Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MON przeprosi za Macierewicza
Opublikował Wiadomość
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

1,6 mln ofiar w Iraku pokazuje, że sympatia do Jana Pawła II miała jedynie charakter geoutylitarny.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

porze napisał/a:
Tytan antylewacki???

Podoba mi się projekt ustawy o pamięci demokratycznej - jak ktoś powie, że za Franco Hiszpania rozwinęła się gospodarczo trafi do więzienia.

Jak u nas do władzy dojdzie lewica to będzie karane więzieniem opowiadanie, że Gierek wpędził Polskę w kryzys gospodarczy. W szkołach bedą uczyć, że to był spisek CIA i Watykanu, na czele z Karolem Wojtyłłą, ukrywającym się pod agetnuralnym pseudonimem Jan Paweł II, ew. przestępczą ksywką Ojciec Święty.

Absolutnie nie! Jestem normalnym, tolerancyjnym człowiekiem.
Twoje wynurzenia dowodzą, że myślisz jak skrajny, prawicowy oszołom. Myślisz, że ci z drugiej strony mają takie podejście do życia jak Ty? Będą szukać wroga za każdym rogiem? Mylisz się. To twoja opcja żyje w wiecznie oblężonej twierdzy. Nikt inny.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

porze napisał/a:
Jak u nas do władzy dojdzie lewica to będzie karane więzieniem opowiadanie, że Gierek wpędził Polskę w kryzys gospodarczy. W szkołach bedą uczyć, że to był spisek CIA i Watykanu, na czele z Karolem Wojtyłłą, ukrywającym się pod agetnuralnym pseudonimem Jan Paweł II, ew. przestępczą ksywką Ojciec Święty.

Bo rzeczywistość bywa dużo bardziej złożona - i nie tak zero-jedynkowa jak się wydaje...
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Cytat:
Absolutnie nie! Jestem normalnym, tolerancyjnym człowiekiem.


Cytat:
Bo rzeczywistość bywa dużo bardziej złożona - i nie tak zero-jedynkowa jak się wydaje...


porównując te dwie wypowiedzi, muszę wam obu przyznać rację...
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

porze napisał/a:

Podoba mi się projekt ustawy o pamięci demokratycznej - jak ktoś powie, że za Franco Hiszpania rozwinęła się gospodarczo trafi do więzienia.

Jak u nas do władzy dojdzie lewica to będzie karane więzieniem opowiadanie, że Gierek wpędził Polskę w kryzys gospodarczy. W szkołach bedą uczyć, że to był spisek CIA i Watykanu, na czele z Karolem Wojtyłłą, ukrywającym się pod agetnuralnym pseudonimem Jan Paweł II, ew. przestępczą ksywką Ojciec Święty.

Prowokujesz, czy o kursywie zapomnialeś?
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Bredzi jak zawsze.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

Sorry, ale masz nieźle zryty beret. :lol:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

Jeżeli ja jestem fanatykiem, to jak nazwać ciebie? Oszołomem?
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

porze napisał/a:
Jeżeli ktoś rzuca garanatem z krzykiem, a masz wstretny wrogu, granat sie odbija od gałęzi i spada mu pod nogi, to jak ty chcesz z tego zrobić akt świadomego samobjstwa?


Dalej pytam o źródło- bo na razie to twoja opowieść tylko. Co do samobójstwa- to propaganda nie potrzebuje faktów.

Cytat:

Nie umiem odszukać źródła informacji, podejrzewam, że to echo jakiejś opowieści równie pięknej, jak to, ze Świerczewski sie kapał w Wiśle wśród plusku pocisków uderzających w wodę, bo tak kochal Warszawę. Nadrukowali agitek a potem mieli z nimi kłopot, bo jak sie Świerczewski kąpał w Wiśle mimo krzyków adiutanta i kierowcy, to pewnie dlatego, że był tęgo pijany.


Akurat ta kąpiel była raczej faktem. I nie był pijany. Odległość pozycji niemieckich od miejsca gdzie się kąpał to ok. 800m. Za daleko na strzał karabinowy, a szkoda moździerza używać. A głowa ludzka z 800m to niewielki cel nawet dla kaemu.
Inna sprawa, że brak ognia ze strony Niemców spowodował błędną decyzję o przeprawie "bo nie ma obrony na drugim brzegu".

[ Dodano: Pią 26 Mar, 2021 ]
manfred napisał/a:
Generalnie chowanie ofiar razem z oprawcami to wzory sowiecko - rosyjsko - mongolskie (bolszewicy nie wzięli się znikąd). Np. Piotr III został pochowany z Katarzyną II, na polecenie której został zamordowany.
W Rosji to może historia, w Polsce tak się nie robi.

A w frankistowskiej Hiszpanii? Dolina Poległych.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

To mi się podoba. Pijany generał wchodzi do rzeki, stwierdza, że "nie ma obrony na drugim brzegu" i natarcie rusza.

Co do Hiszpanii:
1. Co to ma wspólnego z Polską?
2. Tam leżą głównie żołnierze, i to obok siebie, a nie UBecy, jak u nas w grobowcach, pod patriotami w anonimowych grobach.
3. Sugerowanie, że pomysł aby na Powązkach pochować oprawców nad ofiarami pochodzi z frankistowskiej Hiszpanii, a nie z Sowietów, uważam za nonsensowne.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

manfred napisał/a:
To mi się podoba. Pijany generał wchodzi do rzeki, stwierdza, że "nie ma obrony na drugim brzegu" i natarcie rusza.


Te czasy minęły Towarzysze. Jeśli globalne ocieplenie to prawda, to rzeka będzie sucha, a spodziewać się można co najwyżej potoku g***a należnego Czajce.

Pora się oswoić z tą myślą.

Szykujcie swoje groty.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

manfred napisał/a:
To mi się podoba. Pijany generał wchodzi do rzeki, stwierdza, że "nie ma obrony na drugim brzegu" i natarcie rusza.

Ów generał to z-ca d-cy armii.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12830
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 26 Mar, 2021   

To m.in. ta różnica. Berling, chociaż zdrajca, jednak wychowany w normalnym społeczeństwie i na normalnych zasadach, umiał się postawić i jakoś zachować. Świerczewski - sowiecki męt, nie znający prawie innego życia niż w komunie, robił wszystko, co kazali mu Sowieci, łącznie ze stosowaniem wspaniałej taktyki rozpoznania bojem.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

Owa taktyka rozpoznania bojem stosowana była też przez Wehrmacht. np. na Westerplatte, pod Mławą, Guderian w Ardenach czy Rommel w Afryce (tak zginął np. d-ca 15.DPanc- obserwując rozpoznanie bojem prowadzone przez jego oddziały). Jeśli się nie mylę- to w NATO obecnie też jest nauczana?
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3289
Skąd: z cywila
Wysłany: Sob 27 Mar, 2021   

A jakie to niby zdanie miał realizować pułk kawalerii w korpusach US Army stacjonujących w RFN.
Jak min. ma działać brygadowy baon rozpoznawczy - który prócz wozów rozpoznawczych ma normalne kompanie zmech...

Rozpoznanie bojem było i jest stosowane - nie tylko na wschodzie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group