Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DEFILADA przegięć
Opublikował Wiadomość
Anthem
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

Witam! to ja Ci inny historię napisze z JW Świętoszów a mianowicie miała przyjechać telewizja i filmować rekrutację do tejże jednostki więc żołnierzom kazano przebrać sie w ubrania cywilne i udawać rekrutów że niby mnóstwo osób chce się dostać do Świętoszowa hehehehe dobre nie. tak że takie przebieranki to chleb powszedni WP

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu.

P_E
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

Kornel,masz rację tak jak w tamtym roku dostali organizatorzy czyli DWLąd,a Ci co tyrali soboty i niedziele uścisk dłoni prezesa a nawet nie tyle. Celowo użyłem słowa gawiedź ponieważ w naszym kraju zaszytem jest unikanie służby wojskowej, a na przysiegach i defiladach darcie r... nawet podczas grania hymnu państwowego jest normą.Jak inaczej nazwiecie takich ludzi???
_________________

 
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

wojtek napisał/a:
Masz rację tak jak w tamtym roku dostali organizatorzy czyli DWLąd,a Ci co tyrali soboty i niedziele uścisk dłoni prezesa a nawet nie tyle.


Pragnę poinformować,że defilada wojskowa inaczej (parada) to przemarsz oddziałów wojskowych w zwartym szyku i przejazd pojazdów wojskowych przed dowódcą lub ważnymi osobistościami władzy państwowej.
A skoro chce się pokazać wyszkolone wojsko społeczeństwu to niestety należy tę formację zgrać czyli dalej w nowym otoczeniu szkolić i trenować. Ta procedura wymaga włożenia sporego wysiłku, niejednokrotnie ponad własne siły, ale wojskowi i rezerwiści tylko o tym wiedzą. Za ten żołnierski trud włożony przygotowanie się żołnierzy , sprzętu do takiej defilady należy ich wyróżniać a co robią najwyżsi przełożeni (w/g napisanego postu przez wojtek) oczywiście wróżniają się ale w Warszawie.

Za włożony wysiłek w przygotowaniu do defilady w 1966 r pododziały rzutu pieszego zostały wyróżnionei 10 dniowym urlopem. Za defiladę w 70 roku w Warszawie mechanicy czołgów wyróżnieni zostali 10 dniowym urlopem.
A w III RP za włożony wysiłek, może nie do tak dużej defilady ale dla głowy państwa i społeczeństwa nawet nie było podziękowania ,,ręki prezesa,, wstyd Warszawo i dowódcy do najniższych szczebli.
_________________
kornel
 
 
 
balikus 
3



Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Trochę tu trochę tam
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Kornel ja mogę tylko podsumować to w jedne sposób :brawo: :brawo: :brawo: .Niestety w tych paradach to nie "paradujący" jest ważny tylko ekipa na trybunach, nam ludziom w szeregach pozostaje tylko "zaszczyt" uczestniczenia w tym przedstawieniu dla mas, bankiety i podziękowania nie dla nas (podwyżki też nie :( ) .
_________________
Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda, toruje ona głupocie drogę.... Marie von Ebner - Eschenbach
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Bankiety i podziękowania nie dla Was to prawda. Ale kiedy uczestniczycie w defiladzie to właśnie Wy jesteście najważniejsi dla mas. To na Was wszyscy patrzą. Chyba nie jest tak źle. I w czasie defilady to naprawdę nie ekipa na trybunach jest ważna ale właśnie Wy. Tak jak pamiętam na promocji, rodziny przyjechały zobaczyć swoich a nie np. biskupa polowego który przynudzał.
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Masz rację thikim. Czy w Alejach, czy przed TV - wszyscy patrzą na maszerujących. I są z nich dumni. I patrzą z podziwem.
Serio. A nie na tych na trybunie.
Jedyni, którzy myślą, że na trybunie są ważni tego dnia są właśnie oni sami.
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
Kornel 
5
kornel


Pomógł: 3 razy
Wiek: 76
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 675
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

thikim napisał/a:
Bankiety i podziękowania nie dla Was to prawda.


