Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddelegowanie żz na inne stanowisko w tej samej JW
Opublikował Wiadomość
liptus 
1


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 30 Cze, 2008   Oddelegowanie żz na inne stanowisko w tej samej JW

Jestem oficerem. W rozkazie dziennym d-cy jednostki ukazał się punkt, w którym d-ca oddelegowuje mnie do pełnienia obowiązków na innym stanowisku w tej samej jednostce. Jest to interpretacja art. 47 ustawy, w którym jest napisane, że d-ca może oddelegować żołnierza, ale na stanowisko służbowe poza jednostką. Czy interpretacja tego artykułu dopuszcza zaistniałą sytuację? I, jeżeli nie, to na jakiej zasadzie to oddelegowanie może nastąpić?
Pozdrawiam

Poprawiłem tytuł by lepiej odzwierciedlał treść postu Najlepiej jest jeżeli sformułujesz taki tytuł, by można było zorientować się o co w poście chodzi. (Ułatwia to innym znalezienie informacji). Tytuł ,,oddelegowanie" znaczy wszystko i nic. :!:

Tytuły zaczynamy wielką literą.
P_E
_________________
Wszyscyśmy z płócien Rembrandta...
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku ma zastosowanie poniższy artykuł z ustawy:

Cytat:
Art. 25. 1. Dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy jest wyznaczony na stanowisko służbowe, może dodatkowo powierzyć żołnierzowi czasowe pełnienie obowiązków służbowych w tej jednostce na stanowisku nieobsadzonym lub obsadzonym, na którym wyznaczony żołnierz czasowo nie wykonuje zadań służbowych. Nie dotyczy to aplikantów, asesorów i sędziów sądów wojskowych oraz aplikantów, asesorów i proku­ratorów wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury.
1a. Minister Obrony Narodowej, w przypadkach, o których mowa w ust. 1, może, uwzględniając potrzeby Sił Zbrojnych, powierzyć także żołnierzowi zawodowemu, będącemu w rezerwie kadrowej lub w dyspozycji, czasowe pełnienie obowiązków służbowych w każdej jednostce wojskowej. Nie dotyczy to aplikantów, asesorów i sędziów sądów wojskowych oraz aplikantów, asesorów i prokuratorów wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury.
2. Okres, o którym mowa w ust. 1, nie może być jednorazowo dłuższy niż piętnaście miesięcy.
3. W wyjątkowych przypadkach podoficerowi zawodowemu można dodatkowo powierzyć czasowe pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku służbowym przewidzianym dla oficera zawodowego zaszeregowanym do stopnia etatowego kapitana (kapitana marynarki) włącznie, jeżeli nie wiąże się z tym powierzeniem stosunek przełożeństwa nad oficerami.
4. Żołnierza zawodowego, któremu dodatkowo powierzono czasowe pełnienie obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym, nie zwalnia się ze stanowiska dotychczas zajmowanego.
5. Przepisy ust. 1-4 mają zastosowanie również w przypadku czasowego powierzenia żołnierzowi zawodowemu obowiązków pracownika wojska, z tym że w takim przypadku okres, o którym mowa w ust. 2, nie może być jednorazowo dłuższy niż sześć miesięcy.


Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
liptus 
1


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

Właśnie w rozkazie JW funkcjonują oba pojęcia. I jeżeli punkt umieszczony w rozkazie stwierdzający powierzenie pełnienia dodatkowych obowiązków jest jasny i nie budzi zastrzeżeń, to sformułowanie o oddelegowaniu z jednej komórki do innej jest dla mnie interpretacyjnie niejasne. Mało tego, wskazuje nie na dodatkowe obowiązki, a zakończenie pełnienia obowiązków w jednej komórce i rozpoczęcie w innej. Czy to jest zgodne z prawem? Uzasadnieniem d-cy jest "planowane wyznaczenie na w/w stanowisko", czyli na to, na które mnie oddelegowuje. Które narzędzie w ustawie lub rozporządzeniu sankcjonuje oddelegowanie w związku z "planowanym wyznaczeniem na stanowisko"?

Przepraszam za lakoniczny tytuł i złamanie zasad tworzenia tematu. To się więcej nie powtórzy :modli:

Nic się nie stało, chodzi o przejrzystość forum. Od tego są moderatorzy, by nad tym czuwać.

:gent:

_________________
Wszyscyśmy z płócien Rembrandta...
 
 
liptus 
1


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

W związku z tym, w jaki sposób powinienem postąpić? Powinienem zastosować się do rozkazu d-cy i jednocześnie złożyć odwołanie do wyższego przełożonego? Czy może nie wykonywać rozkazu jako niezgodnego z pragmatyką? :czytanie:
_________________
Wszyscyśmy z płócien Rembrandta...
 
 
liptus 
1


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

Otóż kadrowiec twierdzi, że art. 47 w brzmieniu "poza jednostką" dotyczy również stanowiska w samej jednostce :!: , a punkt skoro już się ukazał, to nie będzie zmieniony. Czy w takim przypadku moje odwołanie będzie również bezcelowe?
_________________
Wszyscyśmy z płócien Rembrandta...
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

..........bądź telefon zaufania lub wyższy przełożony jeżeli zawiodą odwołania od decyzji.
Ale to chyba bardziej drastyczna forma.

