Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: FAZI 1
Nie 05 Kwi, 2015
Przeciętny dzień pracy Kontrolera Ruchu Lotniczego
Opublikował Wiadomość
gnida 
1


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 12
Skąd: SP
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009   

freak napisał/a:
Powiedz co to za lotnisko to ja zgłoszę to moim przełożonym bo w tych czasach nikt nie powinien akceptować takiego zagrożenia życia i bezpieczeństwa lotów. Może DSP jakoś wpłynie na panów w twoim otoczeniu.


Przecież wszystkie lotniska wojskowe pracują na takich zasadach. Nikt nie ma żadnych konkretnych wytycznych, z jednej strony jest bezpiecznie dla organizatorów/kontrolerów bo można bez problemu powiedzieć: to w żadnym dokumencie nie jest jednoznacznie uregulowane, z drugiej strony, podziwiam wojskowych pilotów, że pomimo tego ogólno-wojskowego bałaganu latają.

Nie oszukujmy się, w wojskowym lotnictwie jest "BURDEL", w cywilnym nieco mniejszy :)

Na moje podstawowe pytania na forum nikt nie odpowiedział, może po prostu brakuje tu fachowców, ciekawe kto wyszkoli nowych kontrolerów, mam nadzieję, że nie dotychczasowa ekipa która tylko czeka na dodatki i najlepszy moment na odejście, mają już wszystko głęboko w du....
Szkolnictwo wojskowe zostawiam bez komentarza, każdy z nas wie, że prawdziwej, realnej pracy uczymy się po promocji.

SP to jednym słowem żenada.

Pozdrawiam
 
 
freak 
2


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 81
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Gnida...wiesz co oznacza Twój skąd inąd słuszny wniosek? A no ,że większość lotnisk wojskowych należałoby zamknąć dla funkcjonowania do czasu uregulowania tego wszystkiego tak jak należy.
 
 
Konieczko 
5


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 459
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Ten wniosek rozciągnąłbym na wiele innych obszarów funkcjonowania SZ RP.
 
 
fsoul 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 920
Skąd: mil atc
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

A niech będzie w tym wątku ...
Cytat:

Podczas Gali Sił Powietrznych która odbyła się 4 marca 2010 roku w Poznaniu, Dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lech Majewski wręczył wyróżnienia najlepszym żołnierzom Sił Powietrznych.

Za osiągnięcie najwyższych wyników w dowodzeniu, kierowaniu i szkoleniu w 2010 roku wyróżnieni zostali:
1) Pilot Roku - kpt. Piotr Kurzyk z 21. BLotT;
2) Sztabowiec Roku - kpt. Janusz Nowakowski z 3. BRt;
3) Szkoleniowiec Roku - kpt. Marek Oliwkowski z 65. dr OP;
4) Radiotechnik Roku - kpt. Paweł Zygmunt z 3. BRt;
5) Przeciwlotnik Roku - kpt. Dariusz Kuliberda z 78. pr OP;
6) Nawigator Roku - kpt. Marcin Szambelan z MJDOP;
7) Kontroler Roku - por. Wojciech SIDOR z 22. BLotT;
8) Logistyk Roku - ppłk Piotr Calak z CSSP;
9) Logistyk Roku - kpt. Dawid Florczak z 33. BLotTr;
10) Technik Roku - st. chor. Maciej Kupczyk z 31. BLoTt;
11) Podoficer Roku - mł. chor. szt. Krzysztof Sławiski z 65. dr OP;
12) Dydaktyk Roku - płk nawig. dr Andrzej Marciniuk z WSOSP;


Naszemu koledze z Sił Powietrznych serdecznie gratuluję.
_________________
just pure truth...
 
 
PATT 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 47
Skąd: bezpieczne miejsce
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Również wszystkim gratuluję, którzy zostali wyróżnieni. Chcę tutaj jednak zapytać jak została dokonana selekcja Tych Panów, czy był jakiś konkurs lub czym konkretnie zasłynęli aby pretendować do miana najlepszych 2011. Proszę nie odbierac tego postu jako zazdrości. Po prostu jestem ciekaw.
_________________
Poznaj swoją wartość i zacznij się doceniać
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Halo, halo-nie ma błędu w tym tekście? A nie powinno być kpt. zamiast por.?
 
 
fiodor.mk 
5


Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 355
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Witam!

Na początku dzięki za gratulacje ale "„ja tylko pociągnął…”, w każdym razie cieszę się jak nie wiem co :efendi2:

Co do stopnia wszystko jest OK a jeżeli chodzi o procedurę wyboru to zaczyna się od podania do SSRL kandydatów przez Komendantów WPL-i na początku grudnia (podejrzewam że pozostałe specjalności mają podobnie). Mój nic mi nawet nie wspomniał o wyznaczeniu ale zapomniał wykasować plik z telegramem z dysku a ja przez przypadek się na niego natknąłem :-o .
Jest to tytuł na szczeblu SP, więc kontrolerzy z WL i MW nie są chyba uwzględniani a że jest to dopiero trzeci rok wyboru (2008 Bartek Orłowski, 2009 Rafał Prokop), może z czasem przybierze to pełną formę z uwzględnieniem wszystkich WPL-i.
Później co się dzieje z kandydaturami w SSRL nie wiem i chyba lepiej nie wnikać - top secret :cool: w każdym razie przed Świętami wszystko jest już wiadomo i tylko czeka się na okazję do wręczenia wyróżnienia przez D-cę SP. W tym roku było to na wspomnianym balu, co jest chyba niezłym pomysłem (nie spodziewałem się tak dobrej zabawy :brawo: )


Pozdrawiam, jeszcze raz dzięki i życzę wszystkim co najmniej kandydatur na kontrolera roku 2011!
 
