Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły
Opublikował Wiadomość
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 20 Lis, 2008   

W takim wypadku musisz się zbadać bo tym kontem na TWKL - wysyłają kiedy chcesz zostać żołnierzem zawodowym. Tutaj nikt nie jest lekarzem przez Internet chyba sam rozumiesz.

W tabeli jednak znalazłem w w/w rozporządzeniu:

Kod:
6    Jednostronna głuchota    N    N/Z    N/Z


Pierwsze N to pierwsza grupa do której zalicza się: żołnierzy pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych w pierwszym i drugim roku nauki ( studiów ). Jak i: małoletnich ubiegających się o przyjęcie na naukę do szkół wojskowych.

ale już przy:

Kod:
Jednostronne przytępienie słuchu bez zaburzeń równowagi ciała    N Z    N/Z


Dla jasności N - niezdolny, Z-zdolny. Z/N - już zależy od badań.

Wszystko zależy od tego jak to z tym słuchem jest... dlatego tylko badania.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
idka_7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

Witam. Chciałabym zapytać jak wygląda kwestia przyjęcia do SO osoby chorej na celiakię? Czy komisja dyskwalifikuję taką osobę, czy też nie? Choroba ta wiąże się z koniecznością przebywania na diecie bezglutenowej, a z kolei zakoszarowanie z koniecznością zbiorowego żywienia. W związku z czym moje pytanie- czy osoba będąca na przeszkoleniu może odżywiać się samodzielnie- samemu organizować sobie posiłki, czy też musi spożywać te oferowane przez wojsko? Pozdrawiam.
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

Jeśli się ktoś odezwie z taką chorobą to coś więcej pomoże. Z mojej strony może lepiej zadzwonić do Wrocławia i zapytać o taką możliwość osobnej diety. Powinni coś pomóc przynajmniej odpowiedzą czy był już tam ktoś z taką chorobą. Może jest możliwość stołować się samemu ? Tylko co w okresie "unitarki" ? :-o

Zadałaś to samo pytanie na forum tej choroby. Zauważyłaś, że wszyscy dostają D no czasem dla skompletowania B** ?
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
idka_7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

No niestety zadałam. Z tego co słyszałam, teoretycznie jest możliwość stołowania się samemu, ale nie mam pojęcia w jaki sposób. Zdaje się że na komisji choroba ta jest kwalifikowana jako przewlekły nieżyt jelita cienkiego mający wpływ na ustrój, co zwalnia z obowiązku pełnienia służby. Eh. Głupia dieta a tyle może skomplikować. :(
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2008   

idka_7 napisał/a:
Głupia dieta a tyle może skomplikować.

Nie głupia dieta ale choroba. Rozumiem, ze marzy Ci się wojsko, lecz zdrowie jest ważniejsze. Stołówka żołnierska to raczej nie jest miejsce do utrzymywania diety. Jako chora na celiaklię doskonale wiesz jakie są skutki nietrzymania diety, szkoda byś narobiła sobie bałaganu.
 
 
Borosiowaty 
1
lepiej-późno-niż-w-cywilu


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Witam.
I zwracam się z pytaniem następującym - http://www.portalmed.pl/x...na/r2005/052130 - ta ustawa jest aktualna? bo jak tak to mam spory problem. Wada wzroku około -5D na oba oka. Komisja lekarska podczas badań na poborze wystawiła mi "A', noszę soczewki kontaktowe. Napomniałem o tym ale wiadomo, na poborze to podpisują papierki jak leci. Marzy mi się WSOLąd (licencjat) ale obawiam się że tam komisja nie będzie taka pobłażliwa z badaniami? A nawet jeśli to warto? - jak by się wydało że nosiłem soczewki zapewne czekałaby mnie jakaś kara za zatajanie stanu zdrowia?
 
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Gru, 2008   

Tak, jest aktualna. Komisja nie będzie pobłażliwa. Dokładnie wszystkich badają od stóp do głów. Nie ukryjesz ponieważ na TWKL będziesz miał badanie u okulisty jego nie da się oszukać.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Borosiowaty 
1
lepiej-późno-niż-w-cywilu


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 09 Gru, 2008   

Czyli chyba pozostała mi laserowa korekta... na dobrą sprawę nawet wolałbym nie próbować oszukiwać - strzał z moździerza by mi okularki rozwalił, i oddział miałby... no miałby nieciekawie ze ślepym oficerem. Przy okazji - http://www.biuletyn.mon.gov.pl/?idstrona=121 - na tej stronce znajduje sie nieco bardziej aktualne rozporządzenie w kwestii wymagań zdrowotnych, rocznik '06. Mi tam żadnych rewolucji nie dali, ale może komuś... rozporządzenie z dnia 2006-10-12 14:57:54
 
 
 
iAdek 
1


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: Ostróda
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Witam.Mam 190+ cm wzrostu oraz asymetrię klatki piersiowej.Meczy mnie bardzo to czy to nie zdyskkwalifikuje mnie z mozliwosci zaciagniecia sie do SP
 
 
CroixdeFeu 
1


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Sdz
Wysłany: Sro 31 Gru, 2008   

Witam
Posiadam "niewielki" zrost opłucnej. Nie upośledza to mojej sprawności fizycznej, tak mi się przynajmniej wydaje, (poniżej 3 minut na 1000 metrów, zawsze wysokie wyniki w teście coopera), lecz co na to powie lekarz? Uzna, że jestem zdolny do służby? W zasadzie z badań lekarskich boje się tylko tego związanego z klatką piersiową...