Były też i dla szeregowych (ogólnie pchor) wiem ,że bez kadry i społeczeństwo częstowało kompocikiem wzmocnionym nie było tak źle, był naprawdę wielki szacunek warszawiaków do wojska defiladowców.
_________________
kornel
 
 
 
Harcerz72 
3



Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 108
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Absurd czy nie...jest i będzie! :cool:
_________________
www.youngtimer.pl
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

A zapytał ktoś ile kosztował (będzie) transport sprzętu na defiladę, do stolicy i z powrotem? Nie lepiej było dać po parę złotych kadrze aby mogła godnie uczcić Święto? Ja wiem, że promocja, pokaz, szyk. Ale chyba najbardziej chodzi o samouwielbienie naszego zwierzchnika. Defilady za Jego panowania w pałacu z roku na rok są wystawniejsze. Niech zapłaci z własnej kieszeni. Później uczestnikom trzeba oddać dni wolne, wcześniej trzeba zapłacić za ich ekwipunek, transport i jedzenie. Czy ktoś powie ilu z nich miało zaplanowany urlop tylko trzeba było wyznaczyć kolumnę? O przebierance i szybkich, chwilowych awansach już nie wspomnę. Było wcześniej.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Borsukowaty 
6


Pomógł: 1 raz
Wiek: 114
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1232
Skąd: a kogo to?
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

quest71 napisał/a:
Defilady za Jego panowania w pałacu z roku na rok są wystawniejsze.

Defiladę organizuje MON - więc nie trafiłeś.
A społeczeństwo ma prawo zobaczyć swoją Armię raz do roku.

quest71 napisał/a:
Czy ktoś powie ilu z nich miało zaplanowany urlop tylko trzeba było wyznaczyć kolumnę?

No właśnie wiesz? Powiedz.

quest71 napisał/a:
Nie lepiej było dać po parę złotych kadrze aby mogła godnie uczcić Święto?

W innym wątku napisałeś, że u Ciebie nagród nie było tylko msza w nagrodę. Organizatorzy defilady właśnie Międzyrzeczowi zabrali?
_________________
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure / Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę, / Po dawnemu... wojować... kochać się... i pić. gen. Wieniawa Długoszowski
 
 
bolec71 
Banita


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 7022
Skąd: morze
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

quest71 napisał/a:
Nie lepiej było dać po parę złotych kadrze aby mogła godnie uczcić Święto? Ja wiem, że promocja, pokaz, szyk. Ale chyba najbardziej chodzi o samouwielbienie naszego zwierzchnika. Defilady za Jego panowania w pałacu z roku na rok są wystawniejsze. Niech zapłaci z własnej kieszeni. Później uczestnikom trzeba oddać dni wolne, wcześniej trzeba zapłacić za ich ekwipunek, transport i jedzenie. Czy ktoś powie ilu z nich miało zaplanowany urlop tylko trzeba było wyznaczyć kolumnę?


Jasne, popieram, dać po stówce i rozgonić do domu to całe narzekające towarzystwo :!:

Żeby tylko później płaczu nie było że społeczeństwo was nie rozumie :cry:

Rozmawiałem z paroma oficerami 14 lipca po paradzie w Paryżu, dla większości z nich udział w defiladzie na Polach Elizejskich to zaszczyt jakiego mogą dostąpić tylko najlepsi :!:

U nas - kara. Płacz, narzekanie :cry:

Do dooopy z takim wojskiem :!:
 
 
COPPERFIELD
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Najbardziej śmieszne jest to, że ta defilada i tak się odbędzie, a Wy płaczecie nad rozlanym mlekiem. Napiszę tak, ale jaja. :lanie:
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Borsukowaty napisał/a:
Organizatorzy defilady właśnie Międzyrzeczowi zabrali?
I tak to wygląda... ;)
Troszkę co poniektórzy nie do końca zrozumieli mój post i zrobili wiele aby mi dokopać. Nie twierdzę, że sama defilada jest zła. Po co tylko robić z niej szopkę, kolejną okazję do wystąpień politycznych i do tego za pieniądze podatników. Czy defilada nie odbyła by się gdyby defilował tylko sprzęt z najbliższych stolicy jednostek? Pewnie, lepiej pokazać najnowocześniejsze Rosomaki. Wszak nic ładniejszego w WL nie ma. I jeszcze jedno: oficerowie wysłani do Paryża w nagrodę to nie to samo co wyznaczeni żołnierze, bo innych akurat nie było.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

Spieszę donieść transport kolejowy to 700000 tysiączów i na szczęście tuż przed podwyżką w PKP. Dla tych co się mądrzą proponuję raz wziąć udział i się dowiecie ile to kosztuje -nerwów,potu,przygotowań jaka jazda jest w Jerozolimskich w nocy gdy ktoś ma zablokować ruch tego nie robi i na ulice wjeżdż sprzęt 80 ton.
Ogólnie pozrawiam.
_________________

 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008   

wojtek napisał/a:
Dla tych co się mądrzą proponuję raz wziąć udział i się dowiecie ile to kosztuje -nerwów,potu,przygotowań


Za tą ''pracę'' [służbę] MON wypłaca Tobie wynagrodzenie, zatem w czym rzecz :?:
Tylko nie pisz o niskim uposażeniu kadry względem ''obowiązków'', bo tym mżonką to już nawet cywile nie dają wiary :nie2: , a chyba mają całkowitą rację
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group