 
28ATC 
5
I like dealing with traffic


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 320
Skąd: ATC
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Hej,

Gratuluje przede wszystkim naszemu koledze po fachu, należało się chociażby ze względu na wysługę!
Jednak fiodor tego nie mogę pozostawić bez komentarza:
fiodor.mk napisał/a:
może z czasem przybierze to pełną formę z uwzględnieniem wszystkich WPL-i.
Później co się dzieje z kandydaturami w SSRL nie wiem i chyba lepiej nie wnikać - top secret :cool: w każdym razie przed Świętami wszystko jest już wiadomo i tylko czeka się na okazję do wręczenia wyróżnienia przez D-cę SP.


Właśnie w tym sęk, że nie ma żadnych oficjalnych ustalonych kryteriów tylko uznaniowość w SSRL, i to jest niesprawiedliwe wobec nas wszystkich!Myślę, że dla utrzymania dobrej atmosfery wokół przyznawania tego wyróżnienia dla ATCO's takie zasady powinny się pojawić w formie pisanej np: w postaci rozkazu Szefa SSRL!
:gent:

ps: w sumie to i tak sukces że w końcu zaczęto nas kontrolerów "zauważać" w tych corocznych wyróżnieniach!
_________________
Pozdrawiam MIL ATC
 
 
ts-11Iskra 
2
ts-11Iskra


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 75
Skąd: pomorze zachodnie
Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Witam!
Szczere gratulacje dla kolegi fiodora.mk.
Ps.Do panów PATT i 28ATC, w wątku " Z życia wojskowego kontrolera...." z dnia 5.02.2010
kolega fsoul i moja skromna osoba podnosiliśmy ten temat.
Pozdrawiam
 
 
baxior1 
5



Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 544
Skąd: MIL ATC
Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Moje gratulacje Wojtek wiadomo :viktoria: porządna prompcja, a szef SSRL niech no mi tylko znowu powie, że kontrolerzy z WLąd i MW są tak samo traktowani jak ci z SP.

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam :cool:

[ Dodano: Sro 09 Mar, 2011 ]
Zdrugiej strony to właściwie była to Gala Sił Powietrznych, więc zwracam honor.


PZDR :cool:
_________________
Czyż każdy zacny i poważny człowiek nie wyzna, że wiele nie wie i że ciągle powinien się uczyć?
 
 
Zwitt 
8



Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 3290
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Szczerze gratuluję!!! :gent:
_________________
ARMA PACIS FULCRA - Broń dźwignią pokoju
 
 
Mario84 
1



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Z wieży
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

Wojtek moje gratulacje!!!!:)
 
 
kleny 
3
kleny


Wiek: 43
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 16 Mar, 2011   

Wojtku i moje gratulacje :)

baxior1 witaj, co prawda to była gala Sił Powietrznych i tu sprawa jasna, ale SSRL wybiera kontrolera więc trochę nie tak, bo albo wszyscy kontrolerzy są Szefostwa albo tylko SP.

Szkoda bo to jest trochę przykre dla ludzi w DWLąd i MW. Wiem z doświadczenia. Po drugiej stronie wygląda to trochę inaczej, ale nie zapominam i przypinam się pod Twoim postem.

Powinno być jasno jak 28ATC napisał i powinni być wsztscy kontrolerzy inaczej będzie niesprawiedliwie.

Pozdrawiam
 
 
piter2204 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 456
Skąd: poland
Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Ot ciekawa informacja dla niektórych http://www.bip.mon.gov.pl...0uposazenia.doc
Jednak prace są prowadzone i w dniu 29 marca został skierowany do uzgodnień międzyresortowych.
 
 
bocian 
3



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: bocianie gniazdo
Wysłany: Sro 30 Mar, 2011   

Ostatnio odwiedził nas nasz nowy Dowódca 1SLT, wspomniał że jest po spotkaniu w Warszawie, na którym mówiono o dodatkach dla kontrolerów ruchu lotniczego. Z powyższego pisma wynika, że jednak coś dzieje się w tym temacie.

Choć podpunkt 2 nie zadowala większości z nas:

2) Dotyczy żołnierzy zawodowych, którzy posiadają licencje kontrolerów ruchu lotniczego lub informatorów służby informacji lotniczej, uzyskane w trybie przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 września 2003 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego (Dz. U. Nr 165, poz. 1603, z późn. zm.).
_________________
Jeżeli nie wiesz co czynisz, rób to w sposób elegancki - Murphy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group