Pozdrawiam

Szukałem jakiegoś pyt. związanego z tym zrostem, lecz nie znalazłem, więc spytałem tutaj. Proszę o wyrozumiałość.

Z dużą dozą wyrozumiałości przesunąłem Twój post do właściwego tematu. TRY_206
 
 
adankii 
1


Wiek: 36
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009   

Mam taki problem chciałbym wstąpić do armii zawodowej. Tylko, że jest problem z ciśnieniem, gdy sprawdza mi go lekarz to wtedy jest podwyższone. Natomiast jeżeli sprawdzam w domu to mam ciśnienie normalne. Czy w takim razie jestem zdyskwalifikowany z bycia zawodowym żołnierzem czy jakieś wyniki pokażą im, że tak naprawdę z moim ciśnieniem jest wszystko ok.
 
 
Pomorzanin
5


Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 904
Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   

Wyluzuj się przed badaniem i ciśnienie będziesz miał książkowe ;)
 
 
Kasta 
1


Wiek: 38
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: WLKP
Wysłany: Sro 25 Lut, 2009   

Siema, mam pytanie, a właściwie kilka spraw odnośnie zdrowia. Zacznę od tego, że jestem zdecydowany udać się na roczne studium oficerskie do Wrocka w 2010.

Zacznę od tego, że na komisji lekarskiej do WKU 5 lat temu pokazałem moją historie chory (dość bogatą) - przewlekle zapalenie oskrzeli, astma, alergia na wszystko co możliwe; (zrobiłem to ponieważ w wypadku niezdania matury chciałem uniknąć poboru, teraz trochę żałuje.) i dostałem kat.B i musiałem udać się na komisje lekarską po 12 miechach i zrobić badania. Po nich wszystko już było OK i dostałem kat.A. Wszystkie te choroby przeżyłem jak miałem 5-7 lat i teraz nie ma żadnego, jeszcze raz podkreślę ŻADNEGO, śladu po tych chorobach.

A moje pytanie brzmi: Czy jak zrobią mi rentgen klatki i na pewno będą jakieś zmiany w płucach i czy te zmiany, i te choroby nie skreślają mnie z możliwości kandydowania do Wrocka?

Nie używaj infantylnych zdrobnień, nie Wrocek tylko Wrocław.

P_E



A, i jeszcze ostatnio wycieli mi trochę łękotki ale o tym nikomu nie powiem to sami chyba nie wykryją ? - czy się mylę? Żadnego dyskomfortu w kolanie nie odczuwam!

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
_________________
Strzeż mnie, Bożę, od przyjaciół, od nieprzyjaciół sam się obronie.
 
 
 
Rikone 
1


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

Witajcie. Dziś wróciłem z badań i mam pewien problem ;( Mam podwyższoną bilirubine ( wynik 40 ) wszystkie inne badania wyszły dobrze tylko to jedno źle... ;( co mam teraz zrobić ? odwoływać się ? gdzie ? czy co ? pozdrawiam ;(

[ Dodano: Pon 23 Mar, 2009 ]
Dodam jeszczę że miałem robione usg wątroby i wszystko dobrze... więc sam już nie wiem :(

Zdania zaczynamy wielką literą. Poprawiłem. P_E

 
 
STASIO. 
1
kpr.rez


Wiek: 41
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 26
Skąd: polska
Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   odwołanie

Witam Cę.
Moja rada to odwołuj się ja również miałem negatywne orzeczenie z TWKL, ale z powodu skoliozy i krótszej nogi. Zrobili mi ponowne badania tzn. prześwietlenie i pozostało na niewielkiej skoliozie, a ponieważ nie staram sie do jednostki desantowo szturmowej ani reprezentacyjnej to zgodnie z kwalifikacją N/Z przyznano mi kat Z. Odwołuj sie do RWKL pod którą podlega twoje TWKL .Namiary masz prawdopodobnie na orzeczeniu z TWKL. Najlepiej osobiście dostarcz odwołanie do TWKL oni prześlą dalej wraz z wynikami.
Powodzenia.

PS. Nawet jak dostaniesz Z na Rejonowej Komisji Lekarskiej to nie ma pewności że już zostaniesz zawodowym. Ja dzwoniłem do jednostki do której się staram i mi powiedzieli że wszystkim kandydatom na szeregowych zawodowych dają odmowne decyzje nawet jeśli posiadali od nich zaświadczenie o wolnym etacie, zaliczyli Komisję lekarską i ich popiery WKU wysłało do sztabu to mimo tego dziękują wszystkim. Z tego co się dowiedziałem inna sytuacja tyczy się podoficerów ale też nie ma pewności, że decyzja będzie pozytywna. Więc ja się lekko podłamałem bo staram sie już od końca pażdziernika i mimo pokonania wszystkich przeszkód ciągle nie mam pewności, że zostanę zawodowym żołnierzem ( kapralem)

Zaimki osobowe zaczynamy wielką literą. Poprawiłem. P_E

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group