Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem zdrowotny a przyjęcie do szkoły
Opublikował Wiadomość
waser 
3



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 122
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Moje pytanie jest takie czy jest szansa na zmianę TWKL macierzyste WKU podlega pod TWKL Szczecin, ale bliżej mam do TWKL Kołobrzeg i bardziej pasowało by mi robienie badań w Kołobrzegu. Orientuje się ktoś czy jest taka możliwość?
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

waser, a kto Ciebie kieruje na komisję ? Pytania ? :cool:
 
 
waser 
3



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 122
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Kieruje jednostka, ale skierowanie dostaje z właściwego WKU.
 
 
Xoggo 
5
Pretendent do Extraligi



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 947
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

waser, coś Ty taki wygodny, aby blisko domu wszystko. Może odpuść sobie wojsko żeby uniknąć rozczarowania jak rzucą Cię do pracy gdzieś w Polskę. :zly3:
_________________
Jeszcze nigdy tak wielu nie było manipulowanych przez tak nielicznych.
 
 
waser 
3



Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 122
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 05 Sie, 2010   

Tak się składa że jednostka jest " gdzieś" w Polsce. Nie będę ukrywał ze chodzi mi o koszty związane z dojazdem do komisji . Wygodniś ze mnie nie jest, bardziej jestem nastawiony na ciężką prace , kto pyta nie błądzi jak to mówią. Pozdrawiam :gent:
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 66 razy
Wiek: 53
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2743
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Pią 06 Sie, 2010   

Witam w temacie,

Kwestię określenia siedzib i zasięgu działania wojskowych komisji lekarskich określa Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie utworzenia wojskowych komisji lekarskich oraz określenia ich siedzib, zasięgu działania i właściwości z dnia 25 czerwca 2004 r. (Dz.U. Nr 151, poz. 1594 z późn. zm.).

Cytat:
§ 6.
Właściwość miejscową wojskowych komisji lekarskich ustala się:

1) w stosunku do żołnierzy, o których mowa w § 5 pkt 1, 2 i 4 - ze względu na miejsce stacjonowania jednostki wojskowej, w której pełnią czynną służbę wojskową;

2) w stosunku do osób, o których mowa w § 5 pkt 3 i 9 - ze względu na miejsce ich zamieszkania albo miejsce stacjonowania jednostki wojskowej, w której mają zamiar pełnić zawodową służbę wojskową lub służbę kandydacką albo mają zamiar odbywać kształcenie lub kształcą się;

3) w stosunku do osób, o których mowa w § 5 pkt 5 i 6 - ze względu na miejsce ich pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące, z zastrzeżeniem pkt 4;

4) osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej odbywających zasadniczą służbę w jednostce organizacyjnej obrony cywilnej - ze względu na siedzibę organu, który utworzył jednostkę organizacyjną obrony cywilnej;

5) w stosunku do osób, o których mowa w § 5 pkt 7, 10 i 11 - ze względu na miejsce ich zamieszkania;

6) w stosunku do osób, o których mowa w § 5 pkt 8 - ze względu na miejsce ich zamieszkania albo miejsce studiów;

7) w stosunku do funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego - ze względu na siedzibę jednostki organizacyjnej, w której pełnią służbę;

8) w stosunku do kandydatów do służby w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego - ze względu na miejsce ich zamieszkania albo siedzibę jednostki organizacyjnej, w której mają zamiar pełnić służbę.



Reasumując - jeśli nawet wojskowa komisja lekarska przychyliłaby się do stosownego wniosku to wydane dla jej potrzeb orzeczenie będzie z mocy prawa nie ważne.

III SA/Gd 278/09 - Wyrok WSA w Gdańsku http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/2219B994C2

Pozdrawiam Radca WP :czytanie:
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
Skolim 
1


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2010   

Witam!
Co prawda jestem w tym momencie dopiero w 2 liceum, jednak już myślę o wojsku, a konkretniej o WAT. Mam jednak kilka problemów, mniej lub bardziej, zdrowotnych.

Pierwszą sprawą jest "śladowe wypadanie płatka zastawki mitralnej i śladowa fala zwrotna" przy badaniach EKG, przy czym kardiolog stwierdził, że o wypadaniu nie ma tu mowy, ani o fali zwrotnej, a jedynie o lekkim zaginaniu (który de facto nie objawia się w jakikolwiek sposób → próba wysiłkowa wyszła całkowicie prawidłowo).

Jednak kolejną rzeczą jest podwyższona bilirubina. Przy czym jest ilość się waha w zależności od nieznanych mi czynników. Po jednym badaniu stwierdzono zespół Gilberta (bez jakichkolwiek innych badań), a przy następnym to wykluczono.

