Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto rozpocząć karierę lekarza wojskowego? Pomóżcie!!!
Opublikował Wiadomość
Gormit 
1


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Szn
Wysłany: Sob 09 Lip, 2011   

To już będą 2 lata jak wątek umarł. Podobnie, niewiele nowego pojawiło się na WAMolach. Zmieniło się coś z przepisach od tamtego czasu? Coś się zapowiada? Jak wygląda obecnie status prawny otwierania i robienia specek w WP? Dalej taka sama beznadzieja, czy widać jakieś światełko w tunelu?

pozdrawiam
lek. gormit :]
 
 
szeregowy90 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 826
Skąd: Z FRUSTRACJI, PO ....
Wysłany: Sob 09 Lip, 2011   

Zawsze łatwiej, bo "nygusy wyuczone wcześniej" nauczyły dowódców jak sobie radzić z młodzieżą. :gent:
 
 
Jasio 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 459
Skąd: emeryt
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

... szkoda , że nikt nie zareagował za nygusów!!!!!!!!!
ale cóż id mówi samo za siebie.
Na medycynę przyjmują do 25 roku życia więc możesz dołączyć "szeregowy90" do grupy " nygusów".
 
 
jeszcze wojskowy 
6
jeszcze wojskowy


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1290
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Lekarz wojskowy? A kto to taki?
 
 
Jasio 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 459
Skąd: emeryt
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

... to :gent: emeryci,
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Lekarz wojskowy.
Hmm. Siądę, fajkę zapalę, a Wy dziateczki siadajcie wokół kominka, słuchajcie jak drzewiej było...
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
terve 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 265
Skąd: suomi
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

I tak Ci, lokom, nikt nie uwierzy :bye:
 
 
ilradil 
1


Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Odświeżam temat.

Przebrnąłem przez niego jako, że zaciekawiła mnie ta "propaganda" MONu.
http://wkuradom.pow.mil.pl/szkolwoj_lekarz.html
Jestem studentem kierunku lekarskiego UM w Gdańsku. Od pewnego czasu zainteresowałem się również wojskiem, jako, że w rodzinie mam zawodowych żołnierzy od niedawna. Wizja studiów na koszt państwa jest ciekawa, tylko, że nigdzie nie piszą co dalej.
Czy w ostatnim czasie zmieniły się jakieś akty prawne, które regulowałyby pracę lekarza w wojsku? Szczególnie interesuje mnie kwestia specjalizacji. Lekarze znajdą miejsce na przyszłych ewentualnych misjach? Logika podowiada, że od czasu uzawodowienia armii wszystko powinno iść w lepszą, bardziej cywilizowaną stronę.
Jak wygląda obecnie życie lekarza wojskowego? Macie jakieś przewidywania na przyszłość? Za wszelkie aktualne informacje będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam!
 
 
arth
3


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 138
Skąd: północ
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Człowieku, zapomnij o Armii. Jeżeli chcesz być lekarzem i nie chcesz użerać się o każdy dzień specjalizacji to idź na etat lub rezydenturę do szpiatala lub poradni. Konfitury w cywilu są znacznie większe. Spędziłem w Armii 16 lat i gorąco odradzam. Pozdrawiam.
 
 
ilradil 
1


Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Czyli zapowiedzi reform od 2010 roku pozostały dalej na papierze jak się domyślam... W sumie można zmienić prawo, ale mentalności się nie zmieni. I nie będzie komu egzekwać tego prawa... No cóż. Jeśli byłby ktoś kto siedzi w tym dopiero od roku, dwóch to byłbym wdzięczny za opinie. ;)
 
 
jeszcze wojskowy 
6
jeszcze wojskowy


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1290
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Oczywiście, że tak, papier przyjmie wszystko. A real jest taki że co roku ubywa lekarzy w mundurach i nikt nie jest zainteresowany tym żeby ich zatrzymać. Ale w sumie to po ..... oni są obecnie w armii potrzebni w obecnych uwarunkowaniach lekarz podkreślam lekarz jest w JW zbędny tam jest potrzebny "gość z pieczątka"
 
 
plut. pchor. rez 
6



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 1017
Skąd: ten dym?
Wysłany: Sro 25 Cze, 2014   

Wątek umarł, ale ja go na moment wskrzeszę. Lekarze wojskowi - ginący gantunek
http://prawo.rp.pl/artyku...je-lekarzy.html
_________________
Wojna nie wybucha wtedy gdy gotowi są do niej wszyscy, lecz wtedy gdy gotowi są do niej tylko niektórzy.
 
 
bolekino 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 483
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Sro 25 Cze, 2014   

Może MON chce przejść na cywilnych lekarzy? Podpisać jakieś umowy z NFZ i tam będą się leczyć żołnierze.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Sro 25 Cze, 2014   

bolekino, misje i poligony także będą zabezpieczać cywile? Żołnierze i tak leczą się w cywilnej służbie zdrowia od dawna.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
bolekino 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 483
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Ja tylko wyraziłem swoją myśl, bo jeśli sytuacja będzie dalej tak wyglądać to tak się to skończy. Albo władze wymyślą jeszcze coś innego, nie wiem stworzą etaty NSR dla lekarzy. Wszyscy jesteśmy świadkami, że nie dzieje się dobrze a rząd się tym nie zajmuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group