Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły
Opublikował Wiadomość
aleksander647 
1


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich :D . Mam 16 lat, 179 cm, waże 70 kg. Od dziecka interesowałem się wojskiem a moim marzeniem jest zostać oficerem zawodowym. I tu mam kilka pytan :
- mam duża wadę wzroku (-3 D)
- mam lekko skrzywiony kręgosłup nie jest to nic powaznego i nie utrudnia mi to ruchow ale mimo wszystko jest to skolioza
- i jeszcze jedno pytanie ze sportów to ja raczej wole sporty siłowe, z pompkami, podciąganiem, nawet brzuszkami raczej nie miałbym problemów ale jeśli chodzi o szybkość i zwinność to już jest gorzej... ( kondycja w porzadku, ale teraz i tak bede biegal po 2 km dziennie)
A i z nauka nie mam zbyt duzych problemow, w tym roku mialem srednia 5.0.
Mam jakies szanse dostac sie do SO we Wroclawiu czy wogole moge o tym zapomniec jak myslicie?

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu.

P_E
 
 
lukasz92 
1
Bruce Lee= Legenda



Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 31 Sie, 2008   

TRY_206 napisał/a:
lukasz92, na okręty podwodne? Batalion reprezentacyjny WP?

Właśnie jeszcze nie wiem i dlatego się pytam co od razu odpada. Wydaje mi się, że na batalion reprezentacyjny jestem za niski, a na okręty podwodne czy czołgistę jestem za wysoki ale pewny nie jestem.

Świstak napisał/a:
Chłopie, masz 16 lat, przez najbliższe 3 lata twój wzrost może sie jeszcze zmienić...

Oj chciałbym ale to już jest raczej niemożliwe ponieważ od roku nie urosłem ani 1cm i już chyba zostanę z takim wzrostem.
_________________
Ból najlepszym nauczycielem ale nikt nie chce się u niego uczyć.
 
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 51
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 31 Sie, 2008   

lukasz92 jak bardzo chcesz urosnąć to może trzeba zacząć ćwiczenia rozciągające.
Najlepszy jest zwis na drążku z obciążeniem na nogach po około 30 minut dziennie.
Człowiek rośnie do około 20 roku życia więc jeszcze masz czas, pod warunkiem, że zmniejszysz ciężary na siłowni. :sztanga:
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
awisn 
1


Wiek: 33
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sro 01 Paź, 2008   Aparat ortodontyczny, trądzik a WSOWL- proszę o pomoc

Czy aparat ortodontyczny lub trądzik mogą mnie zdyskfalifikować jeśli chodzi o WSO?
 
 
lukasz92 
1
Bruce Lee= Legenda



Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie 05 Paź, 2008   

Rozwaliłeś mnie tym pytaniem. A jaką masz dysfunkcję przez trądzik? Bo jakoś nie widzę powodu żeby iebie to dyskwalifikowało do WSO

Coś dla Ciebie. Zobacz też: tutaj oraz tutaj
_________________
Ból najlepszym nauczycielem ale nikt nie chce się u niego uczyć.
 
 
 
lisstou 
1


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: zlotniska
Wysłany: Sob 01 Lis, 2008   

Moim wielkim marzeniem od dziecka było zostanie pilotem,bądź cokolwiek mieć z nimi wspólnego. Od dziecka byłem zaszczepiony lotnictwiem. Jestem już w 3 gimnazjum. O oceny walczę ostro. Praktycznie same 5. Więc świadectwo nie stanowi problemu. Gorzej ze zdrowiem. Byłem u lekarzy na kontrolę wyroku wszystko ok. U laryngologa-lekko skrzywiona przegroda nosowa co raczej też nie stanowi problemu i mała plamka w zatoce która zanika. Podciągam się na drążku. Mam niestety alergie na kota i kurz. Cierpię na katar...jak go zlikwidować, leczyć i czy w ogóle jest sens iść z tym do liceum lotniczego?
 
 
lukasz92 
1
Bruce Lee= Legenda



Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008   

A w czym przeszkadza Ci katar czy alergia? :D Jeżeli masz takie marzenie to nawet się nie zastanawiaj z tego powodu.
_________________
Ból najlepszym nauczycielem ale nikt nie chce się u niego uczyć.
 
