Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od żółtodzioba
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Zanim skończysz studia na kierunku inżynierskim nastąpi nowelizacja Ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych i będzie można zdawać do wspomnianego przeze mnie 20-miesięcznego studium posiadając tytuł inżyniera lub licencjata. Kierunek studiów nie ma tu znaczenia. Możesz skończyć nawet Agrobiznes.

Jednak nie to jest najważniejsze. Nie tak łatwo jest bowiem przejść badania w WKLL (Wojskowej Komisji Lotniczo-Lekarskiej) i uzyskać wymaganą kategorię zdrowia: Z1A, Z1B lub Z1C. Bez tego nie masz co marzyć o zostaniu pilotem.

Edit: W odpowiedzi na Twoje dodane pytanie: Ja doradzałbym zdawać do 4-letniej WSO SP. Szkoła była i będzie, zaś SO może być uruchamiane w danym roku albo i nie.

:gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
mungo28 
1



Wiek: 34
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

No to spoko. Troszke mnie nakierowałeś:D
A wiecie może co z uzębieniem?? Bo podobno na spadochroniarzy trzeba mieć świetne, nieskazitelne uzębienie, żadnych pląb itd. Tak samo jest w lotnictwie??
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13544
Skąd: ---
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Rodzaje badań jakie musiałbyś przejść są wymienione chociażby na stronie rekrutacji do OLL (Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego). Też muszą starać się o kategorię Z1A:
Rekrutacja do OLL

Ponadto nieco informacji znajdziesz u nas, na Forum:
20-miesięczne
Studium Oficerskie dla pilotów


Jak również tu:
Pytania o WSOSP

:gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
mungo28 
1



Wiek: 34
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Koszt tego badania bardzo fajny:/ 611 zł a jak wyniki będą niepomyślne to mam problem i kasa pójdzie w świat:/
Z tego co na szybko przeczytałem to najłatwiej się dostać bezpośrednio od nich z liceum a pozostali to już mają straszny problem z tym:/

[ Dodano: Sro 25 Cze, 2008 ]
A co jeśli chciałbym wybrać kariere w wojskach szturmowo-desantowych??
gdzie wtedy się udać i czy droga wtedy jest inna niż ta na pilota czy podobna??

[ Dodano: Nie 29 Cze, 2008 ]
Moglibyście mi powiedzieć czy możliwość awansu zwykłego żołnierza zawowodego jest inna niż żołnierza np lotnictwa czy marynarki wojennej po szkole wojskowej??

[ Dodano: Pon 30 Cze, 2008 ]
No to dziś poszedłem do WKU i zgłosiłem się na ochotnika do odbycia zasadniczej służby wojskowej. Zostałem skierowany do jednostki Marynarki Wojennej do Ustki na szkolenie a potem do Wejherowa:D . Mam nadzieje że mile będę wspominać chwile tam spędzone:D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group