wymóg - SP1.

Z opinii znajomych (sam tego nie zauważam) wynika, że SP3 przyspiesza zauważalnie kolejkowanie. Ponoć. U mnie - generalnie - troszkę sprawniej, ale bunkrów nie ma. Filmy, obrazki i mp3 bez zarzutu.
_________________
Odi profanum vulgus et arceo
 
 
Pepik 
1



Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Jeśli ktoś jest zainteresowany SP3 do Win XP to polecma ostatnie wydnie "Komputer Świata" gdzie jest pełna wersja tego dodatku i to spolszczona. Zainstalowałem i mój już wiekowy troszkę kompik funkcjonuje nadal znakomicie.

Pozdrowionka :gent:
_________________
Każda - nawet najdłuższa podróż- rozpoczyna się od postawienia pierwszego kroku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group