Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie daj się oskubać w internecie....SMS Premium
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   Nie daj się oskubać w internecie....SMS Premium

Moja pociecha przez własną łatwowierność dała skubnąć się ( a właściwie mnie bo to ja płacę) na bite dwie dychy.
Cóż trzeba płacić frycowe -niech stracę ,ale postanowiłem sobie ze dla własnej wiedzy poszperam i dowiem się w czym rzecz.

Moja pociecha na jednej stronce zagrała w puzzle -stronka poinformowała ją ze łatwo wygrała 3 dychy ale musi założyć konto a aby je aktywować trzeba wysłać sms-a.
No i wysłała tyle że zamiast kosztować 99 groszy jak informuje stronka kosztuje on 19 zeta netto :!:

Najpierw poszperałam w necie i znalazłem ciekawy tekst w dzienniku internautów :

http://di.com.pl/porady/2...remium_SMS.html

Potem sam zagrałem w puzzle :

http://puzz.biz.pl/?p=FS3qP33q7wKh

....i po dwóch partiach miałem wygrane trzy dychy ,założyłem konto i zostałem poproszony o wysłanie SMS-a na numerek zaczynający się na 919 -czyli zgodnie z tym co piszą w "Dzienniku Internautów" koszt wynosi 19 zł netto a właściciele strony ściemniają o 99 groszach.

Tak wygląda stronka logowania:



Mam wszelkie dowody aby zrobić im koło d...y i zastanawiam się czy podmeldować ich na Policję czy może do UKOIK :?:
W sumie za te dwie dych nie chce mi się robić afery ale szkoda mi ogłupianych małolatów a w zasadzie ich rodziców którzy tej bandzie muszą płacić.

Może doradzicie co z tym fantem zrobić :?:

:gent:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
Ostatnio zmieniony przez GRYZLI Czw 13 Maj, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 12 Maj, 2010   

GRYZLI, zgłaszaj jak masz dowody. Fakt to uciążliwe, ale Oszustom mówimy nie. Nawet jak się gdzieś przeniosą, to i tak trochę utrudnisz im życie.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Dzisiaj mam wolne-przespaceruję się do Rzecznika Konsumentów i zapytam jak on to widzi !
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 13 Maj, 2010   

Jak czegoś się dowiesz to daj znać bo ludzie nie wiedzą jak z tym walczyć, a reagować trzeba. Ktoś może powiedzieć że to nic wartego zachodu, tylko oszuści wykorzystują to że łatwo mogą dotrzeć z takim czymś do tysięcy ludzi i całkiem wielu da się nabrać. Zyski z tego w związku z tym małe nie są.
Nie raz dostaje wiadomości w rodzaju "Wygrałeś!!!! Jesteś 99999999 osobą na tej stronie. Musisz się tylko zarejestrować aby odebrać nagrodę"
albo na telefon komórkowy to już w ogóle dostaję:
Cytat:
Komunikat specjalny! Na nr ................ padl BONUS w grze o 60.000zl, AUDI, VOLVO, VW i RTV. Slij LOS na8067 Koszt 0zl! Kazdy gracz wygrywa! spotler.pl/quiz
Obok Ciebie stoi brunet i DZIECKO. Ten rozklad ukazal sie wlasnie teraz! Czy chcesz poznac szczegoly? To NIEZMIERNIE wazne! Slij TAK na 73700 (3zl;3,66zVAT)

To zresztą nic. Już skasowałem poprzednie wiadomości ale były one w stylu:
"Grozi Ci niebezpieczeństwo. Widziałam śmierć. Ślij sms WRÓŻKA na nr ..."
To już było wredne.
Dlatego jeśli możesz tym się zająć to daj znać co i jak należy zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group