Ostatnią sprawą jest problem bardziej psychiczny, niż fizyczny. Otóż mam pewien lekki lęk przed wodą i w związku z tym pływanie sprawia mi sporo problemów. I tu jest pytanie: czy to wyklucza możliwość dostania się na WAT (lub czy w wojsku obowiązkowe jest pływanie)? Oraz czy którykolwiek z wymienionych problemów to wyklucza?
---
Pozdrawiam
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Proponuje przejrzeć Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 8 stycznia 2010 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach ( Dz.U. 2010 nr 15 poz. 80) http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20100150080 i potem klikasz na plik D20100080.pdf . Tam masz wypisane, które choroby dyskwalifikują kandydatów na żołnierzy zawodowych. Z tego co mi wiadomo to w wojsku pływanie nie jest obowiązkowe.
 
 
Skolim 
1


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

W wojsku może nie obowiązkowe pływanie, ale na WAT? Z tego co słyszałem to pływanie tam jest i pytanie: czy jeśli obowiązkowe to czy jest jakoś bardzo trudno?

A rozporządzenie czytałem już wcześniej i stoi tam N przy przewlekłej (przy okresowej: Z/N). Więc jest to zapewne zależne już od poszczególnych przypadków. Zresztą jak mogą wykazać przewlekłą hiperbilirubinemię?

Pozdrawiam
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Badania lekarskie wykażą, badanie krwi, które musisz zrobić po skierowaniu na komisję lekarską. Na forum już to omawialiśmy wielokrotnie. :czytanie:
 
 
Lake 
1
Lake


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

Witam,
Jestem po lekturze rozporządzenia ministra w sprawie orzekania zdolności do służby i mam kilka pytań. Chciałbym zostać żołnierzem kontraktowym 1 grupy (tak jak to ustawa określa podział) lecz miałem przebytą zatorowość płucną wraz z zakrzepicą żył głębokich. W ustawie nic nie ma mowy na ten temat jest tylko podane, iż zakrzepica żył głębokich dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o kontraktowca.

W jaki sposób mogą stwierdzić że byłem chory na to jeżeli badania nie wykażą tego ponieważ jest to wyleczone (na jakie konkretnie badania krwi wysyłają)?

Jeżeli miałem operowaną przepuklinę i śladu po operacji nie ma też mnie to dyskwalifikuje z ubiegania się o zawodowego??

I ostatnie pytanie bo nie mogę za bardzo zrozumieć, czy ustawa mówi o chorobach stwierdzonych podczas komisji czy wogóle przebytych przed nią ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość
 
 
Johan83 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 330
Skąd: POLAND
Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

Najlepiej zrób tak że się nie przyznawaj tam że na coś wcześniej chorowałeś a jeśli badania Ci wyjdą poprawnie to droga na kontraktowca otwarta.
 
 
ZMĘCZONY 
Banita


Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 272
Skąd: KRAJ
Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

A tak w ogóle to odpuść sobie tą służbę. I zapewne będziesz zdrowszy.
 
 
Lake 
1
Lake


Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: szczecin
Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

ZMĘCZONY napisał/a:
A tak w ogóle to odpuść sobie tą służbę. I zapewne będziesz zdrowszy.


A dlaczego miałbym odpuścić sobie ją ??
 
 
ZMĘCZONY 
Banita


Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 272
Skąd: KRAJ
Wysłany: Sob 25 Gru, 2010   

Lake napisał/a:
Witam,
Jestem po lekturze rozporządzenia ministra w sprawie orzekania zdolności do służby i mam kilka pytań. Chciałbym zostać żołnierzem kontraktowym 1 grupy (tak jak to ustawa określa podział) lecz miałem przebytą zatorowość płucną wraz z zakrzepicą żył głębokich. W ustawie nic nie ma mowy na ten temat jest tylko podane, iż zakrzepica żył głębokich dyskwalifikuje mnie z ubiegania się o kontraktowca.

W jaki sposób mogą stwierdzić że byłem chory na to jeżeli badania nie wykażą tego ponieważ jest to wyleczone (na jakie konkretnie badania krwi wysyłają)?

Jeżeli miałem operowaną przepuklinę i śladu po operacji nie ma też mnie to dyskwalifikuje z ubiegania się o zawodowego??

I ostatnie pytanie bo nie mogę za bardzo zrozumieć, czy ustawa mówi o chorobach stwierdzonych podczas komisji czy wogóle przebytych przed nią ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość


Pytasz i zarazem dajesz odpowiedź. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group