Pozdrawiam miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

liptus napisał/a:
w którym d-ca oddelegowuje mnie do pełnienia obowiązków na innym stanowisku w tej samej jednostce.


liptus napisał/a:
Otóż kadrowiec twierdzi, że art. 47 w brzmieniu "poza jednostką" dotyczy również stanowiska w samej jednostce


Delegowanie, bądź jak kto woli oddelegowanie [skierowanie] żołnierza następuje wyłącznie poza jednostkę.
W tym przypadku został popełniony ewidentny błąd przez przedstawicieli komórki kadrowej.
Właściwa forma punktu w tej sytuacji powinna brzmieć, np:


''............. kieruję do realizacji zadań służbowych na stanowisku szefa służby w Sekcji Materiałowej NIS:HO 027056700030.
Szef Sekcji Materiałowej do dnia 00. 00. 0000 opracuje i zapozna żołnierza z zakresem obowiązków .....''


W tych okolicznościach nie należy się dodatkowe wynagrodzenie [art.25], gdyż zastosowano słowną formułę - ''kieruję''
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
liptus 
1


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

focus napisał/a:
W tych okolicznościach nie należy się dodatkowe wynagrodzenie [art.25], gdyż zastosowano słowną formułę - ''kieruję''


A to ciekawe jest nawet. A jaka jest do "kieruję" podstawa prawna?
_________________
Wszyscyśmy z płócien Rembrandta...
 
 
rozenpl 
1


Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Witam.
Poproszono mnie tutaj o kontynuowanie mojego wątku, który jest bardzo podobny do tutaj istniejącego. Z jednym wyjątkiem. Mianowicie mnie nikt nie oddelegował do pełnienia obowiązków poza mury jednostki. Mi nadali nowe miejsce połnienia obowiązków. Czy jest właśnie coś takiego: miejsce pełnienia obowiążków słuzbowych?. Chodzi mi nie ukrywam o uwarunkowania finansowe. Do pracy dojeżdzam na dyżury 320km. CZy nie powinni wysyłać mnie w podróż służbową na za każdym razem kiedy jade na dyżur?
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

Bywają w SZ jednostki, które w swoim etacie posiadają pododdziały stacjonujące poza MSD dowództwa, czy też nawet batalionu (kompania). Zarówno jednostka posiada status struktury ''jednolitej'' czyli bataliony i podległe poddodziały nie są samodzielne, tym samym nie posiadają statusu - jednostki wojskowej (etat, pięczęć, numer jw, itd ...)

Taka sytuacja prawna nie zwalnia OG od wystawienia skierowania w ramach podróży służbowej w części dotyczącej pokrycia kosztów podróży.
W takich okolicznościach nie ma znaczenia, iż następuje wykonywanie zadań w ramach danej jednostki, której ''przyczółek'' znajduje się w odległym zakątku. Owszem, można zabezpieczyć przegrupowanie z MSD do miejsca wykonywania zadań pojazdem służbowym. :not2:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Violator 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 197
Skąd: Centralna Polska
Wysłany: Sro 23 Wrz, 2009   

Witam. Liptus zadał pytanie. Czy może ktoś coś poradzić w tej kwestji cyt. ,,A jaka jest do "kieruję" podstawa prawna?''

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2009 ]
Proszę o radę mam taki sam problem :(
 
 
Mistrz Ciętej Riposty 
1


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 25
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

Trochę odswieżę temat żeby nie zakładać nowego...
Moje pytanie brzmi: czy można oddelegować żolnierza do pełnienia obowiązków w innej JW na etat związany z odpowiedzialnością majątkową np. magazyniera??? Nasza Ustawa tego nie precyzuje... :-o
_________________
Bo honor w duszy mam, a siłę w dłoni...
 
 
norbim 
5
bezapelacyjnie Żołnierz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 509
Skąd: Z pięknego miasta.
Wysłany: Pon 26 Lip, 2010   

focus napisał/a:
''............. kieruję do realizacji zadań służbowych na stanowisku szefa służby w Sekcji Materiałowej NIS:HO 027056700030.
Szef Sekcji Materiałowej do dnia 00. 00. 0000 opracuje i zapozna żołnierza z zakresem obowiązków .....''
W tych okolicznościach nie należy się dodatkowe wynagrodzenie [art.25], gdyż zastosowano słowną formułę - ''kieruję''


liptus napisał/a:
A to ciekawe jest nawet. A jaka jest do "kieruję" podstawa prawna?


Ciekawe focus skąd wziąłeś tą interpretację.
focus napisał/a:
gdyż zastosowano słowną formułę - ''kieruję''
, normalnie Bareja. A gdyby była inna formuła ??? To już nie można ?? Po prostu, albo CZPO albo żołnierz wykonuje obowiązki na swoim stanowisku. I nie ma tu żadnych innych formuł.....
Pozdrawiam.
_________________
Abp. Fulton "Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje"
 
 
mariusz_75 
1


Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: WWA
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2019   

Witam, trochę odświeżę temat.
Czy ktoś z Was posiada wiedzę w tym temacie? Oddelegowania w ramach jednej JW jest czymś powszechnym, jednak nie ma żadnych podstaw prawnych, aby do takiego oddelegowania doszło. Co innego jest powierzenie cz.p.o., ale tutaj wątek konkretnie dotyczył oddelegowania w ramach tej samej jednostki.
Czy ktoś mierzył się się z odwołaniem od rozkazu?
 
 
D3kat 
2
D3kat


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 93
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 11 Wrz, 2019   

Oddelegowanie - jest bardzo mocnym narzędziem w rękach D-cy JW. Moim skromnym zdaniem -niema możliwości odwołania :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group