Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekonwersja
Opublikował Wiadomość
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Gru, 2004   Rekonwersja

Wszystko o rekonwersji


Wszystko o rekonwersji - kliknij tutaj
 
 
Gość

Wysłany: Czw 20 Sty, 2005   Re: jak zacząć

jestem po rekonwersji i może mógłbym komuś coś doradzić
 
 
Thorgall 
4



Wiek: 57
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 208
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Wysłany: Sob 29 Sty, 2005   

To może tak ogólnie rozwiniesz temat? Już wkrótce odchodzę do cywila i chętnie posłucham dobrych rad starszego kolegi, który ma to zagadnienie za sobą...
_________________
"Daj człowiekowi wszystko, czego zapragnie, a zgnębisz go!" Stanisław LEM
Obecnie emeryt MON!
 
 
 
pjurek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Mar, 2005   

Odnośnie rekonwersji jak to do końca jest. Ponieważ jestem inwalidą I grupy otrzymuję rętę w wysokości 80% podstawy wymiaru. Pełnomocnicy d/s rekonwersji mówia że jezeli ma sie świadczenie emerytalne w wysokości 75 % lub większe pomoc rekonwersyjna nie przysługuje. Czy emerytury i renty są traktowane tak samo i jakie przepisy to regulują bo nie moge się doszukac.
 
 
judge_jim
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Maj, 2005   

gdzie mogę szukać materiałów o rekonwersji?
stronka z pierwszego postu się nie otwiera :zly4:
pozdrawiam
judgejim

Kliknij na:
http://www.finmon.mil.pl - wejdz w zalacznik "Rekonwersja"
Rodan
 
 
Muniek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2005   rekonwersja

Witam to moj pierwszy post, ciesze się, że mogłem dołączyć do Was. Pytanie: Proszę mi powiedzieć czy mając pełną wysługę to jest 75% mogę skorzystać z kursu do pracy w cywilu sfinansowanego przez wojsko. Pozdrawiam
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 03 Lip, 2005   

Do programu rekonwersji nie mogą przystąpić osoby mające 75% emerytury, czyli pełną wysługę.


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
ARTOS 500
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lip, 2005   

Czy emeryci i renciści wojskowi w są traktowani tak samo jezeli chodzi o mozliwośc skorzystania z rekonwersji? Emeryci z pełną wysługą czyli 75% uposażenia nie mogą z rekonwersji skorzystać?Czy dotyczy to równiez rencistów wojskowych. bo pierwsza grupa inwalidzka daje 80% a nawet 90% jezeli jest w związku ze słuzba, podobnie druga grupa w zwiazku ze słuzba 80%?
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Sie, 2005   

:witam:

Oj Roballo coś mi się zdaje, że nie masz racji!!!
Ani w ustawie, ani rozporządzeniu nigdzie nie jest zapisane, że były żołnierz z 75% emeryturą nie podlega rekonwersji.
A wręcz przeciwnie.
Wojskowego Centrum Aktywizacji Zawodowej Dowództwa Sił powietrznych opracowało broszurę pt.

„ŚWIADCZENIA I NALEŻNOŚCI ZWIĄZANE ZE ZWOLNIENIEM ŻOŁNIERZA Z ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ”,

gdzie w rozdziale „Świadczenia rekonwersyjne” jest napisane:

„...Prawo do skorzystania z pomocy rekonwersyjnej nie jest w żaden sposób uzależnione od wysługi lat. ...”

Ale jest inny problem
Pełnomocnik ds. rekonwersji w WSzW twierdzi że ten zapis dotyczy tylko żołnierzy zwolnionych do rezerwy po 1.07.2004r.
Tym co odeszli do rezerwy przed 1.07.2004r. rekonwersja się nie należy.
W związku z tym mam do Was forum’owicze prośbę. Popytajcie Waszych pełnomocników ds. rekonwersji w WSzW lub WKU, jak oni widzą ten problem.
A może już ktoś zwolniony przed 1.07.2004r. z 75% emeryturą skorzystał z pomocy rekonwersyjnej?
Proszę o informacje.


:gent:
 
 
pjurek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2005   

W ustawie o słuzbie wojskowej zołnierzy zawodowych z dnia 30 czerwca 1970 r art. 88a ust 1 mówi:

Żołnierz zawodowy, o którym mowa w art 88 ust 1 z wyjatkiem tego który nabył uprawnienia do emerytury wojskowej w pełnej wysokosci moze korzystac z pomocy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego, lub pośrednictwa pracy, realizowanych przez wyspecjalizowane organy wojskowe.

W związku z tym jednoznacznym jest iz każdy któ ma emeryture wojskowa w pełnej wysokosci 75 % lub wyżej nie ma prawa do pomocy rekonwersyjnej. Natomiast w przypadku wojskowej renty Inwalidzkiej (niezaleznie od grupy) pomoc taka sie nalezy i to w pełnej wysokości. Sam jestem na I grupie i dostałem tydzień temu decyzję o refundacji kosztów studiów podyplomowych.


Będąc rencisą wojskowym warto również korzystać z refundacji szkoleń z PFRON. Wystarczy tylko uzyskać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (w Powiatowej Komisji Orzekania o Niepełnosprawności) i zarejestrowac sie w Powiatowym Urzedzie Pracy jako osoba poszukująca Pracy.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2005   

A ja sobie spokojnie czekam i wiem, że rekonwersja mnie obejmie.

Przynajmniej tak mnie zapewniają.
Procentów mam deczko, mogę nawet jeszcze oddać potrzebującym. :mrgreen:
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sie, 2005   

:witam: Bo skorzystasz z nowej ustawy!!! :gent:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Do pełnej wysługi zabrakło mi ponad pół roku (ciekawe dlaczego tak im zależało zebym nie dosłużył). Chciałbym skorzystać z pomocy rekonwersyjnej, ale wybranej przeze mnie. Czy możliwe jest zebym wybrał sobie miejsce i kierunek kursu? Interesuje mnie elektroniczny obieg dokumentów. Słyszałem, że można wybierać tylko z tego rodzaju szkolenia jakie zaproponuje pełnomocnik ds. rekonwersji. Nie chciałbym być szkolony "na siłę" tylko po to żeby wykorzystać przysługujący mi limit. To chyba coś ok. 2800zł.
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005   

:gent: Na PW wysłałem Ci informacje nt. rekonwersji opracowane przez specjalistów z D-ctwa SP. Myślę, że tam znajdziesz potrzebne Ci informacje. A o kierunku szkolenia decydujesz sam.
:mrgreen: :gent:
 
 
radiola 
5
pracujący emeryt



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lip 2004
Posty: 886
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2005   

Dzieki bao24, właśnie byłem na zajęciach grupowych i wszystko wytłumaczyli jak należy. Teraz muszę na gwałt szukać jakiegoś pożytecznego kursu, żeby wykorzystać prawo do przekwalifikowania na koszt MON. Dla zwalnianych wg starej ustawy termin mija z dniem 31 grudnia br.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group