 
 
ubootus 
1


Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Witam. Ja również cierpie na alergie (pyłki itd). Odczulam sie już od 2 lat. Pomaga mi to bardzo. Lekarz powiedział że to może potrwać nawet 5 lat. To zależy od człowieka. Bardzo droga sprawa. Myślę jednak że warto!
Wybieram się do Szkoły Podoficerskiej w Ustce za 2 lata. Nie wiem jenak czy jest sens składać dokumenty. Byłem już w ZSW ok 10 lat temu. Już wtedy chciałem tam iść ale sierżant w moim WKU powiedział że z alergią i tatuażami (3 małe) nie mam szans.
Jak to jest??
Pozdrawiam :gent:
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Wysłałem Ci na PW ( wiadomości prywatne ) link. Można tam wyczytać ciekawe rzeczy a tu nikt za lekarza nie robi żeby Ci dokładnie odpowiedzieć.

Podaje jeszcze raz...
TUTAJ.

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
jarhead 
1


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Bocheniec
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Witam.
Ja też mam pytania, jeżeli chodzi o stan mojego zdrowia i funkcyjnośćw wojsku. Jestem w drugiej klasie liceum i po jego ukończeniu chciałbym startować do szkoły oficerskiej, lub jeżeli się nie uda do podoficerskiej. Jednak miesiąc temu przeszedłem operację klatki piersiowej. Wstawiono mi platynowe lub tytanowe płytki mające skorygować wadę klatki piersiowej. Nie przeszkadzała mi ona bardzo i nie miałem problemów z kondycją (był to raczej zabieg kosmetyczny, bo moja stara klata- zapadnięta nie wyglądała zbyt ciekawie). Jednak na najbliższe pół roku jestem wyłączony z wf, ale później nie ma żadnych ograniczeń związanych z owymi płytkami.

Czy te blachy w klacie wpłyną na otrzymaną przeze mnie kategorię??

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. oprócz tego mam jeszcze wadę wzroku -1,5 D.
 
 
wentylator 
5


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: emeryt
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

jarhead napisał/a:
Wstawiono mi platynowe lub tytanowe płytki mające skorygować wadę klatki piersiowej. Nie przeszkadzała mi ona bardzo i nie miałem problemów z kondycją (był to raczej zabieg kosmetyczny, bo moja stara klata- zapadnięta nie wyglądała zbyt ciekawie).

Nie chcę Cię martwić, ale paragraf 33 tego aktu prawnego nie daje Ci zbyt wiele szans..........
jarhead napisał/a:
PS. oprócz tego mam jeszcze wadę wzroku -1,5 D.

Na to zapytanie znajdziesz odpowiedź po przeczytaniu paragrafu 13 zawartego w powyższym linku.
_________________
"Primum non nocere"
 
 
jarhead 
1


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Bocheniec
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

A po wyjęciu tych płytek?? Mam jeszcze pytanie, jakie badania przechodzi się na WKU?? A oprócz tego czy robi się np. zdjęcie klatki piersiowej?
 
 
jaqb 
5
emeryt


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 492
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

Badania na WKU się nie robi. Tam nie ma lekarzy. Natomiast na TWKL prześwietlenie klatki będzie.
_________________
Pozdrawiam,
jaqb
 
 
jarhead 
1


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Bocheniec
Wysłany: Sob 15 Lis, 2008   

Czyli nie da się jakoś zaściemniać, żeby zostać zawodowym?? A co jak wyjmą mi te blachy?? Czyli jeżeli mam blachy to nie dość, że jestem spalony w wojsku ale jeszcze w straży pożarnej, policji i innych służbach mundurowych??
 
 
Powsinoga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lis, 2008   

Witam wszystkich,

Chciałem zapytać (stosowne rozporządzenie przeczytałem, ale na jego podstawie nie mam 100% pewności), czy jednostronny niedosłuch uniemożliwia studia wojskowe?

I czy fakt nakładania się... no, średnio przydatnych cech - czyli ww. niedosłuchu, krótkowzroczność do -5D i słaba budowa ciała to już wystarczająca bariera, żeby się na studia wojskowe nie dostać?

Z góry dziękuję za informacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group